ne-am pus vopsea in cap!!!

ne-am pus vopsea in cap!!! | Autor: iris

Link direct la acest mesaj

mindrele mele s-au umplut pe miini , si cea mica si pe par cu pasta alba de corectat , nu stiu daca asa se numeste, pasta care se pune cu o pensula mica peste ceva text care vrem sa nu se vada...
pensula de zor, eu ma duc la pip si vine rizind in hohote sa ma anunte la usa wc -ului ca "sara e alba in par, hi hi hi"...
si mocheta e putin cu alb, si scaunul...
iar sara...mi-a aminitit de pisoiul meu Ciombe, care acum 20 de ani a cazut intr-o cutie cu vopsea de ulei, bietul de el....i=au trebuit un an sa isi schimbe blanita; la noi nu e asa de grav totusi!
rezultatul actiunii e ca am descoperit ca pasta asta se duce destul de usor daca pui multa crema de miini si stergi apasat cu servetel umed....aaaah si miine tre sa merg cu sara la vaccin si la spiel gruppe ; ce-o sa zica lumea?!!! s-o tin cu batic pe cap?!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Hi, hi,hi...
Pai, da, eu imi permit sa rid, da' tu, saraca, ce-o fi fost pe tine cand ai vazut-o alba in cap ??
Eu inca n-am avut (inca) asa mari de la Laura, in afara faptului ca mi-a aruncat ceasul la gunoi.....
Spune-ne cum a fost- i-ai pus sau nu baticu'?

Pupici

Elena&Laura

Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Nu neaparat, da' cred ca-i sade bine cu baticut, nu?
Eu cred ca e haioasa foc, oricum ar fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

am incercat cu baticul dar bineinteles ca nu statea ...era foarte interesant sa mestereasca ceva cu el;
dar m-a salvat nenea doctorul care s-a apucat s-o consulte si i-a vazut pasta lipta pe par si pe pielea capulu si a comentat rapid ceva cum c-ar fi pasta de dinti, eu, "ja ja"... ce idee buna
si am mers apoi la spiele gruppe si acolo tot pasta de dinti am zis ca e, m-au intrebat daca a spalat-o tati pe dinti?!! pai "ja,ja naturlich.."; dar ce ma fac saptamina viitoare, poate se mai duce sau dau vina tot pe tati asta neindeminaticu'?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

bineinteles iris, TATI ESTE DE VINA!!!!
asa este el, mai neindemanatec!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Iris, hai ca m-ai distrat ca de zile mari....dand vina pe tati saracul...

Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:


Buna idee cu taticul cum nu stie el sa spele copilu` pe dinti!

Adela&Julia

Puteti spune despre mine tot ceea ce doriti, dar nu mă puteti împiedica să fiu ceea ce sunt - Pasteur

Mergi la inceput