Miresele anului 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


chiar ca trece repede weekendul si doamne ce bine e cu toata lumea acasa. cel mai fericit e Marco ca ne vede pe amandoi.
noi prin jurului casei, leneveala, plimbari, mancarica, tv....am vrut un weekend relaxant.
Aly am mancat la nunta de la Belvedere niste praji cu crema de inghetata. cica a deschis un italian o patiserie, cu ingrediente naturale si retete franceze. sunt un deliciu. le-ai incercat?
spor la munca, ma bucur ca ai avut un weekend fain.
Oana asa deci...ati dat mai mult? ma bucr ca a fost frumos la nunta.
pai rochii in Mall....sunt multe magazine cu rochii pline de paiete, turcisme, cred, care le gasesti mai ieftine il alte magazine. cele cateva...care sunt facute de designeri costa mult...nu-mi vine sa dau pe o rochie 17 mil. sau 20. cand o mai port? si nu sunt nici mireasa...si uite de aici problema mea.

o sapt. buna sa aveti. merg si eu acasa, ma da sotul afara din birou.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor, asa-i, trece weekend-ul cu viteza de supersonic.

Oana bine ca v-ati simtit ok la nunta. Am tot vrut sa te intreb si mi-a tot iesit din minte: ai rezolvat pana la urma ceva cu inchiriatul de masina in US?

Gio merci de urare... dar de pomana, spor tot nu prea am si adevarul e ca e prima data de cand am venit din State cand chiar nu am de lucru. Asa ca bantui pe-aici (nu mi s-a mai intamplat de ceva vreme) si astept sa se faca 4 jumate sa plec acasa. Partea proasta e ca si trebuie sa ma gandesc bine de tot ce trec in foaia de pontaj, ca nu pot trece "bantuit pe forum"...
Nu stiu de ce cofetarie zici, eu nu prea sunt la curent cu astea, mai ales ca noi nu prea luam praji de la cofetarie. Poate ii intrebi pe miri cum se numeste, sa incerc si eu.
Cu rochitza, ce sa zic, nasol. Asa am patit eu anul trecut cu nunta lui frate-meu, am cautat o gramada si pana la urma am luat o rochitza la compromis. Pe la magazinele care vand rochii de mireasa ai incercat? De obicei au si rochitze pentru nase si domnisoare de onoare (cel putin in Cluj) care nu sunt chiar asa scumpe (undeva la 3-4-500 de lei) si sunt ok (adica modele fainutze, nu turcisme).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly am incercat si pe la alea, acolo am gasit mai mult corset cu fusta din tafta si nu prea imi place.
Modele dragute, simplute am gasit, dar erau numere mici 36-38 si mie imi trebuie 40, la kg mele. asa ca...mai caut sapt. asta si cealata, mai probez rochia de anul trecut si voi vedea.
am uitat ca tu esti cu prajiturile facute de tine. Dar merita incercate si astea, sunt delicioase.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio asa-i, parca legile lui Murphy functioneaza de fiecare data. Si eu cand ma uit asa doar, nu-mi trebuie sa cumpar, vad tot felul de chestii dragutze. Cand imi trebuie, gasesc doar porcarii sau ce gasesc nu mi-e bun si uite-asa. Lasa nu dispera, ca tot o sa gasesti ceva pana la urma.
Ii drept ca eu sunt cu praji de casa, dar nu refuz o praji buna chiar daca e de cofetarie. Acuma numai sa descopar despre ce cofetarie zici tu, ca zau de stiu cofetariile din Cluj (m-am interesat numai pentru tortul de nunta - care si ala era tot reteta frantuzeasca, tot ceva cu crema de mousse-inghetata, dar cofetaria de unde l-am luat 100% nu era a unui italian).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly, cu masina ne-am hotarat sa rezolvam la fata locului...aici oricat am incercat ne cereau 300 euro in plus pentru ca vrem sa o returnam in Miami
...sper sa avem pe acolo mai mult noroc

Gio, nu fi suparata vei gasi tu ceva pana la urma, desi rochita ta argintie mie mi-a placut foarte tare
cred ca io's mai batuta in cap parca imi amintesc ca si voi trebuia sa plecati in Turcia prin toamna sau nu mai stiu ce vorbesc?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly ai mare dreptate.
Oana macar sa ma cuprinda vechea rochie. oricum sunt la cura de slabire si bag fitness in astea 2 sapt. cat mai stau in Tm.
Nu vreau sa zic ca esti batuta in cap, poate din obisnuinta ai retinut ca mergem undeva...din pacate anul asta zicem pass... dar ne luam revansa pe la iarna-primavara cu vreun Egipt sau alta destinatie mai exotica(sweet dreams).

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


V-am citit din urma, sunt la zi cu info, da' zau daca mai stiu ce sa va raspund. Ca-s vraiste de tot si stau prost cu memoria in perioada asta. Retin numai anumite chestii
Va pe toate fara exceptie si sper sa mai reusesc sa intru zilele astea.

--------------------------------------------------------------------------------
Curtea de Arges si Cozia
Castelul Bran
Castelul Peles
Cetatea si Muzeul de la Histria. Monumentul si muzeul de la Adamclisi
La munte
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza. Haideti la . Dupa toate aparentele, o sa fie iar o zi plictisitooaaare.

Oana nasol ca n-ati reusit sa rezolvati. Dar poate reusiti la fata locului sa gasiti o oferta mai buna. Ca doar exista si agentii mari, cu acoperire nationala, care au birouri in multe state si banui ca la o astfel de agentie n-ar fi o problema chiar asa de mare sa predai masina in alt stat.

Ralu cand ne spui vestea?

Gio lasa ca poate dai jos saptamanile astea cat ai nevoie.

Eu sunt cam sucarita: de cand am fost in State mi s-a dat rau peste cap cm-ul, nu mai vine la timp, nu mai respecta nici o regula. Si luna trecuta mi-a venit mai tarziu decat ar fi trebuit, de numai bine l-am carabanit dupa mine in concediu. Si acuma trebuia sa vina si nu da nici un semn ca are de gand sa apara si deja ma streseaza ca in ritmul asta, o sa-l carabanesc dupa mine si-n Turcia . Ma bate tare gandul sa iau niste pilule doar o luna, cat sa fiu sigura ca nu-mi ratez si concediul din Turcia, dar zau daca stiu ce sa fac...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Nu vreau sa zic ca esti batuta in cap, poate din obisnuinta ai retinut ca mergem undeva...din pacate anul asta zicem pass... dar ne luam revansa pe la iarna-primavara cu vreun Egipt sau alta destinatie mai exotica(sweet dreams).

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)


deci nici nu a fost vorba ca mergeti o saptamana in Italia si apoi in Turcia in toamna?
trebuie sa iau masuri urgente, nu stiu ce-o fi fost in capul meu ....


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alynutza

[size=3][font=Book Antiqua]
Oana nasol ca n-ati reusit sa rezolvati. Dar poate reusiti la fata locului sa gasiti o oferta mai buna. Ca doar exista si agentii mari, cu acoperire nationala, care au birouri in multe state si banui ca la o astfel de agentie n-ar fi o problema chiar asa de mare sa predai masina in alt stat.




Nu stiu ce sa zic... astia de pe la noi incearca sa te fraiereasca in fel si chip...eu sunt convinsa ca acolo am sa gasesc o oferta mult mai buna decat as fi gasit aici plus ca evit niste comisioane...plus ca am la dispozitie 7 zile in NY sa gasesc o masina asa ca nu e o problema....
ma bucur ca am gasit unde sa lasam masina in Budapesta sa evitam mersul cu atocarul si sa stam in aeroport vreo 10 ore in asteptarea avionului


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput