farduri minerale?

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

eu astept comanda din 13 noiembrie, cea la care am folosit codul cu 15% reducere... urmatoarea comanda cred ca o sa fie in decembrie, cand sper sa bage o reducere de cel putin 20%...

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Si eu abia astept o reducere de 20% (poate si mai mult, cadou de craciun, nu) ca din iunie n-am mai vazut asa ceva
Si mai am atatea de testat la EDM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myham spune:

Buna,

Am incercat sa sun la magazinele Sephora din Bucuresti sa ma intersez de pudra minerala Bare Minerals daca o au,insa nu am reusit sa aflu mai nimic.Nici nu au auzit de aceasta firma.Voi ati cumparat cumva aceasta pudra de la vreun magazin Sephora din Bucuresti.Am rugamintea sa-mi spuneti si mie de la ce magazin si cat costa pentru ca m-ar interesa si pe mine.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

salve..tot eu...mai fetelor...am scris cel putin 100 de e-mailuri...si nu am primit nici un raspuns...cum e posibil...deci au anulat comanda dupa o saptamana,mi-au trimis mesaj in care comanda mea e anulata...dar nu si de ce...plus plata in valoare de 10$...cind de fapt eu platisem 62$.pe forumul lor nu au sectiunea reclamatii...numai pe adresa de pe site...unde nu primesc nici un raspuns.m-a bate si un ultim gand sa comand iar numai mostrele free...macar pierd cativa dolari transport...si sa vad daca astea ajung.
Bon...sa spunem ca am luat teapa...marea mae rugaminte...scrieti-mi alte firme,adrese unde pot cumpara ceva asemanator...comanda asta ultima era ptr. soacra mea...si sa nu m-a fac de cacao de tot.Dar...ceva testat de voi please....deci produse pe care le-ati cumparat de la alt firme.merci mult.AAAA si poate imi dati alta idee cum pot sa recuperez banii...sotul meu spune sa renunt...ptr. 50$ atita tam tam...nu mi-e deloc de bani...dar nu suport genul asta de...excrocherii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui myham

Buna,

Am incercat sa sun la magazinele Sephora din Bucuresti sa ma intersez de pudra minerala Bare Minerals daca o au,insa nu am reusit sa aflu mai nimic.Nici nu au auzit de aceasta firma.Voi ati cumparat cumva aceasta pudra de la vreun magazin Sephora din Bucuresti.Am rugamintea sa-mi spuneti si mie de la ce magazin si cat costa pentru ca m-ar interesa si pe mine.

O zi frumoasa!


Myham, eu am luat de la Sephora un fond de ten mineral compact. Aici cateva detalii despre el. Nu are talc, parabeni, uleiuri. Se aseaza foarte bine (folosesc o perie mare de machiaj de la Body Shop). Iar pretul a fost foarte ok, din cate imi aduc aminte. Pudra de care intrebi nici eu n-am vazut-o.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

ema,

Chiar daca pe forumul lor nu au sectiune de reclamatii, deschide tu un topic in care sa-ti spui pasul si sa ceri sfatul fetelor. Poate ele au si alte idei si in plus stiu ca tipa care are EM intra destul de des pe forumul lor. E o sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianna spune:

Ema, uite asta e topicul pe care intra Lisa - reprezentanta lor - https://www.everydayminerals.com/forum/index.php?topic=3902.465.
Am vazut ca mai multe tipe au scris aici diverse referitoare la comenzile lor, si de principiu le-a raspuns. Eu una ma indoiesc ca fac excrocherii, cum ai spus tu. Am dat pe putin 10 comenzi si toate au venit ok; plus ca nici pe forumul lor nu am auzit sa fie probleme(spre ex. de daca e vreo problema cu vreun produs - din vina lor - iti trimit altul gratuit). Eu as zice sa insisti sa vezi ce s-a intamplat - mare mi-ar fi mirarea sa nu fie o eroare de 2 lei. Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myham spune:



Mersi frumos Daniela,insa trebuie sa folosesc pudra,la recomandarea dermatologului,asta din cauza unor probleme la ten.Din pacate nu a specificat ce pudra,de la ce firma etc.Am vazut ca voi ati tot scris despre aceasta pudra cu minerale si m-ar interesa si pe mine insa sa o achizitonez dintr-un magazin din Bucuresti.

Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Myham, poti testa si fondul asta de ten, e ca o pudra compacta. Eu nu mai dau cu pudra peste el.

Am mai vazut ceva mineral la Body Shop, parca era si loose powder (ca asta te intereseaza pe tine, inteleg).

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Citat:
citat din mesajul lui myham

Buna,

Am incercat sa sun la magazinele Sephora din Bucuresti sa ma intersez de pudra minerala Bare Minerals daca o au,insa nu am reusit sa aflu mai nimic.Nici nu au auzit de aceasta firma.Voi ati cumparat cumva aceasta pudra de la vreun magazin Sephora din Bucuresti.Am rugamintea sa-mi spuneti si mie de la ce magazin si cat costa pentru ca m-ar interesa si pe mine.

O zi frumoasa!


Myham, cred ca despre asta e vorba:
http://www.bareminerals.com/on/demandware.store/Sites-BareMinerals-Site/default/Link-Page?cid=WHAT_ARE_BAREMINERALSta
http://www.bareescentuals.com/

Din cate am citit, este o firma f. cunoscuta de cosmetice, mai ales in State, iar produsele lor se numesc Bare Escentuals.

Pudra cu minerale pare a fi similara celei de la Everyday Minerals, mai putin faptul ca cea de la Bare Escentuals contine bismuth oxychloride, o substanta care poate produce iritatii si alergii tenurilor sensibile.

Produsele Bare Minerals se gasesc in magazinele Sephora in strainatate, insa la noi nu cred ca le-au bagat. Ca alternativa la ele, si eu ti-as recomanda pudra minerala de la Body Shop, pare OK din punct de vedere al compozitiei si o poti testa in magazin sa vezi daca iti place.

Mergi la inceput