Ingrijirea parului

Ingrijirea parului | Autor: IoanaDark

Link direct la acest mesaj

salutari,

sunt, ca orice alta reprezentanta a sexului frumos, preocupata de parul meu, cat mai cade.. cat mai sta, cum mai arata etc. Totodata, sunt o cititoare a revistei Marie Claire, care desi abia a ajuns in Romania in strainezia e de ceva timp si e foarte respectata. Un articol nou la ei este dedicat ingrijirii parului, de diferite texturi: http://www.marieclaire.com/hair/hairstyles/hair/hair-volume-shine-curls

Cu toate stim ce inseamna sa ai o zi proasta pentru par si mereu am considerat ca mai bine ai mai putine produse de ingrijire, dar de calitate, decat multe si facute aiurea.

Stiti cumva daca am sanse sa gasesc vreunul din produsele urmatore pe la noi?
Nexxus Emergencee
Goody Mosaic So Smooth perie -> defapt, ce perie buna imi recomandati?
Garnier Fructis Melting Masque;
Kerastase Lait Nutri-Sculpt;
Redken All Soft Gold Glimmer Perfecting Shine;
Got 2 B Dazzling Shine Spray

Ce alte produse dedicate parului va mai plac si le recomandati?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sussy spune:

dar ce are parul tau daca trebuie sa folosesti atit de multe produse?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaDark spune:

aaa, pai nu are nimic, poate lipsa de stralucire.
Le-am pus pe toate pe care le recomandau ei acolo, insa nu am de gand sa le cumpar pe toate
Voiam doar sa stiu parerea voastra depsre ce produse folositi, sau daca gasesc vreunu din produsele de acolo prin Romania :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu una sunt de parere ca produsele naturale sunt cele mai bune.Eu una am folosit Garnier si nu am vazut nici un efect.
pentru stralucire eu folosesc un serum de la Dessange care pot scpune ca este bun dar nu nemaipomenit.

Cait
Home is where heart is...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sussy spune:

eu nu mai am de mult problema lipsei de stralucire sau altele legate de par dar inainte foloseam ceai de musetel. Sau incearca ceara de albine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta Nicolae spune:

Produsele de ingrijire a parului,dauneza foarte mult daca sunt folosite "abuziv",deoarece sunt tot chimicale.
Pt stralucirea parului,foloseste ulei de masline.Crede-ma face minuni!Pui pe par,masezi,lasi cateva ore si dupa iti speli parul normal cu sampon si balsam.Asta o data pe saptamana si efectul se vede chiar de la prima folosire.
Daca ai o piele a capului grasa incearca numai cu varfurile(la parul gras numai varfurile sunt uscate si nu au stralucire) si cauta ca uleiul sa vina cat mai putin sau chial deloc in contact cu pielea pt ca se ingrasa si mai mult!

Mult succes!


Violeta,Alessandra,Maira,Stefan

Iubirea noastra-i mai frumoasa,
ca orice dragoste sub cer.
Caci toate dragostele pier,
a noasta nici de iad nu-i pasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

eu una nam observat sa mi se ingrase parul mai mult ca folosesc ulei pe par de la piele pana la varfuri.

Eu folosesc o combinatie d uleiuri si ginger unde in primul rand trebuie masata pielea capului.

cafeau , iar face parul sa luceasca, dar uleiurile sunt pe primul plan!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaDark spune:

multumesc frumos de sfaturi, chiar nu m-am gandit la uleiuri :)

si voi ce perie folositi? de la unele prietene am inteles ca cea de lemn e mai buna, de la altele ca cea din par de nush ce... asa ca sunt unpic confuza si tocmai voiam sa imi cumpar una

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta Nicolae spune:

Annie 80,tu nu ai un par gras din cauza asta nu se ingrasa mai mult parul tau!Cafeaua e buna pt stralucire dar numai pt persoanele cu parul inchis la culoare!

IoanaDark,periile cele mai bune sunt din par de cal,sunt scumpe dar sunt foarte bune!


Violeta,Alessandra,Maira,Stefan


Iubirea noastra-i mai frumoasa,
ca orice dragoste sub cer.
Caci toate dragostele pier,
a noasta nici de iad nu-i pasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by Violeta Nicolae

Annie 80,tu nu ai un par gras din cauza asta nu se ingrasa mai mult parul tau!Cafeaua e buna pt stralucire dar numai pt persoanele cu parul inchis la culoare!

IoanaDark,periile cele mai bune sunt din par de cal,sunt scumpe dar sunt foarte bune!


Vuioleta,Alessandra,Maira,Stefan


Iubirea noastra-i mai frumoasa,
ca orice dragoste sub cer.
Caci toate dragostele pier,
a noasta nici de iad nu-i pasa!



eu par normal, as vrea eu, e gras rar si incapatanat si cade , dar tot folosesc uleiuri, chiar cica nu e recomandat pt par gras, de acceia am si venit cu postul precedent spunand ca nam obervat a se ingrasa mai mult decat daca n-as folosi uleiuri

remediu stralucire par, se incalzeste ulei de masline si se pulverizeaza cu ajutorul unei sticle cu pulverizator, se lasa 10-20 minute , apoi se clateste cu apa calduta

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

IoanaD,produse Kerastase gasesti in saloanele de nivel mediu-inalt(ca tarife practicate).Eu folosesc Kerastase pentru volum si sunt destul de multumita.Nu pot sa spun WOW dar nici sa-l arunc.

Mergi la inceput