spirt in ochi

spirt in ochi | Autor: devia

Link direct la acest mesaj

Va rog sa ma ajutati ! Baietelul meu de 11 luni este racit si la recomandarea dr. pediatru am vrut sa ii fac frectie cu spirt.Exact cand ma pregateam sa ii fac frectie ,el s-a agitat si mi-a dat peste mana In acel moment i-a sarit putin spirt in ochiAm fugit repede cu el la baie si l-am clatit cu multa apa.Ii poate afecta ochiul?

www.slide.com/r/oArgv-ggoj_39SFm_TjmCbCBbJus9hgS?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">David18.06.2007

David

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Devia, nu stiu sa-ti raspund la intrebare, din pacate. Eu nu cred ca l-a afectat daca l-ai spalat repede cu apa multa. Ca sa stai tu linistita cred ca poti suna la serviciul de salvare si sa spui ce s-a intamplat. O sa poti vorbi cu un medic care este mult mai in masura sa-ti spuna daca este cazul sau nu sa mergi cu el in seara asta la un medic.
Si pentru si mai multa siguranta mergi cu el maine la un oftalmolog pediatru sau chiar la un pediatru simplu.

Multa sanatate si sa revii cu vesti bune!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devia spune:

Multumesc Alina.Cred ca o sa sun medicul.

www.slide.com/r/oArgv-ggoj_39SFm_TjmCbCBbJus9hgS?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">David18.06.2007

David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

multa apa si neaparat medic!



www.bebelissimo.com/" target="_blank">Bebelissimo
Linux Miorlau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Devia, ce-ti face puiul? Sper ca este in regula si i-a trecut raceala iar ochisorul nu are de suferit. Da-ne de veste!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruka spune:

Daca au fost doar cativa stropi nu cred ca e vreun pericol, sper sa fie bine baietelul, eu m-as duce totusi la un consult oftamologic.

Nu stiu ce i-a venit doctorului sa recomande la un copil atat de mic frectie cu spirt, se absoarbe prea mult alcool prin piele chiar daca o parte se evapora, plus ca arde pielea. Noi am vazut de-a lungul timpului mai multi doctori si toti mi-au spus sa-i pun doar sosete cu spirt sau otet (diluat cu apa) si masat pe piept cu vaporub. Daca are febra mare, impachetari cu apa calaie.

Multa sanatate !

Mergi la inceput