Neg la manuta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anstoian spune:

Buna!

Eu i-am facut fetitei mele crioterapie – peeling cu azot lichid ce se foloseste la tratamentul multor leziuni si veruci. Tratamentul este rapid (5-20sec) si astfel este redusa la minim senzatia de disconfort, nefiind nevoie de anestezie. Leziunile tratate se vindeca repede, iar eventualele urme sunt minime. In urma tratamentului nu apar mirosuri neplacute si nici nu curge sange.

Din cauza azotului care este f rece pielea sufera un fel de degeratura care omoara negul respectiv.
IEse o basicuta care se vindeca de la sine in 7-8 zile.
nu raman urme...

Eu i-am facut tratamentul acesta la spitalul de dermatologie de pe Serban Voda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anstoian spune:



Buna, din nou!


Incercand sa atrag atentia asupra unor probleme de care se lovesc persoanele care utilizeaza carucioare, a luat nastere petitia urmatoare: http://www.petitieonline.ro/petitie/petitie_pentru_facilitarea_accesului_carucioarelor_copiilor_sau_persoanelor_cu_handicap_la_transportul_in_comun_cu_metroul-p08460049.html

Urmeaza alte petitii menite sa ne faca viata mai frumoasa... :)

Sper sa beneficiez de sprijinul vostru!

Puteti intra pe linkul de mai sus pentru a vota. Procedura este foarte simpla, nu necesita completarea unor formulare interminabile!
Pentru a reusi sa strangem semnaturile necesare, va rog sa transmiteti mai departe linkul de mai sus, pe mess, mail sau alte mijloace...(bloguri, etc)

O zi minunata sa aveti!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp

Inainte de a posta tot felul de remedii mai mult sau mai putin obscure va rog sa nu uitati ca este vorba de o fetitza de 5 LUNI.

Uleiul de ricin si solutiile respective actinoneaza prin arderea zonei respective. Nu vreau sa ma gandesc ce tragedii se pot intampla cu pielea fina a unui bebelus daca se recurge la astfel de solutii.

Daca puteau fi folosite atunci dermatologul le-ar fi recomandat in locul cauterizarii mai putin traumatizante cu azot lichid.

Ralucis, cu aceste lucruri nu se glumeste. Arsurile cutanate pot fi extrem de grave la o varsta asa mica. Te rog, lasa pe seama deramtologului tratamentul verucii respective si numai cauta solutii empirice pe net.

Multa sanatate!




Tocmai de asta am si incercat sa vad daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva, nu pt ca as fi subevaluat competenta dermatologului respectiv, ci pt ca mi s-a parut ca pielea de pe manuta sufera si ea odata cu aceasta cauterizare, si poate, m-am gandit eu, exista si alte metode mai putin nocive, decat aceasta. nu era vorba despre solutii empirice, gen legat negul cu firul de par de cal, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Asculta de Sheanna ca zice mereu bine. Uleiul de ricin e extrem de toxic are 5 luni poate duce mina la gura...etc
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput