Miresele anului 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

si eu abia astept pozele... ca ne-ajung 9 luni de asteptare, nu?

Gio, n-am mai facut nimic in seara asta, ca-mi intrase nasa pe mess si nu mai vorbisem cu ea de pe la Revelion, asa ca am profitat

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Bine ai venit pe lume Diana! Sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa, cuminte si desteapta si sa fii lumina si bucuria parintilor tai! Kitzy sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

Mi-a ajuns si mie sotzul acasa ieri, in jur de 9. Am fost harnica si pana a ajuns el eram gata cu prajituritul. Mai am maine de umplut islerele si, evident, restul de mancare. Azi vreau sa-mi pun ouale in ciorap, ca e migalos rau si sambata sigur nu am vreme (cam asa fac de ani de zile) si sambata le fierb si vad ca e vreme frumoasa asa ca sper sa reusesc sa imi spal si ultimele doua geamuri.
Taare dor mi-a fost de iubi al meu, ca aseara il tineam in brate si-am zis ca parca nu-mi mai vine sa plec nicaieri...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine

ieri am fost in Real si am facut toate cumparaturile(era o aglomeratie de nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie azi sau maine)...mai ramane azi piata pt legume si fructe si am terminat.

ce praji faci Aly? eu o sa fac 2 tarte una sambata si una luni (duminica suntem invitati la bunici asa ca ne-am scos )...si mai vreau sa incerc 2 retete noi de muffins-uri (panetone si cu capsuni)
cozonacu' vine soacra cu el

ma bucur deocamdata ca mergem la Sovata, o sa fie o iesire faina...macar atat la cat muncim


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana nu fac decat islere si gacio. Biscuitii de la islere i-am copt ieri, am facut si gacio, mai am maine crema pentru islere si sa le umplu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am terminat si eu cu ultimele cumparaturi de Iepuras. macar pt. ceilalti ca pt. noi...nimic.
acum vreau sa las casa curata si sa fac bagajele. maine dimineata plecam spre Alba.
Eu iar nu gatesc/prajituresc nimic. Mama si soacra m-au intrebat ce prajituri sa faca, iar mancare....oricum nu-mi place mielulu, asa ca mie imi fac altceva.
Aly bine ca ai terminat cu cocaritul. Pai ce te faci o luna in America, daca ti-a lipsit asa d emult cateva zile?
Oana si la noi in Real e nebunie. e drept ca nu am dat pe acolo sapt. asta, dar am auzit de la altii.
Botic lasa ca mai sunt 2 zile, si poti termina treaba. nu mai ai nicio veste de la Kitzy? imi dai mie nr. sa-i trimit un SMS, sau sa o sun?

fug la treaba, revin mai tarziu cu urarile de Paste.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bine ai venit pe lume, outz roshu si frumos!
sa fii sanatoasa, cuminte, mancacioasa si sa ai noroc in viata!
te pupa cu drag, a ta matusa de la Bucuresti!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio am terminat relativ cu cocaritul, ca doar mai am de facut mancarea: friptane, snitzele, o salata, sa coc saleurile... oho.
Nu stiu zau ce ma fac o luna, ca atata l-am dragalit aseara, mi-a sarit si somnul cand l-am vazut . Intr-un fel, e mai greu decat data trecuta, ca atunci il cunosteam abia de 3 luni, ne vedeam noi aproape in fiecare zi, dar no, in rest cu ale noastre. Acuma in afara orelor de serviciu suntem tot impreuna. Asta e, cumva o sa treaca si luna aia, ca e doar o luna, nu sase.

Acuma cica studiez regulamentul rutier american si nu pricep nimic din limitele lor de viteza .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Haide Aly, ca va fi bine, va trece repede o luna. stiu ca e greu, dar nu imposibil.

eu mai am putin din bagaje, de spalat gresia si aragazul.
Dar am zis sa intru, caci cine stie cand mai reusesc:
www.dropshots.com/giova2#date/2008-04-25/12:06:54" target="_blank"> Paste Fericit!
Fie ca lumina Sfintelor sarbatori sa va aduca pace, liniste si bunastare!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor, va doresc Sarbatori fericite! Sa va petreceti frumos alaturi de cei dragi!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

dragele mele,
va doresc tuturor un Paste linistit, fericit, caldurs si plin de bucurii alaturi de toti cei dragi!

ne auzim de saptamana viitoare incolo!



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput