Strumfi de iulie-august 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Noi am umblat toata ziulica astazi. Eu sunt rupta de oboseala. Aparent si copilu'. Cu toate astea s-a trezit deja de vreo trei ori. Suspectez un dinte care e pe drum. Nici nu ma lasa sa ating gingia care e umflatica sa il dau cu un pic de Dentinox.
Desi tocmai a trecut ziua cu multi sarbatoriti, noi tot va uram. Prin urmare:

La multi ani strumfilor care au mai adaugat o lunitza. Le uram la multe lunitze, sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

La multi ani Alina (Anya). Sa fii sanatoasa, fericita, iubita si sa ti se indeplineasca toate dorintele.

La multi ani tuturor celor cu nume de floare.

Noapte buna tuturor. Presimt ca ma asteapta o noapte alba.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna dimineata!


Ce faceti?

Noi am avut o zi frumoasa, langa prieteni, cu garnitura de ras si peste. Ilinca s-a comportat de data asta exemplar cu oaspetii. A fost fetita cuminte si si-a respectat programul de somn.

Sper sa nu se dezica de eticheta "fetita dulce si cooperanta", pt ca saptamana asta plecam la buni si cealalta la mare. Deci vom aveau o calatorie de 10 zile. Speram sa nu deranjam printesa prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata si haideti la o

Cafera ce fain ca va plimbati. Bravo Ilincai ca e dulce si cooperanta

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Alinutzaaa cum a dormit piciul tau?

Camelia am vazut ca esti kinetoterapeut, deci stii ce vorbesti. Nici eu nu am si nu voi avea premergator, ne-au convins Alinele ca nu e bun pt copil ().

La multe lunisoare aniversatilor de ieri si de azi

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Neatza! Haideti sa va inveselesc asa la inceput de saptamana:

Cum era ziua invatatoarei fiecare dintre copii vine pe rand si ii da un cadou:
Vine Ionescu, fiul brutarului, si ii itinde o cutie. Invatatoarea o ia, o agita putin si zice :
- Sunt franzele nu ?
- Da. Raspunde Ionescu.
Vine Stanescu, fiul macelarului, si ii intinde o cutie. invatatoarea o agita usor .. miroase cutia si zice:
- Cotlete de porc nu ?
- Da. Raspunde Stanescu.
Vine Bula , tatal lui avea un magazin de bauturi alcoolice, si ii intinde o cutie. Invatatoarea agita cutia de 2 ori si observa ca dintr-un colt incepe sa picure. Pune degetul pe cutie apoi il baga in gura si zice :
- E vin alb nu ?
- Nu.
Invatatoarea pune iar degetul pe cutie si apoi il baga in gura si zice:
- Hmmm... e sampanie nu ?
- Nu. Zice Bula.
- Ma dau batuta. Ce e ?
- Un catelus.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz


www.traduceri-rapide.cabanova.ro" target="_blank">traduceri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimineata, fetelor!
Luna, cu "si a baut un sfert de canita de suc de porto. (amestecat cu apa)" vroiai sa zici Vin de Porto? Spritz?
Lorina, multumim de cafea!
Timi, te vedem si noi tunsa sau slabe sansele?
Mamicamelia, felicitari pentru mersul de-a bushilea!! Iti dau pm, daca ai timp sa citesti...
Brazuka, hihihi dar si iakiiiiiiiii!!!

Mai vroiam sa va zic ca se pare ca am depistat sursa febrei de duminica trecuta. Nu au iesit inca rezultatele la urocultura, dar a depasit 2 zile si e si in stadiu de antibiograma, deci se pare ca e infectie urinara, totusi...Offff!! Ce vroiam sa va intreb: oare de la ce se face infectia urinara la bebelusi? La fete inteleg ca au o predispozitie, dar la baietzei? Poate fi de la frig?
Pup si o zi frumoasa si o saptamana la fel de frumoasa la toata lumea!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

MamiCamelia, nu-ti mai dau pm ca vad ca nu il ai activat...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Ah! Si mai spun si eu la multe lunishoare si la multi ani tuturor strumfeilor care s-au serbat ieri! N-am intrat deloc ieri, apropo multumesc si pt urari pentru ziua de ieri.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

brazuca fain bancul
violeta, nu stiu cum apare infectia asta urinara la bebelusi, stiu cum apare la adulti si extrapoland, la copilasi poate aparea prin kkuta din pampers, pt ca ecoli exista in mod firesc in colon, in scaunele bebelusului. Cel putin asa cred eu. Nu stiu daca are vreo legatura cu frigul. Dar daca nu au venit rezultatele de la lab, de ce tragi tu concluzii repede Nu te gandi la rau. Pupici lui Laur si tie

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

buna!

intru si eu rapid...

multumesc mult pentru urarile de ziua mea....asa s-a potrivit anul acesta, sa pice exact in ziua de Florii...


...si pentru urarile adresate arinei ...nu stiu cand au trecut 10 luni. este la fel de atasata de mine si plange cand nu ma vede. daca se trezeste prea devreme si eu mai vreau sa dorm, o iau langa mine in pat si poate sa stea si o ora sa se uite cum dorm si sa ma mangaie pe fata...daca eu ma intristez, pune si ea buzita, daca eu rad, e toata numai zambet...are 6 dintisori cu care roade orice (jucariile, tocurile de la usi, papucii de casa...). e asa de minunata, ca nu cred c-as putea s-o iubesc mai mult...stiti si voi cum e...

va urez si eu la multi ani pentru floricelele aniversate ieri!!! violetan

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput