Strumfi de iulie-august 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

salutare si de la noi.Eu nu reusesc mai deloc sa deschid forumul, imi da eroare, asa incat nu v-am mai citit de multicel. Ines este relativ ok, are 10 luni si jumatate (daca e sa ne luam dupa acte, ca dupa mine...uneori nici nu-mi vine sa cred c-am nascut-o), este mare maestra la mers de-a busilea, se baga peste tot, trage, impinge, rupe, scoate si baga in gura; bate din palme (asta facea defapt si cand era mai mica), daca-i zic "hai sa facem poc" se apleaca sa ne ciocnim capetele, repete dupa mine "mama, tata, papa, iaia (sarah), daca-i spun "hai hai" zice si ea "ai ai" si ma cheama miscandu-si degetele; am prins-o chiar ca danseaza si ca sa nu creada poporu' ca ma aberez, o sa facem si demonstratii live in curand. Acuma sa ma laud si pe mine insami: am slabit 9 kile si ma declar acceptabila pt moment; maine zburam spre casa si mi-ar face placere sa va cunosc(pe voi si pe copii) daca aveti drum prin zona ior. Deci daca puneti de-o intalnire, treceti-ne pe lista. va multumesc pt atentie si va doresc o zi frumoasa Karli, ai legatura...www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Mychydutza piciul meu mananca lapte la biberon doar dimineata cand se trezeste el, adica pe la 8, si seara inainte de culcare. Peste zi are mese solide.
Luna sa stii ca am bagat la cap si am si pus in aplicare ce ai zis tu cu bautul apei din pahar . I-am dat piciului apica dintr-un pahar de plastic - de plastic pentru ca eram convinsa ca o sa il apuce cu dintii cand o sa il simta in gurita, lucru ce s-a si intamplat de altfel. Una peste alta a baut si bea daca ii dau, nu foarte mult dar oricum mai mult decat la biberon. Cred ca bea mai mult de dragul paharului, dar nu mai conteaza.

Am vazut poze noi cu fetite si baietei care mai de care mai frumosi si deagalasi.

Noapte buna tuturor

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Cafera ti-am admirat printesele tale frumoase foc ~m-am reindragostit de ele.
Violetan este destul de fustrant sa nu stim ce sa facem cu cei mici cand plang asa isteric.
Lorina001 sa de-a Domnul sa fie doar o faza trecatoare.
i_ulia Iris este pe program? Din cate am inteles este foarte important la bebelusi la varsta asta sa doarma la aceeasi ora sa se trezeasca la aceeasi ora. Copiii la varsta aceasta trebuie sa doarma in jur de 14 ore pe zi. Nesomnul este unul din motivele pentru care un bebe ar plange. De maine eu am sa incerc sa ii fac un program mai rigid lui Ingrid de culcare. Am sa iti zic cum decurge “programul ei de plans”
diane_dun multumim pentru complimente
mychydutza eu is in urma cu introducerea solidelor. Fata mea mananca aproape numai lapte.
Luna1 superba Adelise si Cosmin ii tare frumos si el. Ce frumos se joaca ei doi in cort
Va doresc noapte buna la toate!

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimiiiiii! O cafea, ceva? OK! E gata!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Lunaaaaaaaaa, frumori foc copiii tai,mai ales asa.... plecati cu cortul. M-am tot uitat la poze si tare mult i-am admirat, ca de altfel si pe voi, intreaga familie, inclusiv bunica. Tare mult imi place si cum esti tunsa, parca ai ceva care-ti incalzeste toata fizionomia. Mie imi place mult.
Cat despre Alexia, o sa-i spun cum a reactionat Cosmin.

Cristina, si noi va placem tare mult si citim despre voi cu mare drag, de fiecare data.

loredana_76, multumim de aprecieri si pupicim baietel frumos, care cred ca e si nazdrava.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ce-mi vazura ochii!!!!!!
Valen, wow, vii in RO! Ma abonez la IOR cu voi cand vrei, noi acolo locuim. Ai Internet in RO? Abia astept sa va vad pe toti. Nu te-am mai gasit demult pe mess si am ramas in urma cu noutatile.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

...si "buna dimineata!" tuturor, in loc de cafea dinner mints pentru toata lumea .

Am vazut poze care mai de care mai reusite cu copii superbi, nu vreau sa supar pe nimeni prin omisiune dar mi-au atras atentia pozele cu Stefania si Catarina, se vede ca tati se pricepe bine sa faca poze si sa surprinda legatura deosebita dintre voi.

Voiam sa zic mult mai multe dar de la o varsta asa se intampla, incep sa uit. In continuare am foarte mult de lucru, sper sa o scot la capat zilele astea ca sa ma pregatesc si de sarbatori. Aa, da, Saby papa san numai dimineata si seara, primele 2 mese de dimineata si ultima de noapte sau ultimele 2. Cam asta mi-am amintit, revin daca mai am ceva de zis. Pupici!

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

buna dimineata!
mai dar am vazut niste poze cu fete superbe ale stefaniei caferei si diane_dun(are un par superb dani a ta!) si frumosii lunei(draga mea m-ai inebunit cu cortul tau mai ales din cauza faptului ca eu am gasit aici numai un model de la samsonite care e mult mai mic,dar caut in continuare....)
valen drum bun spre casa!cred ca abia asteptati asa-i?mi-e dor de poze cu fetele tale si ale alinei....felicitari pt progresele lui ines,ai fata mare nu gluma!
cristina_26 elisa are cam 3 nopti pe saptamana cand se trezeste plangand,ca si tine am incercat sa gasesc explicatii dar am renuntat...probabil viseaza urat,are vre-un partzulet mai chinuitor...tot ce stiu e ca o pun la mine in pat,bea putin ceai si gata in 10 min adoarme si o pun la loc....noi ne-am obisnuit deja
ashera daca te mai intereseaza informatii despre oroshaza da-mi un pm sau haideti intr-o plimbare pana la arad am o groaza de pliante cu adrese de hoteluri,pensiuni,info despre statiune...a fost targ de turism la noi si au fost prezenti ceva reprezentatnti care se ocupa cu promovarea statiunii la noi,asa ca m-am dotat


alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

a re-inceput votarea,bulina e www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Si puiul meu se trezeste plangand sfasietor cam de 2 - 3 pe saptamana si apoi nu mai adoarma cate o ora - o ora jumatate.
Dar el oricum se trezeste noaptea la 1 - 1.5 ore, asa ca m-am obisnuit.
Duminica am iesit la gratar si a stat aproape toata ziua afara, s-a jucat cu bunici, cu prieteni, cu copilasi mici, a studiat tot ce era in jur, a mai si marait putin si speram ca noaptea sa doarma tun...de unde, a avut acelasi program de trezire noaptea si a tras de tzitzi si m-a piscat.... arunca sticla de ceai cat mai departe de el.
Aseara in schimb, a adormit pe la 21.30 si a dormit pana la 1.30, ceea ce la el e o noutate. 4 ore legate de somn e ceva ce tot speram si asteptam sa intample. Si credeti-ma, sunt atat de obosita, incat imi e si frica sa sper ca ar putea dormi mai bine de acum. Stiu ca ar fi cazul de acum, are 8 luni si trei saptamani.
In timpul zilei e foarte activ, nu sta mai mult de 4 secunde intr-o pozitie. Adora sa il tin de maini si sa parcurga camera cu pasi alerti.
Si e asa scumpel si il ador cand il vad cum rade, cand ii zic "hai la tzatzuca".
Sa traiasca fericiti si sa fie toti copilasii sanatosi!

http://community.webshots.com/album/562909226aMvwbo?vhost=community
http://community.webshots.com/album/563131848DpQdyG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Lavi, ai avut dreptate. N-a iesit infectie urinara, ci flora polimorfa, posibil contaminare ca nu am recoltat in regula...mi-au zis ca daca era sa fie infectie urinara, sigur ar fi iesit...i-am facut si sumarul de urina astazi, sa vedem. Dar m-am mai linistit.

Pup fetele si strumfeii!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput