Ati folosit aparatul de fitness Leg Magic?

Ati folosit aparatul de fitness Leg Magic? | Autor: clarissa

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor,

ma tot bate gandul de ceva timp sa imi cumpar un aparat de fitness. Si, desi nu am mare incredere in produsele prezentate la teleshopping, mi-a ramas mintea la aparatul Leg Magic.

Il are cineva? L-ati folosit cu regularitate si da rezutate?
Mentionez ca eu, din fericire, nu am nevoie sa slabesc. Vreau doar sa imi intaresc musculatura picioarelor si abdomenului, caci dupa nastere am cam ramas cu un colacel pe burtica, tare inestetic.

Astept parerile voastre.

Pupici

Clarissa



A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie. ( Antoine de Saint-Exupery )

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirelka spune:

Si eu ma gandesc la acelasi lucru. Sa-mi achizitionez acest aparat. Dar , la fel ca si Clarissa, am aceleasi intrebari. Oare merita sa investim in acest aparat? Mai am si bicicleta si o folosesc drept umeras pentru haine. Rusinica sa-mi fie, dar asta e....
Pupicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaki spune:

al meu e pe vine..cadou de ziua mea
va tin la curent

Adela si bebe Darius (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

mie trebuia sa imi vina inainte de Paste.....si tot nu a ajuns.Cred ca a trecut 1 luna de cand am facut comanda.

Si eu il astept curioasa sa vad de este in stare

eu cel mai mult am ramas cu picioarele umflate;burta aproape s-a dus.

va tin si eu la curent.


Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

22.04....65,2 kg
...o saptamana..
29.04.....62,4 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

L-am cumparat intr-un exces de...entuziasm cred..depresie,ehehe,nu stiu de ce..L-am folosit vreo 4-5 zile,acum sta in debara.Diferenta o simti la interiorul coapselor,acolo lucreaza cel mai bine.Cel putin din cate am observat eu,din scurta mea experienta."Magic" nu e dar nici de aruncat.In video de prezentare,daca ai in spate un minim de experienta fitness,iti vei da seama ca slabitul atat de laudat se datoreaza programului COMPLET de utilizare,nu numai flexiilor la aparat.Intr-un program de..hmm..cred 20-30 min,nu-mi aduc aminte exact,cu Leg-magic lucrezi practic 3-4 serii(4 minute).Restul sunt exercitii pe langa aparat.Asa iti garanteaza ei o forma fizica super.Si cum sa nu slabesti/sa te tonifici facand fandari,abdomene,flotari,cate15-20min/3ori/sapt?Pentru ca in asta consta exercitiile pe langa aparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarissa spune:

Multumesc tuturor pentru parerile sincere.

Tatiana si Adela asstept cu nerabdare sa imi povestiti cum v-a placut aparatul.

Eu inca nu l-am cumparat, dar cred ca o sa risc cat de curand si o sa il iau.

Pupici tuturor

Clarissa



A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie. ( Antoine de Saint-Exupery )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

mie tot nu mi-a sosit aparatul si sunt pe punctul de a ma razgandi...adica sa ii sun sa nu mi-l mai aduca ..

cred ca am sa apelez pt rezultate imediate la un masaj anticelulitic manual pe care sa il suprapun cu dieta pe care o tin in aceasta perioada...acum nu stiu cum am sa suport durerea..dar ce nu fac pentru a slabi pt nunta..

am sa va spun la ce ma hotarasc pana la urma si ce rezultate am

Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

22.04....65,2 kg
...o saptamana..
29.04.....62,4 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


m-am mai intalnit cu un asemenea subiect acum cateva zile si pentru ca se discuta si despre acest aparat - am inteles ca- nu e de aruncat-nu face minuni dar de stricat nu strica ...si fiind o iubitoare a sportului va spun ....ca de aveti bani...investiti in el ...de ce nu? -si eu cumpar si as cumpara mai multe dar am interdicitie...caci deh...nu stam la vila si nu e spatiu suficient ...dar eu jur ca as gasi loc pentru 10 aparate dar ma multumesc si cu alea mititele care nu ocupa loc
apropo in reclame sa nu credeti - fata aia sigur a trecut prin SCAN caci e prea perfecta - nu zic ca nu exista persoane reale ca ea dar Rar foarte Rar
se vinde si in Emirate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kindaras spune:

Salut fetelor ... m-ati nimerit .. eu am leg magic ... nu am facut niciodata exercitiile alea pe langa aparat .. de lene. dar imi e de ajuns sa ma cocot pe el de cate ori am timp , ca la mine sta desfacut in coltul lui ca am loc destul in casa . si mi se pare ca lucreaza fain. am facut febra musculara la fund un pic si la coapsele interioare. nu il am decat de vreo 2 saptamani , deci nu vad rezultate dar cred ca in timp o sa se observe .. inclusiv la burtica. oricum 'pedalatul' la leg magic e obositor, nu pot sa fac mai mult de 3-4 minute o data. eu l-am luat pentru ca vroiam ceva pentru fund si mi se pare potrivit.
pupici !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Hop si eu...

Am achizitionat acest aparat acum 2 zile..dupa ce m-am "documentat" eu pe un alt forum..si din lenea de a mai ajunge la sala..:)asa des..

Am facut..nu stiu sa zic cate serii..cert este ca nu reuseam sa fac mai mult de maxim-maxim 2 minute - adica..cam..40-50 de exercitii/serie...si am tot facut eu cate 1 serie..de cate ori aveam drum prin locul de depozitare al aparatului..:))

Ieri simteam eu asa..pe seara..o usoara febra musculara..dar azi dimineata (dupa 2 zile)..nu m-am mai putut da jos din pat...!!!! nu va spun cum am sofat, cum am urcat/coborat scarile.

Lucreaza f.bine tot ce inseamna coapse/picioare (partea superioara), fesierii, "aripiorele", abdomenul si un pic spatele (daca executi corect exercitiile)..ah..pt. abdomen..de executat exercitiile fara sprijin, cu mainile la ceafa...dupa,nu va mai miscati 3 zile..GARANTAT!!

Concluzia - lucreaza. Bine! Pe zona cu "probleme" (e f. centrat pe "zona")..cat ma va tine entuziamul...ramane de vazut!!

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Aha, mama-lui-alex, prinde foarte bine parerea ta. Si eu sunt o persoana cu probleme la copase-fese si am pus ochii pe Leg Magic.

Mergi la inceput