Bine ati venit in Eden

Bine ati venit in Eden | Autor: marius

Link direct la acest mesaj

Dragi prieteni,
Poate titlul acestui mesaj va trezi un zambet, sau poate va irita, sau poate o sa va lase indiferenti.
Chiar si eu m-am gandit cum sa numesc acest mesaj. Culmea este ca nu tin sa va placa, cum nu tin nic sa nu va placa. Eu doresc doar sa va urez bine ati venit in aceasta sectiune cu totul si cu totul speciala.
De ce speciala o sa intrebati? Pentru ca daca www.desprecopii.com este un site al prieteniei si atasamentului virtual, aceasta sectiune este inima prieteniei si atasamentului www.desprecopii.com. Pentru ca aici in aceasta sectiune va fi imposibil sa nu (re)descoperiti picatura calda a prieteniei dezinteresate. Si desi nu veti cunoaste pe nimeni real veti avea senzatia ca ii apartineti dintotdeauna, ca cei carora le veti transmite o parte din inima voastra va vor intoarce in egala masura atasamentul sufletului lor. Pentru ca aici inima fiecaruia va avea aceeasi rezonanta. Pentru ca mai presus de multe lucruri atat de comune in viata reala, in spatele ecranului veti simti dorinta de nestavilit de a afla ce mai e nou. Pentru ca imaginea si informatia se va pierde ca si forma si se va umple ca si continut. Pentru ca randurile ce le veti citi vor avea in spate undeva departe, dar atat de aproape pe cineva care va va darui o pare din sufletul sau, iar altcineva va astepta declarat sau nu acelasi lucru fara sa strige nici cel mai mic cuvant.
Aici in sufletul prieteniei dintotdeauna, spusa sau descoperita, tacuta sa zgomotoasa, aici va deschid o noua poarta,

VOUA,

prietenilor dintotdeauna,

si va spun doar un simplu:



Bine ati venit in EDEN !


Marius (www.desprecopii.com)