Bucurii de sept-oct 2006 (120)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by mephala30

Roxana(Lullabay), multumim frumos, .

i-am povestit lui Iustin ca duminica aceasta crestinii ortodocsi sarbatoresc Floriile, in amintirea Domnului Iisus Hristos, care-a intrat triumfator in Ierusalim. Poporul l-a intampinat cu urale: "Osana, Fiul lui David!"....la care Iustin ma intrerupe si intreaba: " de care sana, mama?"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,

multumim,





Hellooooooooo

Mephala...meeeyyy sunt ceva kinderii asta...mori de ras nu alta...si faza cu ceapa ...m-a amuzat grozav

Skumpiko dar tu n-ai de lucru cu cartofii tai cu mujdei? mi-ai facut o pofta de mooor...imi vine s amananc literele pe care le scriu nu alta...Deci daca nu imi fac AZI cartofi cu mujdei...sa nu-mi ziceti voi itzy-bitzy ...pe mine cand ma apuca cate o pofta e musai...sa mi-o satisfac...acu mananc un mar ...ce naiba sa fac? mananc si plang, plang si mananc

Adina

Lexi drum buuun

Adriana...vaaai si mie ce-mi place de Dudu asa brunetel...oaches asa...eu am o slabiciune pt bruneti ...ca de-aia mi-am luat si sot asa...

Mirabela get used to it!


------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Flavia..offfff....imi pare tare rau...l-ai dat cu ceva? mixtura mentolata ceva? ziceau fetele ca mai alina mancarimile...

Ref. la haine de firma...Nici eu nu tin la ele...Daca imi place materialul - bumbac 100% prefer...si calitatea, modelul, culoarea, pretul...si sa o prinda bine...cumpar fara rezerve din orice magazin. Nu tin coada pe sus sa cumpar numai de la X sau Y....Acum de exemplu pt primavara-vara nu i-am luat nimic de aici de la noi...pt ca a tot fost sotul plecat si nu are rost sa mai cumpar...dar in general o imbrac cu haine obisnuite. O sa aiba ea pretentii mai incolo ...sunt convinsa

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Flavia, multa sanatate lui Bogdanel! Bine ca are totusi cu cine sa se joace chiar daca nu poate iesi.
Despre hainele de firma ce sa spun... Nu ii prea cumpar, decat ocazional. Am 2 firme care imi plac foarte mult pentru ca au lucruri de foarte buna calitate, Esprit si s.Oliver. Dar nici de la ei nu cumpar decat ocazional. Pentru mine conteaza in primul rand sa fie materialul bun, sa se simta ea bine in acele hainute, apoi bineinteles sa fie dragute si sa-i stea bine. Nici eu nu vreau s-o invat cu lucruri de firma, in plus am vazut aici hainute SUPERBE si incredibil de ieftine care nu erau de firma.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Itzy, l-am dat cu mixtura mentolata si daca o sa vad ca se scarpina o sa-i dau Claritine sirop.

Lexi, .

Am vazut ca vorbeati de haine de firma pt copilasi. Am vazut zilele astea in parc ceva ce m-a lasat masca. Era un copilas de vreo 3 ani care era imbracat doar in Adidas. Asta nu mi s-a parut nimic iesit din comun. Avea un lantoc la gat de cred ca se ineca daca il arunca cineva in apa (mentionez ca si noi avem lantisor primit de la bunici de botez, deci nu am ceva impotriva), o bratara la fel. Iar asta a fost nimik, pana cand am vazut ca avea un ditamai ceas (cel mai probabil din aur, asta vazand cat aur avea si maica-sa pe ea) pe mana. Na, asta nu mai inteleg, de parca acel copil stie la 3 ani sa spuna cat e ceasul daca il intrebi.
Sa nu ma intelegeti gresit, dar asta chiar mi s-a parut o fitza de fitza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Flavia Ramona, sanatate lui Bogdanel si sa treaca repede varicela. A intrat in contact cu alt copilas bolnav? Sau cum ati luat-o?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,

multumim,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

A luat-o de la nepoata-mea (4 ani jumate). Am fost impreuna cu 2 zile inainte de a face ea, au si dormit atunci impreuna. Acu se fugaresc pe aici prin casa. Numai bine ca saptamana viitoare o sa am 2 copii, asa poate o sa fie mai suportabila treaba cu neiesitul din casa. De Paste o sa-i duc la maica-mea ca pana atunci i se mai ususca din bibite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Lexi, daca va hotariti noi va asteptam!
flavia, insanatosire grabnica si sa treceti usor peste perioada asta!
apropos, cam cat dureaza bolile astea de copilarie?
mephala, ce tare e Iustin! la voi fazele astea comice cred ca se tin lant! apropos de faza cu ceapa si Eric e mare fun s ale descojeasca! eu tin ceapa impreuna cu cartofii, sa va spun ca aruncatul cartofilor e de o mie de ori mai amuzant decat bilele de plastic, 1(à la numar de altfel?

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:


Beatrix m-ai omorat :)) ma plang o saptamana la al meu sotz ca nu vad nici anul asta Keukenhof-ul.

Roxana, chiar m-am gandit la tine cand am pus pozele! macar virtual ai fost acolo!
cand mai adaug poze anunt ca aseara am facut doar o parte din ele ca n-am mai putut de somn!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:


Scumpik, ce mi-ai facut cu cartofii azi! n-am avut cartofi noi dar mi-am tras un mujdei de usturoi la cartofi prajiti! si eu ca si Itzy, daca poftesc ceva ma ia cu lesin de nu mananc!

Adina, bun venit ca eu cred ca am uitat sa-ti spun! am citit ca s-au imbolnavit Bucuriile in tara! cred ca a fost tare greu! ma bucur ca ati revenit si sunteti bine!

Sandra, ca si te tine cred ca te-am sarit azi! sa doarma fericita gargaritza in patut! chiar asa poze cu el nu pui?
eu sincer nu stiu ce model sa-i iau ca Eric ca si Maria lui Gety se rastogoleste si doarme mai mult de-a latul patului decat in lung!

Referitor la haine, eu ii cumpar si de firma si no name in functie de raportul calitate/pret! aici e si avantajul reducerilor!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Gety, cum au iesit analizele!

Flavia, la faza cu baietzelul acela nu pot spune decat, vai de capul parintilor! copilul n-are nici o vina! cand v-a creste mare parintii probabil se vor intreba cine le-a stricat copilul! ei oricum n-o sa-si dea seama cat au gresit! pacat de copil!

...merg sa-mi termin mancarea! dupa cum vedeti am mancarimi la degete in seara asta!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput