Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (133)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Bikmaria si mandarinutza- multumim pt bancuri si pilde!!!!
Annisia- ai un baiat..,.o comoara! sa-ti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

adimercedes- multumim pt urari de dintisor, mic dar f ascutit:))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Buna fetelor!Va mai amintiti cum era cand asteptam sa nastem?Ei bine eu imi emintesc in fiecare zi pt ca sora-mea tre sa nasca zilele astea.Desi a trecut termenul de o saptamana azi a internat-o dar nu sa ii provoace sau ceva,ci doar sa o tina sub observatie.Dr ei vrea ca ea sa nasca normal,chiar daca bb e f mare,peste 4kg,cand sora-mea a cerut cezariana la cerere a spus ca nu exista "la cerere".A intrat in saptamana 42 oare poate sa mai intarzie?,are colul lung si inchis.Naste la sp titan.Nici nu stiu ce sa ii spun,cum sa o incurajez,dr spune sa astepte.
David creste frumos,are deja 3 dintisori,papa bine dar nu este grazut,are 8 kg,nu refuza mancarea.sta bine in fundulet si se ridica in manute cu funduletul saltat,cred ca peste putin o ia "de-a buselea".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamuller spune:

uff, fetelor, ma gandeam ca daca vine mama o sa am timp sa povestesc...dar de sambata nici macar nu am mai deschis PC-ul...stiti voi cum e, multe de recuperat cand nu te vezi doua luni. oricum suntem niste rasfatzate, eu ca eu, dar fica-mea...nici macar un biz fara sa fuga mama la ea ca "plange fata"!!!! ce ma fac cand o sa plece??
am mai apucat sa citesc un pic din urma si voiam sa felicit si eu si sarbatoritii si sarbatoritele din ultimele zile!!!!
cu diversificarea stam bine, zic eu...mananca legume + laptic la pranz si fructe + laptic la 16.00, iar dimineata si seara biberon de 240-270, depinde de dispozitie.
dintzishori inca nu! acum vreo doua seri am crezut ca a venit momentul, dar a fost alarma falsa.
atat de la noi, va pupam si va dorim o zi fuuuuuarte buna,

Alina si Sara (03.10.2007)


http://www.picturetrail.com/alinamuller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Annisia, 3 chestii mi se par discutabile(cel putin)
Vitaminele pikovit (are lipsa acuta de vitamine diagnosticata prin analize? ca nici la usoare carente nu se prea prescriu....)
prea multe cereale
Biberonul in somn.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Pinacolada

adimercedes- multumim pt urari de dintisor, mic dar f ascutit:))))

Pinacolada
mama de Luca 18.10.2005 si Rares 06.09.2007
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002




Pinacolada, stiu si eu cum e, ca l-am simtit pe al Lisei zilele astea. Si mai iese unul. Vai de tzitzile mele!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Adimercedes- aoleuuu!!!!eu nu-l mai alaptez de la 2 luni....(nu ca nu am mai vrut, ci pt ca nu am mai avut lapte:((, chiar ca, vai de tzitzile tale:))|)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Pinacolada!!!! Te pup!!!! Ce ai mai facut cu vacanta? Pustii tai sunt bine?
Am vazut ca intrebai de vacanta de Paste, care pe unde... Eu ma duc la mare, dar de Florii, sa ma sarbatoresc. De Paste o sa fim la curte cu musafiri si neamuri. O sa fie o nebunie totala, cu tot familionul reunit...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Anisia din ce descri tu acolo parca l-ai descrie pe Cristi, lipseste un amanunt, el se trezeste noaptea des, chiar foarte des.
Da, cam astea sunt starile generale la aparitia dintisorilor, acum cred ca depinde de copil.......Cristi a avut astfel de stari la dintisorii de jos, primii 2 , la cei de sus si al 3-lea de jos a fost mai bine, a fost putin marait si avea multe bale, acum e marait, nu-i convine nimic, e agitat si-n somn, plange din senin...se pare ca se pregatesc dintii de sus( urmatorul sau urmatorii).

Yanisucu sa treaca repede si perioada asta grea cu dintisorii....il asteptam in clubul iepurasilor, dar nu-i nici o graba.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Annisia, 3 chestii mi se par discutabile(cel putin)
Vitaminele pikovit (are lipsa acuta de vitamine diagnosticata prin analize? ca nici la usoare carente nu se prea prescriu....)
prea multe cereale
Biberonul in somn.


Sabinuta, Pikovitul mi l-au dat cand nu avea Nannis Bannanis pofta de mancare. Cica asta sporeste apetitul. Adevarul ca a inceput sa pape bine dupa ce i-am dat Pikovit. Nu stiu daca are legatura. Nu are niciun fel de carente... Dar ce rau ar putea sa-i faca vitaminele?

Doua cereale "e" multe? Pai pediatra mea vroia sa-i dau si mai multe, dar i-am inlocuit o masa de dimineata cu lapte simplu. Iar masa de fructe i-am facut-o cereale cu fructe...

Cu bibe, asa s-a obisnuit. Si pentru ca nu mai alaptez, nu adoarme decat biberonat. Sub supravegherea mea, desigur, ca cineva trebuie sa tina biberonul; ce sa fac?!

Apropo de alaptat, azi am testat daca ar mai fi cerere. Si, surpriza, dansul se repezea la haleala... Nu l-am lasat, ca cica nu e bine sa-i intorci la san... Eu sunt mai superstitioasa asa. Sper sa nu se considere tentativa mea ca am intors copilul la san...

Sabina, urmatoarele fotografii sunt interzise cardiacilor; daca ai probleme cu inima, te rog sa nu le privesti...

http://good-times.webshots.com/photo/2912526980101620375koGeOA


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput