Klubul ardelenilor

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

in clubul ardelenilor.Sunt targumureseanca si sunt mandra de asta.Si-s maritata c-un sibian.Asa ca numa ardeleni in familie.

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu spune:

fetelor,
Voi ar trebui sa va spuneti clubul targumuresenelor, ca asa de multe sinteti.
Se pare ca eu sint singura satamareanca
Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

quote:
Originally posted by Victoria
haidetz sa punem de-o intalneala, cele care suntem in Buc., cel putin, sa trajem o barfa, sa facem nukleu', ka dup'aia or vini si fetili de peste mari, kand or auzi ce bine ni-i noua aicia...


No pai hai, Victorio za cand sa ne 'ntalnim. Io dumineca plec la cluj si ma intorc doar dupa 2 saptamani. tare as vre sa ne vedem. parlalak mi-o facut pofta de mancare de pe la noi (a meu barbat ii din oltenita si nu-i place mancarea ardeleneasca, ca-i pre dulce), da numa gomboti cu prune mai imi ies buni, m-am prostit de atatia ani aici. da ma duc la mama si imi face toacana, is topita tata dupa tocana.
Va mai intreb ceva, mere cineva la Nicula de Santa Marie, io m-as duce, ca n-am fost niciodata, si daca tat is pa' colo ma ganii io sa marg si poate ne vedem pa acolo. Daca da luam legatura pe mail (ca ne modernizaram si noi).

No hai dati cu parerea, cand ne vedem? La inceputul lui septembre? ca atunci vad ca vine si danaR in bucuresti, si pa'tunci o fi si io pe aici.
Tzucavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

VREAU GOMBOTI CU PRUNE!!!!!!!!!!!!

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

quote:
Originally posted by mirela68

Servus Nina!
si eu ma bucur ca ne-am "intilnit".
este favoritul meu de vreo doi ani , stiam ca sunt citeva fete din Tg.Mures si cam atit din zona asta. Toplita fiind un oras mic s-ar putea chiar sa o cunosc pe sora ta,despre asta mai putem vorbi; mai multe despre mine la profil pers.

Cu prietenie, Mirela



Eu am descoperit numai anul asta, cand mi-am reluat serviciul.
Sora mea, Boldijar Dorina-Gianina, locuieste pe Zapode, la marginea Toplitei. Probabil ca, tu locuiesti mai in centru, nu cred ca va cunoasteti.
Poate ne vom cunoaste noi, cand voi merge pe la ea.



Nina & Nina-Cristina (1 an si 6 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

quote:

No Szervusz Nina,

Si eu tot din Csikszereda mi-s si barabu-mio la fel si sintem in Bucuresti de 10 ani. Ia uite ce mica e lumea. Cream ca nu mai gasesc pe nimeni de la mine din oras.
Unde ai terminat liceul? La Goga? In ce an?

Tina si bebe Robert (plecat la bunici la Ciuc)



Servus, Tina !

Nici eu, nu credeam sa "intalnesc" pe cineva din Harghita, sau chiar din Ciuc. Si uite ca, a aparut Mirela din Toplita si tu, Tina, in Bucuresti dar din Ciuc.
Am terminat lic. economic, Johannes Kayoni, promotia '91. Sa inteleg ca tu, ai terminat la Goga ?
Felicitari pt. Robert, care a implinit luna trecuta 1 anisor !
Eu nu am nici un drum in Bucuresti. Poate ne intalnim in Ciuc !

Multa sanatate si

Nina & Nina-Cristina (1 an si 6 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

mamamia ce petrecere si ce miroase a mancare si palinca pe aici.

Pentru parinti... despre copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

quote:
Originally posted by desprecopii

mamamia ce petrecere si ce miroase a mancare si palinca pe aici.

Pentru parinti... despre copii!



Ma baga-si in sperieti cand am vazut la lista de subiescte active, ca ultimul mesaj e de la DC. credeam ca ne
da daca-i vorba de mancare si palinca nu-i bai, io acu cand ma duc la ai mei strang prune pentru jinars. ii bun si la rana
Tzucavas pa tati ca ma speriai tare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Originally posted by gongutza

Avand in vedere ca sunt "satisfacuta" din punct de vedere profesional as putea spune ca e bun la pat dar il prefer pe sotzul meu.
Sorry pt eroare,dar sunt cam desi nu am baut altceva in afara de apa,suc si cafea dar am muuuuulte pe cap in momentul asta.Dar cred ca v-ati distrat o tara( a se citi tzara).

adina


Da,da toata tzara s-o distrat o tzara cu i din a :)))
Nadina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

quote:
Originally posted by Victoria

VREAU GOMBOTI CU PRUNE!!!!!!!!!!!!

V.



Victorio draga, cand vrei imi spui si fac cu drag, ca si mie-mi plac si culmea ca si lu' omu.

Mergi la inceput