Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Multumim de invitatie, sa stii ca venim! Dar iulie si august va sta Ana la Vulcana asa ca doar iunie sau septembrie, daca e cald.
Eu ma gandeam sa-i fac fetii nitica pregatire pana la piscinele turcesti dar merge si fara.
Mai aprofundez un pic cu piscina de la Mariott.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

kid si locca,felicitari pt fetitze si sarcini usoare in continuare.
si eu astept al 2 lea bb,sapt viitoare merg la dr asa ca voi afla si sexul(asa sper).as vrea sa vin in buc sa fac un echo 3d,daca m-ati ajuta cu niste sugestii,unde ,la cine sa ma duc,m-as bucura.acum apx o luna am avut un accident rutier.un bou ca altfel nu il pot numi,a trecut pe rosu,impactul a fost violent,ambele masini fiind avariate total.slava Domnului,am scapat teferi.eu am o entorsa la genunchi,la menisc,mi-au spus ca daca nu se reface va i nevoie de operatie dupa ce nasc,eu sper sa ma refac.problema cea mai mare este ca mi-au facut un vaccin antitetanos,o mica anestezie la genunchi sa ma coasa,si am luat vreo 5 zile oxacilina.acum stau cu frica,ma rog in fiecare zi la DD sa fie sanatos copilul din burtica.
in ceea ce o priveste pe ege,este o isteatza.vb si tatareste si romaneste,spunem cantecele,poezii.
imi cer scuze ,nu am reusit sa citesc prea mult din urma.
va pup si va doresc multa sanatate voua si puiutilor vostri

ege 16 sapt si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ege te pup si aici , te-am pupat si la Odisee, dar fetele alea au o limbarnita de nu prea poti tine pasul cu ele si nici nu te baga in seamna daca nu scrii mai mult.
Imi pare tare rau de accidentul vostru, slava Domnului ca sunteti toti teferi si numai masina a avut serios de suferit!
Eu zic sa stai linistita, stiu sigur ca oxacilina si ampicilina sunt ok in sarcina. Si eu am luat ampicilina in sapt 10 pentru o laringita nasoala, iar la alaptat la Alexandra am luat oxacilina pentru mastita. Sunt ok ambele.
Iar cu vaccinul antitetanos stiu ca multi dr il recomanda in timpul sarcinii si multe mamici il fac, deci nu are cum sa se intample ceva rau. Stai linistita. Eu zic sa iti faci programare in Bucuresti pentru morfologica de trimestrul al 2-lea care este cea mai importanta eco din toata sarcina. Se face intre 22 si 25 de saptamani si ti-l recomand pe dr Iosup. Uite un numar de telefon: 0724 464646. Cabinetul este pe langa Manastirea Casin. Poti suna deja sa te programezi. Mai este dr Pop la care a fost Ruxandra, si el f bun si renumit.

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ege, felicitari pt bb2!!!
Imi pare tare rau ca ati trecut prin accident, si eu zic sa stai linistita in privinta tratamentului.

Miflore, multumim pentru informatii! deci, nimic nou....Sa ne spui si despre Mariott.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Egeee , felicitari!
Si eu zic sa stai linistita cu tratamentele luate. Despre eco, cred ca ai mai mari sanse sa prinzi o programare in timp util la Iosup. Eu la Pop am sunat in ianuarie si m-au programat abia in aprilie. Deci suna azi.


Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ia uite dom'le cine fusese la actiunea cu revista mea! Mifloricico, acum ai pus-o, ai intrat in baza de date si o sa te tot invite colega mea la diverse actiuni. Daca nu vrei, sa imi zici sa te scot de pe lista, ca nu vreau sa te superi .
Eu aseara nu am putut sa ajung la actiune, nu am avut cu cine sa o las pe Alex si nici nu ma lasau cu ea in piscina...
Dar de vizitat centrul l-am vizitat inainte de actiune si mi-a placut. Intr-adevar vazand preturile pe site sunt cam mari. Mi s-a promis o reducere, dar 10% nu suna a prea mult

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Te lasau kid-uletz, ca m-am balacit eu cu Calin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Uff, acum ma oftic, pana la urma ati facut o intalneala, mai bine ma mobilizam si eu sa vin. Discutia initiala a fost ca doar gravidutzele intra in piscina, iar copilasii se joaca sus la locul de joaca, daca s-au schimbat regulile, mai bine pentru voi.

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Eu n-am vazut in sala gravidutze :)
De la telefon mi-au zis de balaceala copii, ca altfel nu ma duceam. M-am tot uitat dupa 2 cretze si n-am vazut. M-am intalnit doar cu Miflore.

Tipii cu pozele erau de la voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ege, felicitari!!! Ma bucur c-ai mai dat pe la noi!
Kidule, m-am uitat aseara dupa tine, chiar imi venea sa intreb. Nu ma scoate de pe lista ca-mi plac sandwich-urile stas cu rosii! Eu veneam cu Ana daca era in Bucuresti, si mie mi-au spus la telefon ca e rost de balaceala.
Calin si Anya mi-au facut in ciuda! Sa va mai zic ce inotator e Calin? Anya, merci ca nu m-ai abandonat in ploaie!
Eu sunt dispe, mi-a zis soacra-mea ca Ana nu mai accepta nici baita normala... Trebuie sa-i fac eu baita, nu mai las pe altii...azi plec spre ea!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput