Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Si Dinu a ciocnit toate ouale de peste tot, nu le mananca dar le cojeste pentru toti doritorii.

Casiana, sanatate multa Alexiei!!!

Ioana, iti spun unde mergem in cateva zile.

Eu le mai las pe Simona si Dea o saptamana si fac atunci galerie. Va tinem pumnii, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Hristos a-nviat!
Si Ana a ciocnit toate ouale si le-a controlat pe toate sa nu mai ramana vreunul nespart.
Ioana, sa-mi zici daca mergi la sfarsitul lui iunie in Turcia, poate ne nimerim impreuna! Si cu Tonnia!
Alexia, multa sanatate, sper sa te faci repejor bine!
Si eu tin pumnii pentru Simona si Deea!!!
Ioana, ai mers pe burta, n-ai zis ca te-ai dus cu Miru la oftalmo. Detaliaza putin, unde ai fost, ce e cu binoclul, i-a pus doctorul picaturi in ochi inainte? etc.
Codruta, Petra s-a uitat prin binoclu??? Eu nu cred c-o pot convinge pe Ana...eu am programarea la infosan, cica aici se uita de la un metru jumate distanta...dar oare si vad ceva???
Am uitat sa va spun, sunt inca in Bucuresti, probabil vom pleca miercuri. S-a imbolnavit motanul socrilor mei, piatra la rinichi.
Sunt ghiftuita.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Dar controlul asta la oftalmo e uzual? De ce il faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Antonia, astept.
Zino, care burta? Nu cred ca am 'uitat' sa ma laud acum jumatate de an ca i-am zgiriat ochiul Mirunei. De fapt nu l-am zgiriat, a fost doar punct de impact intre unghia mea si corneea ei. Am fost la Medicover (cred ca datorita lui Calapod am incredere in Medicover), i-au dat si o jucarie, si tot degeaba, nu a vrut sa se uite in binoclul ala.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ioana, am inteles. Dar eu tot insist. I-au pus si picaturi Mirunei sau nu? Ca e cam naspa treaba cu pusul picaturilor...
Tonnia, cica e indicat un control oftalmologic anual incepand de la varsta de un an. Mai ales daca ti se pare ceva ciudat.
Eu de ce nu dorm la ora asta?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Miflore, dezvolta, adica ce ar putea fi ciudat? sa stiu la ce sa ma uit.

Ioana, deci i-ai bagat unghia in ochi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Tonnia, tu tot matinala!
Nu stiu nici eu ce inseamna ciudat, adica daca se uita crucis sau ii lacrimeaza ochii...Mie mi se pare ca Ana parca parca nu se mai uita corect atunci cand priveste ceva de f. aproape. Poate e o senzatie. Aaaa, si inca ceva. Uneori imi spune ca nu-i place lumina puternica. Asta s-a intamplat si la bec si la soare. Sunt multi parinti care descopera la scoala ca piticii nu vad bine, atunci cand sunt asezati in ultima banca si nu vad la tabla. Dar e bine sa stii din timp daca e ceva ca se corecteaza mai usor.
In concluzie nu stiu nimic concret.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Da, o sa-i programez si eu la un consult.

Asta cu privitul de aproape nu cred ca e ingrijoratoare, si noi astia mari la fel ne uitam aiurea, n-ai cum altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Hristos a inviat!

Am apucat sa scriu si eu pe aici, mare minune! Vladut e bine, e la bunici cu fratiorul sau, noi ne pregatim de o mini vacanta, doar noi doi . Duminica suntem inapoi ca de luni reincepem gradi. Sunt multumita la gradinita asta, deocamdata! Am vazut si ceva progrese la el, nu ne povesteste absolut nimic dar ne-a aratat foarte mandru ce a colorat acolo. A inceput sa numere corect, pana acum nu l-am stresat nici el nu parea interesat, insiruia numere dar fara o logica. Cel mai mult ma bucur ca a inceput sa devina independent, nu ne mai zapaceste cu pipi, se duce si face singur, mananca singur cu furculita (noi inca eram la faza indopat cand il prindeam). Ne-a cerut foarte clar cadourile de Paste, ne-a spus si ce sa ii luam sa nu cumvam sa ratam ceva, intr-o seara i-am spus ca o sa fac o lista si apoi ma intreba unde e lista sa mai scriem pe ea ce isi aducea aminte .

Cu fratiorul e prieten doar cand vrea el, cand nu vrea il mai impinge, il mai pocneste. Ieri am fost la tatal meu in vizita si la plecare a zis tata ca il pastreaza pe Dodo la el si Vlad a inceput sa urle la mine ca sa il iau pe Dodo, sa nu il lasam acolo ca e fratiorul lui... plangea asa de tare ca nu stiam ce sa ii mai zicem.

Si sa nu uit, La Multi Ani pentru Norina si toate cele bune!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

E ziua Norinei?
LA MULTI ANI NORINA!!!
Jadi, te-ai scos, ai baieti mari!
Maine dimineatza plecam la Vulcana.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput