Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Oana...hai ca m-ai facut sa zambesc! Stiu ca mai incapea...da am zis sa ma limitez, altfel ma trimite-ti pe un forum de "furiosi" sau "tacaniti" Cam asa ma simt acu...si furioasa si deprimata si...nu mai zic, ca sa raman cu zambetul de la tine, ca altfel ma apuca iar plansu

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Oana, super site-ul german pt lapte si cereale! Am comandat si eu mult lapte si niste cereale si azi mi-au dat mail ca au trimis coletul. De abia astept sa vina!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Aralia, pe mine nu ma linisteste gandul ca mai sunt si altele care sufera, dar cel putin ma face sa reflectez mai mult la problemele mele...la cat de serioase sunt. de multe ori imi dau seama ca sunt o bagatela, dar tot imi ia ceva timp ca sa imi revin.
Tu oricum ai mult mai multe probleme decat mine (ca citeam zilelea astea de ce ai scris cu bunica, mama, fara masina, alergatura, firma, etc.) si tot te-ai oferit sa ma ajuti in timpul tau super limitat

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Lixa, ce scump e Catalin...cat kg are? si ce lungime? sunt curioasa ca in poze pare maricel!
una din jucariile preferate ale lui Raducu e tot hipopotamul rosu

Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Concluzia...pentru Aralia...ca am uitat s-o scriu, e ca tu esti muuuult mai echilibrata si faci in asa fel incat sa iti iasa toate (eram si eu asa pe vremuri, da de cand cu gravidantza sia cu cu bebe nu mai e asa...si tare as vrea sa imi revin).

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Buna seara la toata lumea si pupici la pitici!

Eu sunt cam necajita....
Fetelor voi la cat timp dupa nastere ati facut un Papanicolau?
Eu am facut acum la 3 luni jumate de la nastrere si mi-a iesit clasa 3...sunt distrusa!
Cu toate ca dr mea mi-a zis sa nu ma sperii ca dupa nastere iese mai modificat...eu mereu aveam clasa 2!
Am si rana pe col care s-a marit un pic....tot din cauza sarcinii!
A zis ca fac ceva tratament vad cand merg la ea si il repet iar dupa 3 luni!
Dr mea a zis ca e posibil sa fi iesit asa modificat din cauza sarcinii si sa nu sperii deocamdata sa fac tratament si vedem dupa!
Mi-e tare frica!

Voi ce stiti de treaba asta?Sa stau linistita....????

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by oana8188

quote:
Originally posted by lixa

Despre pasaport, poti sa faci unul individual, costa aproape 100 RON. Sau poti sa treci bebe pe unul sau amandoua din pasapoartele parintilor, costa 3 RON includerea si inca 3 RON daca pasaportul parintelui e deja emis in momentul includerii. La serviciul de pasapoarte trebuie sa fie ambii parinti, sa-si dea acordul (sau vine unul si celalalt face declaratie la notar). Poti sa iei si bebe-ul sa-i faca poza acolo sau se poate duce o poza pe format. Pasaportul pentru minori are valabilitate 3 ani (fata de 5 asta normal)

Noi i-am facut pasaport separat, nu de alta, da sotu cand s-a dus sa plateasca taxa nu a fost foarte explicit cu tanti de la cec si a platit taxa aia de 100 de roni . Si e un dulcic in poza de pasaport, daca am timp zilele astea o scanez si v-o arat.
Noi plecam vineri la Viena, abia astept

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez



Mie mi se pare un pic cam ...... nu stiu cum... faza asta cu pasaportul; pai bebicii isi schimba fizionomia de la o luna la alta; cum sa mai semene in poza de acum cu bebele de peste 1 an?? dar peste 3 ani??? Mi se pare cam degeaba chestia asta; dar presupun ca trebuie sa existe ceva de identificare....

Oana de Ana Alexandra



Total de acord cu tine...

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by uberbax

Buna seara la toata lumea si pupici la pitici!

Eu sunt cam necajita....
Fetelor voi la cat timp dupa nastere ati facut un Papanicolau?
Eu am facut acum la 3 luni jumate de la nastrere si mi-a iesit clasa 3...sunt distrusa!
Cu toate ca dr mea mi-a zis sa nu ma sperii ca dupa nastere iese mai modificat...eu mereu aveam clasa 2!
Am si rana pe col care s-a marit un pic....tot din cauza sarcinii!
A zis ca fac ceva tratament vad cand merg la ea si il repet iar dupa 3 luni!
Dr mea a zis ca e posibil sa fi iesit asa modificat din cauza sarcinii si sa nu sperii deocamdata sa fac tratament si vedem dupa!
Mi-e tare frica!

Voi ce stiti de treaba asta?Sa stau linistita....????

Va pup!

19.12.2007-fetita Maria!!!!!!!!!si mami Cristina
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo



Rana pe col am avut si eu acum vreo 10 ani si am rezolvat-o cu cauterizare - foarte simplu si rapid. Despre papanicolau nu stiu ce sa-ti zic, ca nu ma pricep

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

quote:
Originally posted by lixa

quote:
Originally posted by uberbax

Buna seara la toata lumea si pupici la pitici!

Eu sunt cam necajita....
Fetelor voi la cat timp dupa nastere ati facut un Papanicolau?
Eu am facut acum la 3 luni jumate de la nastrere si mi-a iesit clasa 3...sunt distrusa!
Cu toate ca dr mea mi-a zis sa nu ma sperii ca dupa nastere iese mai modificat...eu mereu aveam clasa 2!
Am si rana pe col care s-a marit un pic....tot din cauza sarcinii!
A zis ca fac ceva tratament vad cand merg la ea si il repet iar dupa 3 luni!
Dr mea a zis ca e posibil sa fi iesit asa modificat din cauza sarcinii si sa nu sperii deocamdata sa fac tratament si vedem dupa!
Mi-e tare frica!

Voi ce stiti de treaba asta?Sa stau linistita....????

Va pup!





Rana pe col am avut si eu acum vreo 10 ani si am rezolvat-o cu cauterizare - foarte simplu si rapid. Despre papanicolau nu stiu ce sa-ti zic, ca nu ma pricep

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

DAr ai facut PApanicolau de cand ai nascut sau nu inca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by uberbax

quote:
Originally posted by lixa

quote:
Originally posted by uberbax

Buna seara la toata lumea si pupici la pitici!

Eu sunt cam necajita....
Fetelor voi la cat timp dupa nastere ati facut un Papanicolau?
Eu am facut acum la 3 luni jumate de la nastrere si mi-a iesit clasa 3...sunt distrusa!
Cu toate ca dr mea mi-a zis sa nu ma sperii ca dupa nastere iese mai modificat...eu mereu aveam clasa 2!
Am si rana pe col care s-a marit un pic....tot din cauza sarcinii!
A zis ca fac ceva tratament vad cand merg la ea si il repet iar dupa 3 luni!
Dr mea a zis ca e posibil sa fi iesit asa modificat din cauza sarcinii si sa nu sperii deocamdata sa fac tratament si vedem dupa!
Mi-e tare frica!

Voi ce stiti de treaba asta?Sa stau linistita....????

Va pup!

19.12.2007-fetita Maria!!!!!!!!!si mami Cristina
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo



Rana pe col am avut si eu acum vreo 10 ani si am rezolvat-o cu cauterizare - foarte simplu si rapid. Despre papanicolau nu stiu ce sa-ti zic, ca nu ma pricep

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

DAr ai facut PApanicolau de cand ai nascut sau nu inca?

19.12.2007-fetita Maria!!!!!!!!!si mami Cristina
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo



Nu inca, desi ar trebui...

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput