Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (130)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Melania, eu nu-i pun decat seara 2 masuri, in speranta ca poate-poate si-o umple stomacul si-o dormi mai bine. Eu am luat orez de la Nestle (e de la 6 luni) si scie pe cutie ca poti sa-i dai 1-2 mese de cereale pe zi. Cred ca poti sa-i dai mai mult decat alea 5 masuri. La Humana am vazut ca nu scrie decat maximum pe o portie.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Si inca ceva mamici:Sabina , Sllipers am observat ca sunt cereale cu gluten si de la 6 luni ati dat bebelusilor/stiti ca s-ar da sau tot de la 8 luni ca la carte? Ideea e ca sunt pt bbii cu scaune moi dar cum Tudor e constipat mai mereu poate il ajuta cerealele care au si fulgi de grau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ana, sunt superbe pozele cu Vladutz in gradina! Pe ce statea ? Si Mirunica cea zgubilitica zici ca e un baietel nazdravan, asa tunsa...

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Eu nu i-am dat nimic cu gluten si nici n-am de gand sa o fac degraba. La noi in familie sunt antecedente alergice destul de sanatoase si nu vreau sa risc nimic.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Luy, am niste foi de izopren, de cand eram noi tineri si aventurosi si mergeam des cu cortul. Izoleaza beton. Asa-i place sa "coseasca" iarba!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

am reusit si eu sa adorm pe rasfatila, inainte in 5 minute dupa ce papa dupa baita adomea ,acum ii trebuie jumatete de ora

Cecilia nu i-am schimbat nimic in program, doar a papat ieri toate cele 3 mese solide si cred ca se trezea de foame, acum sa vad la noapte ca azi ne-am lungit cu legumele pana tarziu , cei drept a papat cantitate mai mare , dar iar am sarit o masa

azi i-am pus si o bucatica din ceapa fiarta la pasat si a papat fara nici o problema

Ana merci, buna salata aia, da a fost putina si nu cine stie ce si eu avem o foame, da am recuperat acasa ca aveam orez cu fructe de mare in dieta si a fost tare bun


si Miru se mai uita la TV, dar pe ea o atrag doar reclamele si vremea, cunoaste genericele deja, cum se termina continua activitatea pe care o avea

Melania la noi merge cu para, nu este nici o zi fara para dimineata, dar cred ca o mai ajuta si lapticul de la mine

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Eu nu i-am dat nimic cu gluten si nici n-am de gand sa o fac degraba. La noi in familie sunt antecedente alergice destul de sanatoase si nu vreau sa risc nimic.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts



Inteleg...nasol!!Nici eu nu as risca dar am cunoscut mamici care dau si medici care recomanda...in fine iar regret ca nu sunt eu la Bucuresti si aici sunt doar vreo 2 pediatri f buni care din pacate se contrazic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Gata, va spun noapte buna! Si usoara!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Ana am vazut si eu grasunelul la iarba verde , dar eu am remarcat si gardul, cred ca m-am stricat de cap de cand cu casa asta , toata ziua casc gura peste tot sa mai vad idei si nici nu am inceput constructia

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

quote:
Originally posted by prisi
[
si Miru se mai uita la TV, dar pe ea o atrag doar reclamele si vremea, cunoaste genericele deja, cum se termina continua activitatea pe care o avea

Melania la noi merge cu para, nu este nici o zi fara para dimineata, dar cred ca o mai ajuta si lapticul de la mine



Cred ca lapticul de la tine o ajuta nici la noi nu e dimineata fara para sau para cu amr dar de cand cu branzica am observat ca se constipa.Si iaurtel ii dau tot cu paraeste un sortiment de la HIPP iaurt cu para(cara varul sotului din Italia pt noi ca nu sunt aici)

Exact asa si Tudor se joaca si cand incepe un generic sau promo/publicitate e atent cateva secunde si apoi continua si la muzica mai reactioneaza

Mergi la inceput