Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (130)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La mai multe lunite pentru:

Natalia Ioana de Toma_Ily
Ana de Anamica


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Prisi, multam de grija, cred ca pot veni macar sa va salut si in timpul saptamanii. Oricum depinde de ora, dupa 3 eu termin programul sau macar asa sper. Numai sa nu fie zile cu examene ca atunci chiar nu pot sa chiulesc si pentru intalnire si pentru examene.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Anissia problema mea nu este oprirea lactaiei, ci faptul ca nu vrea bibe si nici suzeta( de suzi nu imi pare rau, dar bibe ar prinde bine). Nu as vrea sa renunt chiar de tot , macar sa-mi fac damblaua sa ma conving ca daca papa bibe doarme sau nu noaptea.....asta e marea mea teroare trezitul din ora in ora, uneori chiar mai des.

Prisi cum ati reusit sa dormiti asa bine, i-ai schimbat ceva in meniul de seara????????........chiar asa la ce ora dati papa si ce, ma gandesc ca poate gresesc eu.
Eu ii dau la 19-19,30 iaurtel cu branzica sau iaurt cu fructe si 2 lingurite de cereale( o lingurita de fructe din borcanel cat sa nu simta gustul de iaurt, chiar si cremossooooooo)apoi dupa baita tatzi si nani o ora.....restul trezirilor le stiti, baita pe la 9 sau chiar mai devreme.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Nu mi-ati raspuns cu problema rosie lunara.....e normal sa intarzie asa mult??????(aproape o saptamana)

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Nu mi-ati raspuns cu problema rosie lunara.....e normal sa intarzie asa mult??????(aproape o saptamana)



Primele luni mie imi venea cam la 32 - 35 de zile. Apoi s-a mai scurtat, pe la vreo 26 ...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=39" target="_blank">Siguranta.jpg

de papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Fetelor Tudor se constipa rau de la branza calcica.Ce remedii stiti?
Eu i-am pus niste prune de la HIPP (din Italia ca aici ioc) si doar asa iesim mai bine...cu pere sau mere nu tine adr nici sa-l invat asa cu iesitul afara daora cu prune nu cred ca e bine.
Si inca o intrebare...de cand galbenus de ou?

In rest noi suntem bine...de cand cu cazatura in fiecare zi se loveste ieri si-a bagat degetul in ochisor si sa- zgariat, azi si-a dat o jucarie in cap si s-a inrosit putin la frunte si tot asa...are o energie debordanta si ma intreb de ce nu se pune nimic pe el. Cu dormitul stam f bine papam la 8 la 9 baita la si juamte somn si mai papam la 4.30 sau 5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by danuta36
Marunziko am retinut reteta de supa de branza.Vroiam sa te intreb cu ce te vopsesti,ca parca ziceai mai de mult ca ai mult par alb,iar eu cam la fel sunt...



Ai retinut foarte bine ca am muuuult par alb; de obicei ma vopsesc cu vopsea obisnuita, de la Garnier (parca nr 100- ceva cu blond nu stiu de care, iar la mine iese cupru, ca mi-s bruneta de fel) dar nu acopera in totalitate desi asa se lauda. Cu vopsea profesionala iese mai bine din pacate, dar e si mai scumputa.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ramonaiani asa deci, vine mai tarziu........multumesc.
Cum este in casa noua, s-a obisnuit Eliza?

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare si d ela noi.
Tati a iesit cu Andrei afara un pic la aer iar eu pe forum, nu?
La tv il mai laam si noi pe Andrei. In Ro, dr ne-a zis ca sunt f importanti stimulii, si sa il lasam. Nu faceme xces. Cand e cu mine acasa, in cursul saptamanii ma refer, nu stam la tv, dar dupa ce vine tati si in weekend, mai are momente cad sta. Asta e. Sper sa nu patim nimic.
Sabinule, tu trebuia sa iti cresti copilasii pe vremea lui Ceausescu, ca atunci era program la tv doar 2 ore pe zi, parca. Oare stia ca e daunator si vroia s ane protejeze?
Noi suntem bine, fluturasul a papat azi, record, 60gr de piure de legume, adica o jumatate de borcanel. E un f mare pas inainte. Doamne ajuta! Incet si sigur!
Roxana, bafta maine la servici. Ce nasol trebuie sa fie, dupa perioada asta de stat acasa. Eu ma gandesc cu groaza la perioada aia. Offf.
Prisi, ptr PM.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am adormit micul terorist, asa ca in asteptarea primei treziri mai bantui pe aici, cam liniste .....

Am votat, pozici superbe, haideti ca mai am stele cred......pe cine mai avem in concurs??????

Nana, ma bucur ca fluturasul a inceput sa pape, eu cred ca e foarte bine cat papa acum, usor usor o sa pape mai mult, Cristi are zile cand papa foarte bine si are zile cand papa mai putin, asa ca sunteti numai buni de pupacit, uite aici de la noi multi

Roxana, serviciu usor....sa ne povestesti ce si cum te-ai acomodat.

Legat de intalneala sunt pentru, dar nu pot pana joi, maine vine mama(ce bine) si vreau sa-mi fac si eu curatenie generala, profit de ocazie, sper doar sa tina vremea cu mine...iar s-au anuntat ploi.


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput