Bucurii de sept-oct 2006, (119)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Sa va arat ce am reusit sa fac:
Narci si ciresul, Narci si ciresul (2).
Bonus: visin in floare.

P.S. Narcisa a racit.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lilino, de ce nu-ti iei si tu concediu sa mergi cu Itzy in turneul bucovinean?

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Xandrutza foarte frumoase pozele. Vad ca la voi inca nu au infrunzit copacii ca pe aici...pesemne ca este mult mai rece...Cum a racit Narcisa? Sper sa nu fie nimic grav...



------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

hai ca eu fac ce fac si mai imi amintesc ce mai voiam sa zic

Lili l-am vazut si pe M cu vartejul lui ...auzi 3 neveste! ai grija ce soacra vei fi!

Alina voiam sa te intreb...fiindca in pozele cu trupa vesela am vazut-o si pe Gabitzica cu Ioana...ce mare s-a facut...ele ce mai fac? noroc cu tine ca le mai vedem in poze...

Intr-adevar Pufy parca esti o pustoaica mai ales in fotografia aceea in care il ai pe Nicholas in brate...si iti sta ff bine cu parul lung cum ti-au spus si fetele...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Itzy, multumim, nu e prea grav; face febra, nu chiar mare si are nasucul infundat. Problema e ca domnisoara nu suporta nimic pe cap si isi da jos caciulita, indiferent cum i-o prind eu. A prins-o un curent si acum ii dau Panadol.
Aici e mai rece, abia au dat frunzele la copaci, dar in cateva zile va fi totul verde. Azi au anuntat 16 grade aici. In plus toata saptamana trecuta a plouat si a fost frig.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Si noi suntem raciti cu mucisori rauri, nas semi-infundat, dar fara febra...daca grasanului ii place sa se tavaleasca in nisip...acum ne chinuim ca nu putem dormi din cauza nasului si a mucilor...ooofff, sa vin vara mai repede!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Buna fetelor!
Va multumim ca ne-ati vizionat pozele si pentru aprecieri.

Tanima, la restaurantul unde am tinut petrecerea de ziua lui Dragos au un loc de joaca dragut, nu-i foarte mare, dar e ok...nu platim decat consumatia (pentru copii am comandat pizza si suc iar pentru parinti ceva aperitive, cartofi rumeniti cu gratar din piet de pui, suc, cafea, care ce-a mai dorit).

Carmen, nici mie nu-mi vine sa cred ca Dragos are 6 ani...anul viitor merge la scoala.
Ce "fetita" frumoasa ai!

Cristina, ma asteptam sa citesc vesti ca ai nascut!

Xandrutza, ce superb e ciresul inflorit! Si cele cu Narci...multa sanatate ii doresc!

Itzy, merge mult mai bine sofatul, am mai prins si eu curaj, chiar incepe sa-mi placa.
Gabi cu Ioana sunt bine, Ioana ii o scumpa.

Sofimic, Srabatori Fericite si voua si te mai asteptam cu cate un mesaj si poze.





Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

quote:
Originally posted by xandrutza_76

Lilino, de ce nu-ti iei si tu concediu sa mergi cu Itzy in turneul bucovinean?

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi



imi rezerv concediul pt.a merge la balamuc

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Salutare gagici,

am inceput serviciul si am fost/sunt foooarte obosita; n-am apucat sa mai citesc mare lucru, darmite sa si scriu... nu ca as fi eu foarte activa de obicei la capitolul scris dar un semn de viata o sa mai dau din cand in gand totusi.

Roxana sta acasa cu bona, e foarte multumita si eu la fel; nici nu mi-as fi putut gasi o tanti mai buna pt ea. Drept urmare o voi tine acasa pana la 3 ani si apoi va merge la gradi; pe vremea aia sper sa am burtica sau chiar bb2 si nu vreau sa renunt la tanti asta, vreau sa stea sa ma ajute in continuare, eventual sa o ia pe roxana de la gradi sau sa ma ajute cu bb2... ce sa va zic, am planuri maaari de cand mi-am gasit ajutorul portivit .

La servici este ok, incep sa ma acomodez...
In prima saptamana eram foarte trista ca trebuie sa stau atatea ore la serviciu, atatia ani, atata timp petrecut fara Roxana...
dar incep sa ma obisnuiesc si cu situatia asta, ce pot face decat sa-mi iau totusi un bilet la loto in weekendul asta

Adina, ma bucur ca ati ajuns cu bine si ca is ok puiutii.

Cristina, maine ai verde sa nasti; ti-am mai zis eu ca nasti de ziua mea

Felicitari alexutza pt sarcina; Doamne ajuta sa fie totul ok.





Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Intrebare: indemnizatia de maternitate se primeste pentru luna trecuta sau pt luna in curs??? Acum, in aprilie iau bani pe martie?


Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput