Bucurii de sept-oct 2006, (119)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Lexi sa stapaniti sanatosi masinuta ...cati mai multi km

Ramo mersi pt jus...Cum mai merge sofatul?

Alina dar tu?
Meyyy asa m-am amuzat de Adelina...a fost nastrushnica rauuuu.

Mirabela iar Davidut al tau e delicios...cum isi
expediaza el musafirii ...Cand vrei sa scapi de cineva inoportun...il chemi pe el sa le spuna cum sa-si ia catrafusele mai repede

Alexuta meyyy ce baiat mare ai...ti-am mai spus eu zici ca are 2 ani.

Xandrutza foarte frumos ciresul inflorit...de cate ori vad sau aud de florile de cires ma gandesc la chinezi . Din facultate stiu ca ei au un cult pentru floarea de cires...ca simbol al frumosului. De fapt au si o zi, o sarbatoare a florii de cires...si am vazut candva un documentar in care ei merg in parcuri si stau pur si simplu si admira aceste flori ...care pt ei reprezinta un simbol...

Mephala ce misto l-ati imortalizat zburand...Chiar saptamana trecuta am vazut in concursul de poze una asemanatoare care m-a amuzat teribil...Uitati aici, a doua fotografie

http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20

Lilina mai stiu si eu pe unii care au broasca aia lipita in baie... dar si rata-radio



------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimineata

Acum am un pic de timp liber, doarme grasanu...

Daria - hai ca azi se fac 40 de sapt...mami e nerabdatoare sa te cunoasca, de matusi...ce sa mai zic...la cate ai aici pe forum....si cate emotii au matusicileeeee

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Itzy - mutumim de complimente!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26


Daria - hai ca azi se fac 40 de sapt...mami e nerabdatoare sa te cunoasca, de matusi...ce sa mai zic...la cate ai aici pe forum....si cate emotii au matusicileeeee






Alex ce simpatica esti cu matusicile

Festina ink nu am fost cu papusik plecati din tara...nu stiu ce sa iti spun...Si nu esti deloc off-topic...ca doar vb despre conditiile din vacanta cu copilul ...Si stii ceva? chiar daca nu era vb de copil tot nu erai off-opic ...uite asa!!!!



------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

festina eu am fost in Athena cu masina si a fost un drum lung si obositor, chiar daca ne-am oprit seara in Salonic. Orice destinatie ai alege tot lung e drumul si obositor, acum vedeti voi cum credeti ca e mai bine pt puiul mic. Salonic e cel mai apropiat de granita cu Macedonia, e un oras foarte frumos, are deschidere la mare. E frumos, ca toata Grecia de altfel. Voi spre ce destinatie v-ati gandit? Daca tot faceti drumul pana acolo mai bine sa mergeti in statiunea care va face cu ochiul, ca daca faci 1500-1800km , ce mai conteaza 100-200Km!
itzy merge bine sofatul. Imi place chiar foarte mult, abia astept sa ma mai duc maine la o noua lectie. Aseara mi-am perfectionat (neoficial) schimbatul vitezelor si dexteritatea de a pasa ambreajul

pupici






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Festina voiam sa iti spun ca orice statiune ai alege... daca aveti posibilitatea... luati pachetul all-inclusive.

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Am vazut doua poze superbe cu Teodor si poze foarte frumoase si vesele de la petrecerea lui Dragos! Ce frumos ca v-ati format un grup asa legat, voi mamicile din Arad! Si la cele din iasi am observat acelasi lucru!
AdinaF bine ati revenit! Imi pare rau ca nu v-a priit concediul. gemeneii si vrem poze cu ei!
Monique, eu am ratat pozele cu Cosmi. Unde sunt ca mi-e dor s-o vad pe zambareata mica?
Noi nu avem alte noutati, cred ca Maria la ora asta e la gradi (spun "cred" pentru ca acu' vreo ora m-a sunat taica-sau disperat ca nu gaseste gradinita...vad ca de atunci n-a mai sunat, deci imi place sa cred ca a gasit-o). Aseara i-am explicat Mariei ca azi va merge la gradinita, unde sunt multi copii cu parintii lor, unde se joaca 2 ore dupa care fiecare pleaca acasa cu taticul/mamica lui. A inceput sa rada la mine, deci cred ca i-a placut ideea.
Niste prieteni de aici mi-au imprumutat o carte despre psihologia copilului. Am inceput s-o citesc de dimineata in autobuz si mi se pare extraordinar de interesanta. Vreau s-o rog pe mama sa mi-o cumpere si mie. Imi dau seama ca citind-o ma va ajuta sa imi inteleg mai bine copilul si reactiile pe care le are in anumite situatii si, de asemenea, ma va ajuta pe mine sa reactionez in asa fel incat sa nu traumatizez copilul. In ultimul timp sunt foarte nervoasa, nu stiu de ce, poate e si oboseala si tip cam prea des la Maria. Acum sper sa-mi pot controla reactiile cu ajutorul cartii, care explica si ce repercusiuni poate avea un comportament inadecvat al parintilor asupra copilului. Cartea se numeste "Cand apare copilul", aparuta la Editura Trei (www.edituratrei.ro) si costa 39,90 ron. Imi place ca descrie cazuri concrete si te invata cum sa reactionezi.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna ziua, mamici!

Ramomar, face bine Maria, dar mai face si tratament. Mananca, doarme, umbla prin casa, numai ca acum sta in patut ca ne-am apucat de curatenia de primavara.

Am fost la dr., mi-a dat sa iau Materna o luna si apoi voi face si un test Papanicolau. Si m-a pus sa fac si un test de sarcina, la care deja am primit raspunsul: este negativ.

Tasia, prin ce-ai trecut! Eu n-am stiut ce sa raspund, ca la mine dupa ce am terminat de alaptat, n-au suferit nici o schimbare, ca si cum n-as fi alaptat niciodata.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by MamiLili




Lilina, in sabii sa ne taiem sau in cai putere sa ne masuram?





[font=Georgia][teal]**************************************************






ia zi pe unde ai biciuit ieri caii aia putere ai tai?

Alina uitasem sa zic de pozele de la petrecere ...La multi ani lui Dragos sa cresaca mare si sa aiba grija de surioara lui mai mik... PS. Nu-i spune asta ca sigur il enervezi

Adina bine ai revenit acasa...ce-ti mai fac nazdravanii?


------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
[b]Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu
(28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

Multumesc itsy si ramomar

Deocamdata ne-am indreptat atentia spre Nei Pori in zona Riviera Olimpului unde au fost socrii mei anul trecut sau in zona Salonicului pe bratele Kassandra sau Sithonia ...
Cu drumul nu imi fac probleme ... sunt aproximativ 850 de km de la Timisoara pana acolo deci 9-10 ore cu masina (prin Serbia, nu prin Bulgaria) ... am mai fost anul trecut cand Raducu avea 9 luni in Croatia si am calatorit noaptea ... Raducu a dormit tot drumul f bine in scaunul de masina ...
Am auzit atatea discutii si pareri contradictorii despre Grecia continentala si m-ar interesa si experienta unor mamici care au fost acolo cu copilasi mici ... si sincer am mai mare incredere in ce mi-ati recomanda voi
De asemenea noi ne-am hotarat ca si perioada pentru inceputul/jumatatea lui iunie ... ce credeti o fi destul de calda apa?

Mergi la inceput