Bucurii de sept-oct 2006, (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

uau, Alina ce baiat mare ai!!!!! Frumoasa petrecere ati avut. La noi nu exista decat o casa cu spatiu de joaca si ptr petreceri, este destul de scump sa inchiriei si destul de aglomerat. Fain de voi ca aveti unde sarbatorii copii in spatii mari si cu multe posibilitati de joaca si harjoneala.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Oooo, am uitat sa urez insanatosire grabnica bucuriilor bolnavioare: Adina cred ca tare greu a fost cu doua bucurii bolnave in concediu. Gety de voi ce sa mai zic, atatea probleme in ultimul timp, parca ati fost mai mult bolnave/mucioase decat sanatoase in primavara asta!!!!
Am avut si noi un pui de viroza capatata sapt trecuta, dar am trecut destul de usor de ea, Doamne ajuta, nu am ajuns la antibiotic, desi intr-o seara ma cam pusese pe ganduri cu tusea si febra si i-am dat augmentin pe care l-a vomat instantaneu, asa ca nu am mai insistat si bine am facut. Acum mai avem muci si un pic de tuse, dar suntem pe drumul cel bun, suntem intr-o perioada f buna cu somnul, 9-10 ore noaptea-2--2.5 ore ziua. Minunatie de trai, nu alta.
Gata am plecat, jur. Va pup.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna ziua mamici!

Tanima, crezi ca eu mai stiu ce sa zic? De cand s-a incalzit, pe la sfarsitul lui februarie, ne-a apucat...
La noi e altceva: nu tuseste, nu-i curg mucii, nu cred ca-i ceva viral. Se pare ca este o infectie a cailor respiratorii, mai degraba.

AdinaF, bine ati revenit. Daca aerul nemtesc face bine, poate vine si Maria pana acolo.

Monique_new, ce mult verde in primele poze! Mi-au placut jucarelele pe care le plimba prin parc. Le-ai comandat pe net, sau ai gasit direct in magazin? Pupam Cosminutza frumusica si cocheta.

AlinaF, mi-au placut pozicile, am vazut si Pufii si pe voi. Si tortul.

Cristina, va sa zica ai colul "beton". Si sa lasam pompoanele jos.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by MamiLili
Mephala, hai sa zic altfel: dupa cum stim cu totii, calciul se asimileaza numai in prezenta vitaminei D, asa ca-ti trebuie o combinatie care sa le includa pe cele doua, de preferinta in acelasi medicament. Iti fac o lista din care alegi tu ce crezi ca-i mai potrivit:
- calciu Additiva la plic (doza forte 1000mg calciu, vit D, se dizolva in apa, gust de lamaie)
- calciu Osteocare (tablete, sirop, comprimate efervescente)
- calciu Sandoz (simplu, forte sau cu vit C)
- calciu Nycomed (500mg comprimate masticabile, ok ca gust)
- calciu lactic 500 mg
- Cal-C-Vita (calciu 250mg, vit D3, vit C, vit B6 - efervescent)
- Ca Mg vit D comprimate



mersi pentru raspuns, Calciu Sandoz forte si Cal-C-Vita am luat. A, si inca un Calciu cu vit. D3, no name....o sa incerc Additiva, doza forte.

Ma bucur ca ti-a placut zborul.
L-am admirat si eu pe M. in poze, .

A reinceput votarea: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

AdinaF, bine-ai revenit!

Tanima, iti multumesc pentru raspunsul referitor la calciu. Io am tahicardii, palpitatii...urat.

AlinaMorostes, frumoase pozele de la ptrecere. 6 anisori....ce baiat mare ai!
Si Adelina a crescut vizibil, .

Princess, Festina, Lilina, Mirabela, Xandrutza, Alexutza, Ramo, Andra, Itzy, Gety, va multumesc pentru voturi.


A reinceput votarea: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

buna seara
vreau sa va salut pe toate dragele mele
va simt lipsa enorm de mult
vreau sa urez multa sanatate bucuriilor noastre


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Buna fetelor
Va multumesc inca odata pentru felicitari. Eu din pacate nu reusesc sa intru prea des sa va urez voua si bucuriilor la multi ani dar sper sa ma revansez, dupa ce termin facultatea care mi-a scos peri albi.
Am o mare problema, va rog mult de tot sa ma ajutati. De 3 zile fimiu e la munte cu bunicii. Deci am inceput intzarcatul. Am tot incercat sa fac asta dar nu prea reuseam sa o fac cu el acasa. In ultimele 2 saptamani i-am dat san din ce in ce mai rar, am ajuns sa-i dau decat dimineata in ultimele zile. Lactatia a fost redusa semnificativ. Am inceput sa iau de 3 zile bromocriptina. Acuma seara insa mi s-au umflat sanii foarte tare.Ce fac? Ma mulg? Daca ma mulg mai am sanse sa opresc lactati? Voi cum ati facut? cele care au alaptat? HELP ...
Multumesc

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Tasia, imi pare rau ca nu pot sa te ajut cu un sfat. Eu n-am luat pastile pentru oprirea lactatiei, nu stiu ce sa-ti spun. Ma gandesc ca ar trebui sa te mulgi putin, atat cat sa te simti bine si sanii sa nu mai fie tensionati.
Bafta!

nopate buna!

A reinceput votarea: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Neatza! Desteptareaaaaaaa!



Asta pentru aseara, c-am scris de 3 ori un mesaj si mi-a dat eroare. Cu toate astea, vad c-apar eu ca fiind ultima care a postat la acest topic. Zau, chiar nu-mi vad mesajele. Sa ma mai spal inca o data pe ochi?

Daria, will you make my day sau astepti pana pe 17?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza!

MamiLili - ce-i cu tine asa matinala?

Alina M. - am vazut si eu pozele! Cum ii cand realizezi ca ti-a crescut copilul? Imediat il duci la scoala!!!



Mami 39+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput