Bucurii de sept-oct 2006, (119)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Lasa ...mai bine asa

Va pup ca iar a inceput refrenul " a baie - a baie -a baieeeee" dar acu' sigur vrea sa-i facem baie

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Numa 2 camere am, in una doarme Vladut, in alta neamurile. Somnul lui Vladut mi-i prea scump ca sa ma risc

Mami 40+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna seara!

Si eu fara nici un chef, dar am intrat sa va dau vesti despre noi.

Mirabelac, Xandrutza si Lakioana, sanatate puiutilor vostri.

Mirabelac, nici eu n-am chef de nimic. Asa-mi vine sa fac:

Monique_new, este bine ca ati scapat si ati avut so conditii bune in spital.

Pufymic, .

MamiLili, e bine ca mi-a iesit testul negativ, ca daca iesea pozitiv, eram suspecta de o sarcina extrauterina.

Eu ce sa mai zic? Maria a reusit sa-si faca un cucui, s-a lovit cu fruntea de tocul usii, de acum n-o mai las singura o clipa.
Tot mai face tratament, iar eu maine merg la sa-mi fac niste analize, sange, urina si exudat nazal si faringian.
In reste papa si doarme bine, numai ca mai face febra, maxim 37 cu 8 a facut ieri.

MamiLili, despre donare de sange si organe. Sange am vrut sa donez cand s-a operat sotul, dar mi-a zis ca dupa ce implineste copilul 3 ani am voie. Nu stiu explicatia. Dar sigur am sa merg sa donez, mai ales ca am si grupa rara: A2 Rh negativ. Sunt oameni care nu intra in sala de operatie pentru ca n-au dovada ca au donat altii sange pentru ei.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:


Buna seara, mamicile mele dragi!

Ma mai primit, sau m-ati sters din lista?
Am citi acum 10 min asa cate putin pe sarite din urma (n-am avut timp mai mult)...si am vazut ca iar sunt Bucurii bolnavioare si-mi pare tare rau, ca eu din acelasi motiv am lipsit. Luca tot a fost bolnav cu rosu in gat, muci de cativa km, febra si tot asa. Ii trecea o zi, dupa care ii era rau si iar la medic. Acum avem 2 zile bune bune, mananca foarte bine si sunt bucuroasa. Sper sa nu mai lipsesc de acum.

Am citi ca Itzy ajunge pe aici pe la noi, nu? Vad ca de mine ai uitat si nu te iert, daca ne vom intalni iti arat io tie...apropo aici la Sucevita este un Hotel super fain si cu mancare de care vrei tu.

Cristina cum e, eu cred ca nasti pe 17? Ca deja ai 40+...fac si eu galerie
DARIA

Multa sanatate Bucuriilor bolnavioare.

Am scris repede ca tre sa apara sotu si sa-l pun sa pape. Vb maine, promit
Multumesc fetelor care au intrebat de mine

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Multumesc mult mamicilor care mi-au urat La multi ani, la fel sa fie pentru toata lumea si nu pot sa ma abtin sa nu va zic ca azi a fost si ziua sotului meu si toata ziua ne-am tinut numai in urari de LMA; am fost la o piza cu Roxi si am avut o zi minunata desi afara ploua si este f urat.


Sanatate bucuriilor bolnavioare, mult curaj pentru mamicile lor.



Torturile si sampania le lasam pana dupa sarbatori, ok?


Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by floricel79
Torturile si sampania le lasam pana dupa sarbatori, ok?


Ba nu-i deloc ok, mi s-a lipit burta de spate asteptand haleala!

Itzy, schiuz mi for za confiujan , incercam s-o ademenesc si pe Lilina incoace.

Am patit-o si eu in seara asta ca tine ieri, m-a onorat M cu un pipi de nu stiam ce si de unde curge...uite, daca umblam despuiata ca tine scapam doar c-un dush, asa trebuie sa-mi pun la spalat pantalonii si bluza. Sa-mi fie invatatura de minte, nu?

Scumpik, bine ai revenit! Imi pare rau ca Luca a fost asa bolnavior.

Lakioana, bine macar c-ai avut proba suficienta pentru scaun, eu abia la al treilea (scaun) am reusit sa colectez de pe scutec o cantitate cam cat varful batzului de chibrit, precedentele doua au fost atat de apoase incat le-a absorbit pampersul in totalitate. Iti inteleg neplacerea de a fi in spital, sper sa nu mai ajungeti acolo! Totusi, daca Reby nu se simte bine, poate te incurajezi sa mergi ca sa-i mai faca o perfuzie. Ce tratament ii dai acasa?
Despre lapte, poti incerca o formula HN pentru cateva zile.

Mira, sanatate Davidutzului! Daca esti cuminte nu te stergem de pe lista...

Gety, sanatate si rezultate bune la analize! Nu stiam ca daca ai copil sub 3 ani nu poti dona sange. Mi se pare ca si daca ai sub 60 kile nu poti, dar daca-ti asumi riscul te accepta, nu? Ar fi chiar frumos sa poti face gestul asta, avand o grupa de sange atat de rara.

Eu am 0 I Rh pozitiv, donator universal, daca aveti nevoie, let me know!

Anulam summitul Bucuriilor de vineri si ne vedem in formatie cat mai completa prin mai. Poate intre timp apar si don'soarele Eloise, Lullabay si Mexxa. Sau vreti sa fiti exmatriculate???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by lakioana
Vreau sa te intreb ceva: La voi s-a confirmat diagnosticul in urma analizei scaunului?


Initial s-a banuit c-ar fi o bacterie si nicidecum un virus, asa ca proba de scaun i-a pus-o doar pe kituri cu Salmonella, E. coli si tot neamul lor. N-a iesit nici unul pozitiv. Apoi cumulandu-se simptomele s-a ajuns la concluzia ca a fost vorba de rotavirus. Cautand pe net informatii am ajuns la pagina asta, care confirma pe deplin ceea ce-a simtit M.
quote:

Conteaza mult sa auzi ca mai sunt cazuri asemanatoare...chiar daca bine ar fi ca ele sa nu mai existe.


Asa este! Si mie mi-au fost de mare ajutor Ignatica si Mira cu sfaturile lor prin telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Scumpik, bine-ai revenit. Ma bucur ca acum Luca se simte bine si e sanatos, .

noapte buna bucuriilor si mamicilor!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,
(multumim celor care ne-au apreciat fotografia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Lakioana, multa sanatate lui Reby.
Adelina a fost bolnavioara acu 2 saptamani, a facut bronsita...n-a mancat nimic aproape o saptamana in afara de tzatza. Nu mai stiam ce sa fac cu ea, lua cate o gura de mancare si apoi nicicum. In final am lasat-o asa si vad ca si-a revenit aproape cum era inainte, oricum ea manca destul de prost.In acest timp i-au iesit si 2 canini... Imi pare rau ca nu stiu ce sfaturi concrete sa-ti dau.

Mirabela, multa sanatate si lui David!

Monique, ma bucur ca-i mai bine Cosmi!

Itzy, mey, da tu esti super norocoasa!!

Scumpik, bine ai revenit!

Lili, ce faine-s pozele si "delfinul" e un scump!







Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna dimineatza. Savurez ceaiul verde si ma uit peste pozicile lui Lili, aseara nu mi s-au incarcat...
E adorabil Mathias, poza cu halatul de baie m-a dat gata, .

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,
(multumim celor care ne-au apreciat fotografia)

Mergi la inceput