Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by prisi
Ramoiani tie-ti iese branza din lapte UHT?



n-am incercat. fac branza doar pt bb, asa ca folosesc lapte proaspat, nedegresat si bio.

de papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Nana bafta la dentist si petrecere frumoasa la cununie

Roxali felicitari pt


si Miru e fan telecomanda, dar i-am dat-o pe cea de la Dvd ca le prefera doar pe cele argintii, am spalat-o , i-am scos bateriile si e superfericita fata

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

eu am bagat o tura de calcat rufe, acum a venit tati acasa ma duc sa-mi fac o baie de aia lunga , apoi mergem la cumparaturi


pupici si o zi buna in continuare

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aaaa, al meu mai are un narav... Rade in hohote la gagicile de la televizor... Dar numai la femei... Cum apare cate o prezentatoare (in special cele blonde), il apuca o voiosie de nedescris. Ce o intelege el acolo, zau daca pricep?! Avand in vedere ca ma-sa e bruneta, e clar ca nu la ea se gandeste de rade cu atata pofta...

Sabina, in afara de faptul ca nu are voie sa se uite la televizor si eu mama inconstienta il las, ce crezi ca isi imagineaza sau ce il stimuleaza de are reactiile astea?


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Prisi, sa imi iei si mie lulele!!! Ca le-am terminat si imi este lene sa ies din casa... Hihihihihi...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by prisi
telecomanda... am spalat-o


de mana sau la masina?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Aaaa, al meu mai are un narav... Rade in hohote la gagicile de la televizor... Dar numai la femei... Cum apare cate o prezentatoare (in special cele blonde), il apuca o voiosie de nedescris. Ce o intelege el acolo, zau daca pricep?! Avand in vedere ca ma-sa e bruneta, e clar ca nu la ea se gandeste de rade cu atata pofta...

Sabina, in afara de faptul ca nu are voie sa se uite la televizor si eu mama inconstienta il las, ce crezi ca isi imagineaza sau ce il stimuleaza de are reactiile astea?



Zic io, zic io! (emoticon cu mana pe sus, ca la scoala)

Poate asa l-au invatat parintii lui (a se citi, printre randuri, tatal lui), doamna profesoara!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Annisia
nu se poate sa nu-l remarci pe strada...


bah... io' nu l-am vazut...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)




Ei, de vazut se prea poate sa nu-l fi vazut, ca mi-s cam puturoasa si nu prea ies cu el la plimbare. Prefer sa-l duc o saptamana la munte sau la mare decat sa-l scot prin cartier, prin miros de esapament, praf si sa fac slalom printre crapaturile din asfalt, baltoace si scuipati...

Dar... de auzit nu se poate sa nu-l fi auzit... Luminitele alea frumos colorate, trompete, surle si trambite, val de bucurie si euforie... Credeai ca sunt artificiile de Anul Nou? Nuuuu, e baiatul meu, a iesit la plimbare!!!!! Bravoooooo!!!!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Carpatina, ahaaaaa, te pomenesti ca de asta tot insista al meu sa ma fac blonda... Ca sa nu ne mai incurce... Ia sa pun eu un detectiv pe urmele lui.
Acum imi explic multe. De asta se uita el cu mare interes la "test de fidelitate", cred ca vrea sa invete shpilul sa nu fie prins... Hihihihi...
Ei lasa, ca-i arat eu la ce-s bune brunetele...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Marunzika
Yaia, eu am mancat ecler cand a venit mama, dar inca o serie de la tine nu ar strica. Dar stau la rand, dupa ce primeste carpatina gogosile incep sa-mi fac loc in frigi pt eclere. Chiar, ai dat o reteta de papanasi (parca) moldovenesti si nu mi-am notat-o. Parea simpluta si as incerca-o, oare o mai poti repeta si pt o imprastiata ca mine? Multumesc!



Termina mah.. ca mi-e o foameeeeee de-as manca si de pe jos ... Da' io's puternica si nu las dusmanu' sa ma doboare

Nana.. asta e (pentru) cea mai grea zi.. cand poti manca doar oua... albusul mi-e cam nesuferit, iar cu galbenusul.. chiar nu m-as arunca la "oricat"

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput