Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Iertati-ma....uite asa de cateva zile...
Dar cu folos..avem un dintisor sus...il simt si vad.

Teodora Victoria
Darul lui Dumnezeu
http://community.webshots.com/user/claudia117829

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Sper sa revin mai tarziu....

Teodora Victoria
Darul lui Dumnezeu
http://community.webshots.com/user/claudia117829

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamuller spune:

Pananash, am pus radacina pe site plus cateva poze de la marea diversificare inceputa azi la pranz...Sara iubeste morcovii!!! deja... ar mai fi mancat, draga de ea, dar dr a fost categoric: nu mai mult de 30 g in prima zi...deci asteptam ziua de maine cu 60. in plus mi-a spus sa incep fructele imediat (de maine) la masa de la ora 16 si avand in vedere ce bine a reactionat la morcov...ma gandesc sa il ascult.


Alina si Sara (03.10.2007)


http://www.picturetrail.com/alinamuller
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20071003_-8_Sara.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Multumim celor care ne-au urat azi La multi ani; deja au trecut 6 luni de cand Amalia a aparut in viata noastra; petrecerea o lasam pt duminica cand se intoarce tati din deplasare.
uram si noi sarbatoritilor de azi.
noi suntem bine in general, cam mofturici...dar asta e. eu am profitat ca a fost frumos zilele astea in Iasi si am stat mai mult pe afara, am pus flori.ce mai am fost tare harnica.
Va pup din mers ca ma cheama sarbatorita plangacioasa.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Fetelor eu sunt tare suparata azi Tudor a capatat primul CUCUI!!!
L-am lasat putin pe mijlocul patului, cu jucarii pe langa el....in max 3 min m-am intors si el era cu capulf f aproape de marginea patului...am inghetat va dati seama si m-am apropiat incet de el sa nu faca vreo miscare brusca si el m-a vzut, s-a bucurat si...s-a inpins cu picioarele in pat si a ajuns cu capul in jos.Nici nu stiu cum am plonjat peste el si l-am apucat de piciorus si l-am tra si de spate dar tot s-a atins cu capul de marginea patului.
A plans maxim 2 minute si apoi a inceput sa rada de mama focului de parca cine stie ce isprava facuse...eu n-am fost om toata ziua si o ora tremuram toata.
REZULTATUL:un mic cucui in partea stanga...am pus comprese reci..
Am sunat pediatra si mi-a zis ca daca nu a varsat si a plans si nu e somnolet sa nu-mi fac griji...ti-ai gasit la 17 eram la Spitalul de eurochirurgie (spitalul de copii nu are neurochirurg)...aicil-a examinat si a zis ca nu are nimic...l-a pipait putin la capsor, la fontanele...EU VROIAM MAI MULT!!!


Va dati seama cate procese de constiinta imi fac...sunt terminata si cand a dormit l-am supravegheat sa vad daca s-a schimbat ceva in comportament....


Intrebare pt mamele cu bebici alpinisti:
Au avut ceva simptome?Sa ma ingrijorez? Tb sa aprofundez investigatiile?
Tudor nu are nimic dpdv al comportamentului..a papt bine, se joaca, e vesel...DECI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

melania welcome to the club!! ai mei sunt cucuieti amandoi de mama focului, stai linistita, ala mare nici cand s-a rasturnat cu premergatorul si a dat cu capul de gresie n-a avut nimic mai mult decat frumtea vanata o saptamana.

ca tot ma strigarati la catalog... ce poate sa faca moi decat sa mearga la job (mai nou am inceput sa ma uit dupa alt job ca asta nu-mimai ajunge), du-adu copchilul cel mare la/de la gradi cand tati nu poate, socoteli, numarat bani, calcule...am vrea sa ne mutam in cevamai spatios dar ma apuca ameteala la ce preturi sunt pe piata

vacanta...de paste doar

mirciu e diversificat, papa bine supa cu legume si pui, papa lapte cu zeama de orez (daca ii dau lapte simplu urla de foame), nu-i plac insa fructele.

n-am avut timp si nerv sa insist cu fructele.

nu papa borcanele ci supa facuta in casa.

e un dulce si un simpatic,rade toata ziua buna ziua, il adora pe frat-su, e o nebunie, ne creste o pipota de juma' de kil cand ne uitam la ei.

pe mine sa ma scuzati dar eu numai cap acesta l-am parcurs si tot pe diagonala ... nu prea am mult timp...daca n-ar fi mama sa ma ajute intram in CIC fara doar si poate desi ma rupea la bani. asa visez o vacanta numai cu usband macar 3 zile...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna tuturor!!!
la multi ani din inima sarbatoritilor din zilele aceastea

Am fost foarte ocupata cu ceva proiecte si curatenia de primavara. De citeva zile nu am reusit sa deschid calculatorul.


Daria a scapat de raceala si a facut vaccinul la 6 luni si 3 saptamini.
E bine acum, maninca cu pofta fructele, laptele si cerealele, la legume se mai strimba. Am introdus si pieptul de curcan la abur. Deocamdata suntem la o lingurita.

A inceput sa "vorbeasca" din ce in ce mai mult. Spune ta-ta-ta spre incintarea sotului.


Cu speranta de a gasi ceva timp pentru a recupera va
trimitem cei mai roz pupici!

Daria si Elena






www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

quote:
Originally posted by melaniatud

Fetelor eu sunt tare suparata azi Tudor a capatat primul CUCUI!!!
L-am lasat putin pe mijlocul patului, cu jucarii pe langa el....in max 3 min m-am intors si el era cu capulf f aproape de marginea patului...am inghetat va dati seama si m-am apropiat incet de el sa nu faca vreo miscare brusca si el m-a vzut, s-a bucurat si...s-a inpins cu picioarele in pat si a ajuns cu capul in jos.Nici nu stiu cum am plonjat peste el si l-am apucat de piciorus si l-am tra si de spate dar tot s-a atins cu capul de marginea patului.
A plans maxim 2 minute si apoi a inceput sa rada de mama focului de parca cine stie ce isprava facuse...eu n-am fost om toata ziua si o ora tremuram toata.
REZULTATUL:un mic cucui in partea stanga...am pus comprese reci..
Am sunat pediatra si mi-a zis ca daca nu a varsat si a plans si nu e somnolet sa nu-mi fac griji...ti-ai gasit la 17 eram la Spitalul de eurochirurgie (spitalul de copii nu are neurochirurg)...aicil-a examinat si a zis ca nu are nimic...l-a pipait putin la capsor, la fontanele...EU VROIAM MAI MULT!!!


Va dati seama cate procese de constiinta imi fac...sunt terminata si cand a dormit l-am supravegheat sa vad daca s-a schimbat ceva in comportament....


Intrebare pt mamele cu bebici alpinisti:
Au avut ceva simptome?Sa ma ingrijorez? Tb sa aprofundez investigatiile?
Tudor nu are nimic dpdv al comportamentului..a papt bine, se joaca, e vesel...DECI?




Melania stiu cum te simti. Chiar ieri era sa recediveze din nou si Daria
Daca e vesel, a papat bine, nu a vomat si nu si-a pierdut nici un moment cunostinta nu are nimic Tudor.



Daria pupa dulce e




www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Am citit ca la Baby Expo nu e foarte interesanta oferta. Ne gindeam sa mergem si noi pina la Bucuresti.
Simbata am facut primul drum mai lung pina la Arena Mall in Bacau. Am gasit la magazinul Miniblu citeva ceva destul de convenabil. Calatoria a fost un test pentru Daria. S-a comportat excelent la drum, a dormit si s-a jucat linistita in scaun. Eu am fost crispata pe tot parcursul drumului. Era cit pe ce sa ne intoarcem inapoi. Mi-a fost frica pentru ca era destul de aglomerat si soseaua uda. Responsabilitatea e coplesitoare.

Poate ajungem la tirgul de la Iasi. Nu e chiar asa de departe ca Bucurestiul.

Fugim la baita.

www.flickr.com/photos/23256333@N02/2403822906/" target="_blank">Daria tasteaza pupiceiiiiiii.


www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ce este linistea asta??????????????? se vede ca este vreme bune, de acum asa o sa fie......

Melania cucuiul lui Tudor, sa treaca repede.

La multi ani !!!! sarbatoritilor de azi.


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput