Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Anca cum se face vaccinul asta impotriva enterocolitei? La recomandarea dr? La o anumita varsta? Cat costa?

Gratiela sar'na pt pont! Am si comandat carutul, pe al vreo marti ajunge Imi pare rau ca nu mai aveau decat pe negru cu un verde fistic, mi-ar fi placut cel cu portocaliu

Moama, cred ca ce distractie pe fetele de la intalneala


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Stoisor, lasa fata in pace. pe ea nu o deranjeaza sughitul. e normal pt bebei, asa mai scot din aerul pe care l-au inghitit. si al meu face, insa nu tot timpul. are asa o moaca surprinsa la fiecare "hic" ca imi vine sa mor de ris...



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Cine se incumeta sa deschida capitol nou?

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 3 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aaici...
http://good-times.webshots.com/album/561719452hHOOpC?start=120
POZE F NOI AICI
http://community.webshots.com/album/562979681SvBupY

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Laura, vaccinul ti-l face dr, se administreaza oral, e ca un siropel si cred ca nu e rau la gust ca stefan nu a protestat (o doza are 3 ml). costa 260 lei/doza. se fac doua doze, la cel purin 4 saptamini distanta. se poate da pina la 24 de luni, insa e bine sa faca pina la 16 luni.



quote:
Originally posted by Laura Ioana

Anca cum se face vaccinul asta impotriva enterocolitei? La recomandarea dr? La o anumita varsta? Cat costa?

Gratiela sar'na pt pont! Am si comandat carutul, pe al vreo marti ajunge Imi pare rau ca nu mai aveau decat pe negru cu un verde fistic, mi-ar fi placut cel cu portocaliu

Moama, cred ca ce distractie pe fetele de la intalneala


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Hai ca ma apuc eu de facut capitol nou, sa aiba fetele unde pune pozele cind vin de la intilnire


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

Capitol nou aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=119577

am pus si link pt cap 21, care era lipsa.
spor la scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by anca.b

Miri, multa sanatate lui Bruno.

eu i-am facut prima lui Stefan prima doza de Rotarix. Peste o luna o luam pe a doua. Am decis sa-i fac vaccinul pt ca stiu cazuri f grave de enterocolita (fetita unor prieteni a murit si nu avea decit un an...groaznic) si spitalele de la noi sint pline ochi de copilasi cu nenororcita asta de boala, indiferent de anotimp.

medicii de familie nu prea spun mamelor de acest vaccin, pt ca e f scump. cele doua doze costa 520 de lei. medicul meu mi-a zis pt ca mi-e prietena si stie ca nu ma dau in laturi de la astfel de "investitii" in sanatatea copilului. insa si ea m-a zis ca nu spune la toata lumea pt ca ii e jena de ce pret are...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan




anca vreau detalii cand se face prima doza??la cat timp a doua ???Sambata merg la doc si vbreau sa intreb si eu de el

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by stoisor

quote:
Originally posted by docdecap

fetele, ma bag si eu in seama cu dormitul cu paturica sau scutecel pe fata.

la noi face minuni, asa adoarme in timpul zilei, i-am pus sub el un scutecel in romb, capul e pe la centru si partea de sus vine rasfranta (sper ca ati inteles) asa ca nu se poate strangula din agitatie cu ea, si si-o poate da la o parte daca nu are chef. asta e ritualul de culcare si seara, mufa, scutecelul pe fata, jucaria care canta o melodie si noapte buna. ce face dup-aia, daca nu are chef sa adoarma il priveste, uneori mai vorbeste acolo cu el stie ce, rareori il gasesc cu scutecelul pe fata. ori ca il da inainte sa adoarma, ori cand se trezeste... peste zi de obicei ramane cu el, dar e altceva, ca doarme ba in cosulet, ba in balansoar si sunt cu okii pe el...

of, fetele cred ca sunt la intalnire. si la noi e tot vreme frumoasa, trebuie sa scot balamucu' mic, ca azi-noapte a vrut iara la 3-4 ore sa manance, iar eu am vut o insomnie nashpa rau de tot, ne plimbam la aer sa ne calmam...

pupici la mamici si bebei sanatosi, si cate doi pupici la cei mai bolnaviori...

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete







am executat si noi si se pare ca accepta coltul de scutecel pe moculita ..super ideea...si nu imi fac probleme ca nu are ce sa pateasca ,coltul e mic ea doarme mult pe o parte asa ca .....si eu nu plec de pe langa ea

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea



eu n-ampriceput nimic ce-i cu scutecu pe fata!! ma luminati si pe mine va rog??

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

am vazut poze cu minunea de iris, vai frumoasa e!!!are niste ochi superbi!!doamne ce albastru..

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput