Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Cristina eu am fost...Da poti sa vi la mine,nu-i nici o problema.Am unde sa te tin.Le culcam pe fete in aceeasi camera,ca mai am un pat pliabil si tu poti sa dormi tot cu ele,ca mai este un pat in camera.Iar eu dorm cu tati sforaila,ce sa fac.

Chiar,sotii vostrii sforaie???Al meu e teroare...Nu mai pot dormi langa el...I-am luat si clipsuri pt sforait...de pe net...de 2 zile,dar nu prea vrea sa le poarte...si nici nu prea au vreun efect....

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Povestea nasterii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Am plecat si noi la plimbare!Ne auzim mai pe seara!
Sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Cristina eu am fost...Da poti sa vi la mine,nu-i nici o problema.Am unde sa te tin.Le culcam pe fete in aceeasi camera,ca mai am un pat pliabil si tu poti sa dormi tot cu ele,ca mai este un pat in camera.Iar eu dorm cu tati sforaila,ce sa fac.

Chiar,sotii vostrii sforaie???Al meu e teroare...Nu mai pot dormi langa el...I-am luat si clipsuri pt sforait...de pe net...de 2 zile,dar nu prea vrea sa le poarte...si nici nu prea au vreun efect....

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Povestea nasterii





Vin ca-mi place Clujul...am mai fost si e frumos,si imi plac oamenii sunt asa calmi..nu ca in Bucuresti!

Si apropo al meu sot nu sforaie am scapat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

la multe lunite sarbatoritilor de azi.
cine ma ajuta si pe mine sa ma decid ce scaun de masa sa iau? poate voi aveti mai multa experienta sau poate ati auzit la alte mamici care scaune ar fi mai bune.
ieri am fost la expo si m-am oprit la 2 marci, voi care credeti ca e mai bun http://www.pegperego.com/page.php?sid=026bc3435f8c36262811734ca7c04509&pageid=CJVNL001&idf=03&idp=0000000170&cl=N http://www.voinicel.ro/magazin/product_info.php?cPath=57&products_id=936&osCsid=ce08336872e402915b0e32d1172ecff3
apoi as vrea sa iau si un tarc ce ziceti sunt utile?
eu as vreasa iau unul care poate fi folosit si ca patut cand plec la parinti dar astea sunt mai mici decat tarcul care este destinat doar pentru spatiu de joaca.
nu stiu daca se merita sa-l iau oare o sa stea in el?
sunt in mare dilema


mama de serban pavel(28.11.2007)
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Sanduta, super poza cu bb cu casti!! :))
Adina, eu eram de ceva vreme in club, dar am zis sa nu fac scandal, doar-doar trece. Mai greu e ca nu-mi dau seama de ce nu se odihneste Maria bine. Ea nici nu adoarme devreme, ziua episoadele de somn sunt foarte scurte, iar aseara a adormit in timp record: la 10:30. Nu stiu cum sa o fac sa adoarma mai devreme.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

ADINAG,eram pe fuga si nu m-am exprimat corect...Ideea este ca eu gravi fiind si de varsta ceva mai mare,am avut lipsa de ca in sarcina si se pare ca aceasta lipsa i-am transmis-o si ei.Deci ea ia Ca pt ca a avut aceasta carenta de la nastere,sorry de exprimare !!!
Daria creste tare frumos,va fi o lungana,deja are 68 de cm...Bem la masa de la ora 10 suc de morcov cu mar si mandarina,dormim toata noaptea si nu suntem prea fitzoase...Mie mi se pare schimbata in fiecare zi...ai vazut pozele cu ea???Le-am postat acum ceva vreme pe siteul comun...
Tati...momentan e la CT,apoi pleaca in Japonia si de aolo in Golf...Da,suntem multa vreme singurele,si tati ne lipseste enorm pt ca ma ajuta f mult,dar poate ne ies catile si reusim sa-l pastram mai multa vreme acasa...
Pupici s o zi buna,iesim la plimbarica!!!

Ana,mami de Daria-Elena,26.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

ADINA,sorry de confuzie...Azi sunt cam cu pluta...

Ana,mami de Daria-Elena,26.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ramo..cred ca degeaba zici tu paula in sus paula in jos, ca nu stiu fetele cine-i..hihihi numa voi de la cluj stiti

parca cateodata mi se pare si mie ciudat ca ma cheama paual si nu Victo..:)

si nu sforaie al meu decat cd e f obosit si sta pe spate.


mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

Draga totulii cu mare drag as vrea sa ne intalnim...din pacate nu merg zilnic in gradina botanica pt ca locuiesc mai departe...dar eu lucrez acolo si imi propun ca macar o data pe saptamana sa ajung acolo..sa ma duca sotul dimineata cand pleaca la serv si sa ne ia dupa-amiaza...la mine in zona nu sunt parcuri , e mult zgomot de masini, tramvaie, praf..... in gradina e un aer mai curat si e totul verdeeeeeeeeee si superinflorit..ca de e primavara...de aceea bebe ieri a dormit in landou 3 ore neintors..ceea ce nu se intampla de obicei(doar max 30 min)
Si Cristian faca kk mai tare si mai " parfumat" de la mar si morcov si se screme f rau...dar face zilnic!
Pupici, Gina si Cristian, 21 dec 2007!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Alooooooooooooo ... nu sunt gravida ... inca .

Am zis ca mi-ar placea, dar lasam totul la voia intamplarii ... daca e sa vina, bine.

ancaD - da, am sa intreb la farmacie despre recipientele alea ... stiu ca sunt.

Mi s-a parut interesant articolul www.romantica.ro/fetita-cu-doua-fete-va-avea-propriul-templu_33196.html" target="_blank">asta, dar si infiorator in acelasi timp. Daca s-a mai spus, scuze, eu acum l-am descoperit ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput