Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

La multi ani si de la noi sarbatoritilor de azi.

Multumim frumos de urari, nici nu-mi vine sa cred ca au trecut 4 luni deja. Cinstim bebeii cu cereale, piureuri, sucuri si laptic dupa poftele fiecaruia. Mamele le invitam la o prajiturica si o pizza, iar de baut dupa preferinte.

Azi am incercat sa-i dau sucul cu canita cu cioc. Esec. Cu biberonul - esec. M-am enervat si i-am facut cereale. Desi era prima data ma gandeam ca o sa refuze si cand colo...ce sa vezi....a papat ...uraaaaaaaaaaaaaaaaa, m-am oprit dupa vreo 10 lingurite ca mi-a fost teama sa nu pateasca ceva. Voi cam ce cantitate ati dat la 4 luni si de cate ori pe zi? Dupa cereale ati mai oferit laptic? Nu a scazut ca si cantitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

La multi ani si de la noi tuturor sarbatoritilor!Sa cresteti mari!

Buna ziua am intrat si noi acum in casa ne-am plimbat si acum doarme pitica ...ma bucur ca adoarme singurica si nu trebuie sa stau cu ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Ia sa ne laudam si noi un pic cu cheliuta Amirei!

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



si unde-i cheala?pupam frumoasa

Stefania X2 ... eu, broskutz :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Salutare gagici!!

Dar harnice mai sunteti, ati umplut un capitol , am avut ce citi...

Felicitari iepurasilor!! Imediat ne alaturam si noi listei...
Am vazut si pozele noi din album, au crescut mari bebeii nostrii, ce mai...

Roxxy- cu cit o platesti pe bona? Ziceai ca ti-ai gasit...
Cele care v-ati intors la munca...cum e fara bebei? Si eu ma tot gindesc de cind sa ma intorc la job...

si ultima intrebare care nu are ce cauta aici, dar no...: aveti careva mobila de la Ikea? Cum e? Vad ca preturile sunt f mici, dar calitatea cum e??

Va pupacim!!


Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Eu am mobilat dormitorul de la Ikea si e super!Nu e foarte ieftina avand in vedere ca m-a costat un pat,cu doua noptiere si un sifonier urias aproape 50 mil.!Ce vezi in oferte de exemplu ei scriu ca un pat e 6,5 mil dar doar chenarul,mai ai de luat o gramada de accesorii ca sa faci patul plus salteaua care pe mine ma costat 8,5 mil...deci arata super bine dar costa....trebuie sa mergi sa vezi in magazin ce si cum!
In sufragerie am canapelele si sunt multumita de ele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Eu de la Ikea am luat scaunul/fotoliu de alaptat si e super comod si bun. Anul asta daca sunt econoamaaaa o sa ne luam bucatarie noua de la ei, ca am vazut in domeniul asta niste chestii la ei de le-am visat si noaptea...
Nu e ieftin, dar calitatea e peste asteptari!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by mihuta

In sfarsit si eu pe aici. Cred ca ne va iesi in curand si dintele 2. Cu dintele 1 deja m-a capsat serios in timp ce incercam sa o masez cu Gengigel.



Felicitari si pentru al doilea coltisor. De tzitzi nu capseaza?

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Adina, vrem poze cu frizura ! Si te rog scrie-ne despre diversificarea cu piureuri ca nici eu nu vreau supe sau sucuri !

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi
miha, pupica la :cheliuta" ta!!! e o frumusica!! o tii afara cu urechile goale??



Dar ce are daca o tin asa?
Daca nu are pleata sa o tin cu ea in vant sa o tin macar cu urechile.

Serios acu...ieri au fost peste 20 de grade,azi la fel...Nu vad rostul sa o acopar. Azi am iesit in bluzita,sarafan si ciorapei.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Vasari
Avem o noua arma in dotare! :))





Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput