Miresele anului 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly chiar ca e departe, dar bine macar ca-ti asigura transportul.

37+ cu Diana

AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

tu, botic, cum mai esti....cu sanatatea?



supravietuiesc!
fac o pizza acum...
si apoi o prajiturica cu mere...

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Nu in ultimul rand, trebuie sa dau de : sunt in preaviz, din 21 aprilie incep la noul loc de munca!

mai, da' tu ai scris pe undeva despre chestia asta si mi-a scapat cumva????
eu acum aud prima data..
sau poate ai tinut secret...
Oricum, mult succes in noua activitate!

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
Kitzy sigur nu mai apuci data de 15, presimt eu asta.


mai, nu ne strica pariurile...
quote:
Aly super!!! felicitari pt. noul job!!! Ai gasit? nu ne-ai zis nimic...nutz..nutz...nutz. Vrem amanunte!!!!

aha... deci nu s-a spus nimic...

quote:

Botic imi pare rau ca si tu ai vesti triste.

pai... ce sa mai zic? am ramas socata cand am auzit...
domnul respectiv era cam bolnav, da' nu ceva exagerat. Avea un tip usor de diabet si niste chestii minore, isi facea analizele destul de des, ieseau relativ bine... Acum 2 saptamani s-a dus la spital cu niste dureri, l-au tinut 1-2 zile, niste analize, apoi l-au trimis acasa cu o reteta de 30.000 lei vechi: niste algocalmin si inca ceva... Nu le-au spus nimic altceva.
In numai 3-4 zile a ajuns iar la spital, la Urgente, internare, analize si brusc, frate, i-au zis ca are cancer. Asa, deodata... Asta era luni, saptamana trecuta. L-au mai tinut in spital, da' n-au zis nimic de vreo operatie, ceva, ii faceau niste injectii, niste pastile si cam atat. Le-au zis ca va muri, ca nu va scapa. Dar ca nu pot zice cand. Si vineri noaptea a si murit. Pana vineri nu i-au facut nimic. Abia vineri - niste morfina, ca avea dureri insuportabile. Deci in 2 saptamani, s-a dus totul. Am ramas socati cu totii cand am auzit.


Foto Cheile Bicazului-Tusnad
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Pile n-am avut, am candidat ca orice om normal si... a fost sa fie.



Aha, deci se mai poate si asa... Dar cred ca numai prin partea voastra de tara, ca aici... tare greu...
Oricum, meriti felicitari in plus!

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Botic bine ca nu a chinuit mult, a dus cancerul pe picioare fara sa stie. Parca e mai bine asa, decat sa chinuie cum face nasul, plus cei din jur.
Trimite o placinta cu mere si la Timisoara.
Tare mi-e ca si aici in Tm, joburile bune se iau pe relatii. Eu nu am mai primit nici un raspuns de la cele 2 interviuri. la italieni probabil nu le-a convenit ca am facut mutre cand mi-au zis sa astept 20 min. La cei de la Linde....ca am copil, caci m-a intrebat respectivul de el, unde e? daca se imbolnaveste des? etc. cred ca le e groaza sa angajeze pe cineva cu copil mic, ca sa nu lipseasca in caz de imbolnavire a micutului, naiba mai stie, ca eu una...cum ma gandesc, cum pic in butoiul cu tristete.

ma duc si eu la tv, caci baietii mi-au adormit de ceva timp. ce liniste e in casa!!! Nu-mi vine sa cred.
si noapte buna.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Da, Gio, decat suferinte, spitale si pumni intregi de bani aiurea... poate ca e mai bine asa, in scurt. Dar, totusi, socul ramane. Eu una, oricum, n-am mai auzit pana acum asa o situatie. Adica omul a plecat de la serviciu la spital. Nici macar n-a mai fost internat inainte. Offff....
In schimb, tatal altui prieten, care a murit la sfarsitul lui ianuarie, i s-a depistat in iunie anul trecut si a chinuit jumate de an, vai de el. Si de cei din jur. Care acum sunt si cu datorii imense, si fara tata langa ei. Dar parca si el prea repede s-a stins. Medicii ziceau ca prin iunie-iulie va muri si... totusi... a fost ianuarie.
Gata, ca si-asa o dau in bocet acusi... Ma duc sa scot "prajiturica" aia de la cuptor. Nu e cine stie.
Noapte buna!

Ceiut si cafeluta pentru dimi!

ps - Alynutza, de la noul job, oare vei mai putea intra la noi ziua?

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralule merci de ceai!
Am ramas socata cand am auzit de incompetenta medicilor. Adica omul are cancer si ei ii prescriu algocalmin????? Totusi, nu i s-au facut niste investigatii mai amanuntite? Poti sa mergi la medic si sa mori acolo fara sa stie nimeni ce ai, numa te cureti.
Nasol de tot, dar bine macar ca nu s-a chinuit, bunicul a avut cancer si Doamne, cat s-a chinuit cu el si prin ce dureri chinuitoare trecea.

37+ cu Diana

AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gata, am schimbat si noi semnatura
Am fost ieri la medicul de familie pt control, tensiune, greutate etc, i-am zis ca de saptamana viitoare pot naste oricand si-a ras de mine, a zis ca de saptamana asta oricand

38+ cu Diana

AMR 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Am fost azi sa-mi fac analizele alea din programul de sanatate. Am profitat cat mai sunt inca aici si-mi permit sa ajung la ce ora vreau la scarbiciu, nu mai vorbesc de abonamentul de sanatate. Maine iar is pe drumuri ca trebuie sa merg sa-mi scot adeverinta de la medicina muncii. Ieri m-am plimbat toata ziua pentru nota de lichidare, cartea de munca mi-e la Bucuresti si naspeta aia de la HR nu-mi raspunde la mail... tot o treaba. Abia astept sa se termine odata cu toate astea si sa-mi intru in normal.

Boticule n-am zis nimic pana n-a fost oficial. Cv-ul il depusesem mai demult si tot speram, ca jobul mi s-a parut ok, pentru prima data gasisem ceva care nu avea de-a face cu secretariatul. De zis n-am zis din superstitie, acuma sper ca nu va suparati. Habar n-am daca voi mai putea intra de la jobul nou, cel putin la inceput mai mult ca sigur ca nu, dar nu va las fara vesti, stai linistita.

Gio ce sa zic, la tine e mai complicata situatia. Nici nu e mama ta la TM sa poti spune ca ai cu cine sa lasi copilul orice s-ar intampla. Desi, e drept, si angajatorii astia sunt absurzi, acuma ce inseamna, ca mamele nu mai au voie sa lucreze? Si eu sunt convinsa ca multi m-au refuzat pe considerentul ca sunt tanara, casatorita si fara copii si s-au gandit ca azi-maine raman gravida si-i las cu c..-n balta. Oricum, nu dispera, parerea mea e ca sunt si joburi ok fara pile, doar ca trebuie sa ai mai multa rabdare.

fetele, sa aveti o zi buna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput