Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Eu iar am ramas singurica... jelimoni, ca tot intrebai... Eu il astept pe C. pentru masa de la 02:00, apoi ma culc. Macar atunci sa manance ca lumea, ca noaptea sunt zombie, ma scol, ii bag sanul in gura si adorm la loc... Asta cand sta la mine in pat... Cand sta la el... Ghinion... Ca nu il aud... Ne mai vedem dimineata la 7... Tine post vreo 5 ore... Apoi ne culcam impreuna la mine in pat ca altfel nu e chip si eu nu rezist sa ma trezesc asa devreme... Ne mai trezim pe la 10 - 11 - 12, depinde Le inteleg perfect pe fetele care nu isi amintesc ce si cum


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!



mitsule ce frumos se uita aici http://www.flickr.com/photos/21448537@N03/2390795640/in/set-72157603473968501/..zici ca mediteaza...ah mood dupa ochisorii lui...eu tot astept sa vad ca i se vad si lui robert albastri..da inca nu-mi dau seama de culoare..sunttulburi cumva..

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by danonique

Buna dimineata!Noi ne bem cafeluta si citim ce ati mai scris aseara.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert



neata!!si noi am atacat o cafeluta fara cofe :)

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by danonique

Jelimoni am vazut noile poze cu bebe Robert.E foarte frumos si cred ca deja se simte bine inconjurat de atatea fetite.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert



vad ca ne-am scris una alteia deodata :))
iti dai seama ce figuri in cap o sa aiba daca de la varsta asta fetele ii pupa mainile picioarele..se cearta pe el :)) bine una din fetitele din poza e verisoara lui iar cea cu parul scurt e matusica.. amandoua de 2 anisori!locuit toti in aceasi curte deh..e ca la gradinita la noi

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Jelimoni am vazut ca una dintre fetite are suzeta in gura si mi-am amintit ca am uitat sa ma laud ca Vanessa si-a aruncat duminica suzetele la cos.Deci de acum e domnisoara.Credeam ca va fi mult mai greu sa o fac sa renunte la suzeta dar i-am explicat ca e deja mare si din cauza suzetei nu i se pot vedea dintisorii si gurita.A mai cerut suzeta de cateva ori dar i-am amintit ca le-a aruncat si ca nu mai avem altele si a inteles.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Docdecap si mie mi se intampla sa am ameteli.Cred ca de la oboseala.Esti o norocoasa ca Serban doarme toata noaptea.Albert inca se trezeste de 2-3 ori sa manance.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Voi v-ati mai uitat la hainutele pe care le-au imbracat puiutii in primele zile de viata ca eu am avut un soc ieri cand m-am uitat la ele.Nu imi venea sa cred ca Albert a fost vreodata atat de micut.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

neatza!beau si eu o cafea virtuala cu voi!

am condus aseara masina cea noua si frumoasa! Am botezat-o pisicutza, ca e foarte silentioasa. Dar tot am impresia ca e un ozn; si eu pun pariu ca nici nu ma vad in ea.

acum o sa plec dupa niste acte pt indemnizatie, alea alea. Oare sunt singura zuza care n-a depus actele inca?

Eu cumpar Topfer de la farmaciile Dona! Acolo au mereu. Pt constipatie noi luam Milchzucker de la Humana in fiecare biberon. Practic este lactoza continuta de laptele de vaca si nu un laxativ.

O sa o sun pe mitsu sa vedem ce program ne facem azi. ieri am avut in casa doi vorbareti! il schimbam pe David si vorbeam cu el(tot timpul vorbesc cu el, mi se pare mie ca o sa isi dea drumul repede la vorbit) si imi raspundeau amandoi, si David si Conrad. Erau asa dulci!

Apropo, la ce ora ne vedem la baby expo si unde?

O zi buna sa aveti!

Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei

Poze David botez
Primele poze ale lui Iepurica
Poze cu mine dragutz
Hainele lui Iepurica
Poze cu mine gravidutz
Poze cununie si nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by danonique

Jelimoni am vazut ca una dintre fetite are suzeta in gura si mi-am amintit ca am uitat sa ma laud ca Vanessa si-a aruncat duminica suzetele la cos.Deci de acum e domnisoara.Credeam ca va fi mult mai greu sa o fac sa renunte la suzeta dar i-am explicat ca e deja mare si din cauza suzetei nu i se pot vedea dintisorii si gurita.A mai cerut suzeta de cateva ori dar i-am amintit ca le-a aruncat si ca nu mai avem altele si a inteles.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert



ooo ce bine... felicitari!la noi cred ca va fi mai greu ca e drog mare!! ce-mi place numele vanessa!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Na , asta-i buna , voi va plangeti ca nu doarme bebe noaptea , eu am stat ca pe ghimpi ca nu se mai trezea Cazimirul ! La ora 9 aseara , dupa baie si masaj - n-ati vazut asa ceva , sta porkul la scarpinat , gangureste si chitcaie - a adormit la san , si eu cu el . Pe la 11:30 , lat , l-am dus la el in patut . N-a protestat , a deschis un ochi si s-a culcat la loc .

Azi pe la 6 aud alarma de la telefon , a plecat dujmanul la santier sa mai scoata ultimele jeguri din casa si gradina personala ( ailalta casa ) . Ciulesc urechea la copil , sa vad : urla sau nu urla !? Liniste si pace , mai frate ! Ma duc , ma uit la el , sforaia . Il las , zic . Ma duc la cafele . Pe la 7 a dat si dumnealui alarma . A lins putin lapte , a tras o balega lunga , s-a conversat cu maica-mea la telefon si ... iarasi somn !

Pupici la bebei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Virgo m-ai distrat grozav cu "sta ca porcul la scarpinat".

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput