Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (44)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

La multi ani sarbatoritilor ...de suparare am uitat si sa urez, scuze

Eu tot sper sa treaca faza asta , ne mai chinuim asa o saptamana doua si pe urma ii bag formula nr 2 poate aia o fi mai pe gustul lui

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

LALA imi pare rau ca esti asa necajita..dar l-a vazut un pediatru sa nu aibe o lipsa de fier zic si eu ....nu te supara...tu stii mai bine oricum ca mai ai un pitic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

Eu tot sper sa treaca faza asta , ne mai chinuim asa o saptamana doua si pe urma ii bag formula nr 2 poate aia o fi mai pe gustul lui

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Lala te inteleg foarte bine pt ca pana alaltaieri am fost colege de suferinta in "lupta" cu bebeii; si a mea papa din ce in ce mai putin refuza cu incapatanare bibe; la fiecare masa era un adevarat scandal cu urlete si plansete timp de minim jumatate de ora; am sperat sa fie plictiseala de laptic si am introdus alaltaieri, desi e mai devreme cu 2 saptamani, cereale cu porumb si orez cu gust de vanilie de la humana; si Slava Domnului, papa fata foarte bine; de unde pana acum papa cu greu 110 sau cel mult 130 ml lapte acum nu exista masa sub 150 ml laptic cu cereale.

Deocamdata ii dau doar o cupa pusa in laptic, sa nu o bulversez, dar e clar ca ii place foarte mult.
Tu ce fel de cereale ii dai? Poate nu ii plac... Ce sa zic... imi pare tare rau si sper sa va fie mai bine cat de repede, ca stiu ce rau e....

Referitor la lipsa de fier, in urma analizelor au gasit si la fata mea o usoara anemie si trebuie sa luam fier suplimentar; dar....cel putin in cazul nostru, lipsa de mancare nu de la asta i s-a tras, ci de la plictiseala de gustul de laptic.
pt mami si puiut! Astept vesti cat mai bune!!

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

sunt asa de suparata.... am avut o zi de rahat (scuzati cuvantul!!). de ce mi-a fost frica nu am scapat.......astazi a picat iasmi din pat!! saracuta are nasucul julit si cucui in frunte,.... toata ziua mi-a urlat ( si plans si tipat) de tare ce sa speriat!!! si acuma e agitata, ea care de la ora 20.30 facea nani!!! offf numai din cauza neatentiei mele

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



Bb, te anunt cu "mandrie" ca acum o saptamana am "bifat" si noi accidentul... In afara de sperietura, fara urmari... nasucul julit si mamica suparata

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

VALI CREEM AMY SI DARLEENA la multi ani BEBEILOR VOSTRI!!!!

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

O avea si lipsa de fier sau mai curand de acid folic daca si el l-a mostenit genetic pe man ( bogdan l-a mostenit) dar inca nu am facut analize. Cereale ii dau simple cu orez bio de la Milupa o sa incerc si varianta spusa de Oana.
Astept masa de la 13.30 sa vad ce si cum ( in somn am mai reusit sa il fac sa bea inca 100 de ml la 10.45.)

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Multumim de urari, Lala, Cristina, Dany, Oana!

Dupa amiaza merg la medicul de familie, care e si pediatru, sunt curiaosa ce o sa imi spuna de lipsa poftei de mancare...si daca o sa ne dea ceva sau nu. O sa va zic si voua diseara!

De maine o sa fiu singurica...sotul pleaca in franta pentru o saptamana.... Bine ca am dus catelul la mama, ca nu ma descurcam singura si cu el. Iar acum trebuie sa fac niste exercitii de deschidere-inchidere a carutului...ca o sa ies singurica...adica doar cu fata

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

O avea si lipsa de fier sau mai curand de acid folic daca si el l-a mostenit genetic pe man ( bogdan l-a mostenit) dar inca nu am facut analize. Cereale ii dau simple cu orez bio de la Milupa o sa incerc si varianta spusa de Oana.
Astept masa de la 13.30 sa vad ce si cum ( in somn am mai reusit sa il fac sa bea inca 100 de ml la 10.45.)

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Lala, referitor la cereale, mie doctorita mi-a zis ca astea cu vanilie le plac f mult, mai mult decat cele simple, fara nimic - logic Eu eram reticenta in a cumpara asa ceva, cu gust de vanilie, dar tineam sa iau tot de la humana, din moment ce papam laptic tot de la ei.
Inca o data, asteptam vesti frumoase!

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

Buna mamici si bebici!!!
Nu-mi vine sa cred ce repede ne cresc bebeii....! Cristian implineste azi 3 luni jumate si am inceput diversificarea cu suc de mar, morcov ...cu lingurita nu prea vrea...ne "luptam" cu el sa pape si piureut din pulpa de mar....in schimb trage de zor sucul din biberon cu tetina cu gaura mai mare
In rest papa laptic cam 150-180 ml cam la 4 ore, noaptea doarme cate 5-6 ore legate...deci ma trezesc doar o sg data sa-i dau sa papa si rade lapticul in 5 min si adoarme iar!!!
La plimbare e super-incantat de ce este in jur si ar vrea toata ziua afara!!! Rade..mai bine zis zambeste..cu gura pana la urechi, suge mainile, jucariile si tot ce prinde....ieri a invatat sa scoata limba! Il ridic de manute in fundulet si are tendinta sa se ridice in picioruse...dar alte miscari nu face...nu se intoarce intr-o parte sau alta!
Multa sanatate la bebei si la mamici si un pupic dulce la toata lumea!
Cu drag, Catus (Gina) mami de PETRU-CRISTIAN, 21 DEC 2007!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

Am uitat sa va spun ca de o saptamana si ceva am trecut la milumil 2 la sfatul pediatrei (7,8 kg, 65 cm la 3 luni) si oricum nu se mai satura cu milumil 1! Dar 2 parca face mai multa spuma!!

Mergi la inceput