Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Lala, poate e vedem si acolo. Soacra-mea si-a exprimat si ea intentia ca merge cu noi,imi place ca ma ajuta (cred ca vrea sa le cumpere si ea cate ceva pt. Paste...)
Cristi07, ai un baietel superb! te-am vazut si pe tine, cred ca esti f. tinerica !
Ank,mi-a placut odiseea linguritei- mi se pare ca la inceput nu stia "cu ce se mananca" , ca in ultima poza sa fie chiar incantat! Si are niste ochiii ?9eu sunt innebunita dupa ochisorii albastri a unor copilasi de la odisee- mi-am dorit si eu ca unul dintre copii sa aiba ochi verzi ca ai sotului meu, dar nu s-au "prins" la niciunul...)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Lala, te inteleg!! si Stefi cred ca a trait astazi cu aer,nici nu stiu cat a mancat dar nu cred ca mai mult de 300 ml (doar de 3 ori trezita de la 6)...nu vrea sa manance si pace ..da este vioaie si jucausa, asa ca nu o stresez.In curand o sa incepem diversificarea, poate nu se omoara dupa lapte

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna! Am reusit sa o adorm pe Maria, azi de dimineata am fost sa o impartasim, apoi prin parc. De data asta a luat-o sotul meu in wrap si a fost foarte bine.
Ank, super pozele. Sigur ii place mancarea? Parca sunteti in filmul Gremlin, parca asa se numea...
Cami, si eu merg joi dimineata la BabyExpo. Nu vreau sa iau nimic special, dar macar sa vad linistita tot. :)

La scaunelul de lemn care mi-a placut nu este tavita si la magazin mi-au spus ca nu se poate atasa. Chiar asa se fie?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

multumim de aprecieri.... ...
Vasari e inebunit dupa mancare... nici eu nu pot bea sau manca ceva fata de el ca se uita lung si inghite in sec... si cand e in brate la mine se intoarce sa vada ce duc la gura....
Anacami seaman cu mine la ochi ..
...si eu vreau la Baby expo

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Kiva, n-am steamer, urmeaza sa-mi cumpar.Eu cred ca merita, daca pastreaza un gust mai bun la legumele fierte.
Anacami, buna idee. O sa incercam sa venim si noi tot in timpul saptamanii, probabil vineri.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Cel de la Miniblu e cu problema. www.miniblu.ro/produs.php?cod_categorie=37&cod_produs=810" target="_blank">Aici e o imagine cu el.
Am mai vazut pe net unul de la bebeconfort care mi-a placut. www.bebeconfort.com/collection-2008/UK/maison_repas_chaise_woodline_coloris.htm" target="_blank">Aici. Desi produse BebeConfort se mai gasesc in Ro, scaunelul asta nu e...



Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Buna seara!
Am citit si eu din urma cred ca mi-a luat o ora pt ca zillele astea n-am avut timp sa intru deloc!Pupam toti bebelusii!
Multumim pt apecieri referitoare la poze!
Si eu merg joi la Baby expo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Alina,eu am cumparat carucior Bebeconfort direct de la importator (ei importa si Peg-Perego, plus inca multi alti producatori).
Sediul lor este undeva pe langa podul Constanta, pe langa Bucurestii Noi, Calea Grivitei. Sunt niste fete acolo tare dragute (vin si la BabyExpo, poti vorbi acolo cu ei- Lyada se numesc).Spuneau ca vor aduce o gama mai larga de produse Bebeconfort, iar daca vreau ceva de pe catalog pot sa comand (cu intarzierea de rigoare -atunci era vorba de niste hainute de la Bebeconfort care imi placeau)
Vad ca acel scaunel are si tavita; posibil sa fie destul de scumpicel

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, si eu am renuntat sa mai rad marul. Folosesc mixer-ul vertical (eu stiu ca se numeste mixer si nu blender ) si iese un fel de pasta. Tai marul cubulete, pun si suc de morcov si iese o bunatate. Cand dadeam marul pe razatoare, mai mult ramanea pe ea.

Noi ne-am decis sa-i luam scaunelul de la Chicco, modelul Polly 2 in 1. In magazine este cam 550 RON, insa vom comanda de pe un site italienesc unde costa doar 107 euro. daca comanzi in valoare de 350 de euro, nu mai platesti taxe de transport. ne-am strans mai multe persoane si urmeaza sa dam comanda. Voi lua si un carucior sport de la Inglesina (tot cu 100 de euro).

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Multumesc pentru info, Cami! Deja nu mai am rabdare pana joi. :)
Roxxy, vreau sa vad si eu site-ul, te rog. Ori aici, ori PM.
Lala, imi pare rau pt papa. Noi parca ne-am mai revenit. Si eu eram disperata. Pediatra nici nu ma credea ca Maria nu mananca.
Azi, spre marea mea bucurie, a papat si a dormit mult. A durat cam o saptamana, dar ajunsesem sa ii dau din jumatate in jumatate de ora cate putin laptic sa stiu ca e hidratata bine, ne-am dat programul peste cap... dar sper sa ne revenim.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput