Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (44)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

quote:
Originally posted by Anne_Ma

Salutare fetele!
Am si eu o intrebare la voi: ce lungime si ce greutate aveau (au) copiii vostri la 4 luni?

MAMI DE IOANA (03.12.2007)
www.flickr.com/photos/22197252@N07/" target="_blank">POZE PERLUTA MEA



Radu are 6500 si 63.5 cm la 4 luni.

La multi ani Bea !

Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by anacami
Miha, orice ar fi fost capul sus, viata merge mai departe, da-l incolo de concurs! bucura-te ca ai doi copilasi sanatosi,frumosi,asta conteaza cel mai mult!!!!


Multumesc!
quote:
biscuiti de la Hero (sub forma de piscoturi) i-am luat si eu lui Sebastian- stiu insa ca era o problema cu ei, nu erau complet fara nimic permis la varsta asta- chiar la un moment pe cutie scria de la producator ca sunt de la vreo 12 luni, iar deasupra pusa o eticheta cu varsta mai mica (probabil de la importatorii nostri)...sigur nu sunt si cu ceva din grau? o sa cumpar sa ma uit pe eticheta,ca nu mai stiu despre ce era vorba (grau,zahar,...)

De asta m-am ferit si eu de ei,am preferat cerealele...In afara de faptul ca nu aveau gluten erau ca orice alt fel de biscuiti.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

am si eu o intrebare...
a primit careva indemnizatia? ce 6 mil? daca, da dupa cat timp de la depunerea dosarului?

Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by creem
Eu am fost la dr. ieri si m-am intors asa cum m-am dus Dr a zis sa las copuli in pace, chiar daca nu mananca, ca ei asa au perioade din astea...si sa incep mai in forta diversificarea..adica pireul de legume cu toate legumele pasate, sa ii bag si mar ras cu cereale sau branzica calcica...cam prea repede toate. Plus ca in doua saptamani sa ii bag si carnita in supa de legume. Voua nu vi se pare cam repede? ce e graba asta? Voi parca ati inceput mai lent...sau nu mai stiu eu



Noi n-am inceput dar...toate legumele deodata mi se pare mult...trebuie sa testezi sa vezi daca ii priesc sau nu,nu? Deci cate o leguma in fiecare zi si in 2 saptamini e posibil sa ajungeti si la supica de carne.Sau mai bine zis la carnita,ca pt inceput ar fi bine sa nu folosesti si zeama,doar carnita.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Stef, uite ce frumos au zis fetele. Chiar daca sunt probleme, sper sa treaca. Vi pup pe amandoua si va tin pumnii.
Cami, asa se pare... ca a alaptat exclusiv pana la 1 an si. Mesajul e sa ni se para normal orice. :))


Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Victo
eu sunt fecioara..


Si eu...si eu... Si nimeni nu face ordine mai bine ca mine...

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Anne_Ma

Salutare fetele!
Am si eu o intrebare la voi: ce lungime si ce greutate aveau (au) copiii vostri la 4 luni?



Amira la controlul de 4 luni avea 6.800 si 62 de cm.
Robert avea: 7.200 si 63 de cm.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

vai miha..da sa stii ca e f nasol..a venit mama la mine, chipurile sa ma ajute..si eu ma crizez ca nu le face cum vreau eu..si ajung ca tot eu sa le fac..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbontos spune:

quote:


Salutare fetele!
Am si eu o intrebare la voi: ce lungime si ce greutate aveau (au) copiii vostri la 4 luni?



Bogdan avea la 4 luni si 1 saptamana 7400 gr. si 67 cm, dar trebuie sa tinem cont ca fiecare copil are ritmul propriu de crestere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Victo

vai miha..da sa stii ca e f nasol..a venit mama la mine, chipurile sa ma ajute..si eu ma crizez ca nu le face cum vreau eu..si ajung ca tot eu sa le fac..



Cunosc situatia.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput