Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (44)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Amy26
ati gasit biscuti fara gluten?
dc da .....UNDE?????



Pe vremea lui Robert erau biscuitii fara gluten de la HERO si se gaseau in Gima.Sincer,eu n-am luat niciodata.Am preferat cerealele.
Daca aveti probleme cu constipatia e bine sa evitati biscuitii.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005
Trec si eu printr-o usoara depresie ... ma vad urata, grasa si neingrijita ... imi cade parul fff mult si cred ca il mai tund (putin mai mult) ... sper sa ne revenim ....



Si eu...si eu...
Zilele astea merg si eu la tuns,ca nu se mai poate.Pe langa faptul ca-mi cade,mai umblu si cu el prins permanent,ca sa nu-i bag fetei parul in gura...Si la ce folos sa am par lung?

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by nelone77
Victo- noi stam in Deva, nu in Buc, aici preturile la apartam sunt (deocamdata) mai mici fata de Buc , Sb sau Bv. Un apartam cu 2 camere e in jur de 45.000-50.000 euro, cu 3 camere de la 55.000 in sus...



Wauuuu...ma mut la Deva... La noi nici in vise nu-ti iei un apartament cu banii astia.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ellis

BB, SA IEI FETEI CADOU CA ASA SE FACE CAND IESE PRIMUL DINTISOR SI SA CHEMI SI TOATE RUDELE, SA IA SI EI CADOURI!



La noi se zice ca primul care vede dintisorul tre sa ia cadou la copil. Ups...si eu l-am vazut doar dupa ce l-au vazut neamurile.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Miha . Ce face Robert? A inceput sa manance?



Azi a fost la bunica-sa si cica a mancat.Dar bunica sta si-l drgaleste,si-l roaga...il mai plimba...Io n-am timp de asa ceva...Nu vrei sa mananci?Ura si la gara,ai sa mananci la masa urmatoare sau cand ti s-o face foame.
Am vrut sa merg azi sa-i fac analize la spitalul de copii,dar am fost sfatuita sa merg la un cabinet particular,pentru ca...analizele se fac asa cum se fac in Romania.
Abia miercuri dimineata o sa mergem,ca-mi trebuie trimitere de le medicul de familie.
Nu am incredere nici in laboratoarele astea particulare...dar ce sa fac? Macar incerc...Asa cum am mai incercat cand i-am facut analizele pentru alergie. Nu a fost bai ca am platit aproape 3 milioane,dar dupa ce l-am chinuit la intepat imi spun ca e sanatos tun,ca nu are nimic,cand eu stiu sigur ca e alergic.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Merg si eu la nani! Noapte buna!

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

va las si eu o decafeinata ca n-am de alta...

si va spun ca ieri am fost la dr. cu fiimea... e racita..stam si combatem cu aerosol... si facem un teatru..abia in 2 daca reusim s'o tinem si sa-i facem..si plange mititica.. cred ca de asta nu dormea si nu papa bine

mai nou am descoperit ca treaba cu innegritul e de la inima... nu i s-a inchis nustiu ce orificiu.. desi nene dr. ne-a asigurat la eco ca-i normal la varsta ei...(avea 2 luni) pediatra mi-a spun ca tb sa se inchida la nastere..eu pe cine cred acum...azi voi lua o programare la un cardiolog..tineti-ne pumnii avem nevoie.. eu una numai pot de suparare..nu merita micuta mea asa ceva....

va dati seama ca nu mai am chef de nimic...nici de net ..nici de nimic..

va pup o zi buna...

Stefania X2 ... sunt crestina!!!
avem masinutza noua :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
Stefania,ce anume au spus ca are? stiu ca multi copii au un "suflu sistolic inocent",care dispare in prima copilarie.Eu i-am facut lui Sebastian o ecografie de cord (aici se vede exact ce tip este, de ce grad), avea si el asa ceva la un moment dat.
I-ai facut ecocardiografie?

Alina,ma bucur ca i-a revenit Mariei pofta de mancare! I-a dat doar san 1 an si 3 luni,fara alta mancare ???

Miha, orice ar fi fost capul sus, viata merge mai departe, da-l incolo de concurs! bucura-te ca ai doi copilasi sanatosi,frumosi,asta conteaza cel mai mult!!!!

biscuiti de la Hero (sub forma de piscoturi) i-am luat si eu lui Sebastian- stiu insa ca era o problema cu ei, nu erau complet fara nimic permis la varsta asta- chiar la un moment pe cutie scria de la producator ca sunt de la vreo 12 luni, iar deasupra pusa o eticheta cu varsta mai mica (probabil de la importatorii nostri)...sigur nu sunt si cu ceva din grau? o sa cumpar sa ma uit pe eticheta,ca nu mai stiu despre ce era vorba (grau,zahar,...)

BB
,felicitari iepurasului dragalas!


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

eu m-am tuns deja ieriii! l-am tuns pe Sebastian in weekend si mi-a venit si mie pofta pe chelie ! si cand mi se pune pata sa ma tund, nu mai am rabdare si liniste pana nu indeplinesc operatiunea...Voiam si eu o data cu Sebastian, dar nu am avut loc de copii, erau prea multi in asteptare
Mi-am retezat destul de mult din pleata, Doamne ce usurare (desi acum se aranjeaza mai greu, ca al meu are tendinta sa se onduleze...). Acum trebuie sa ma mai pensez, mi le-am lasat sa creasca sa-mi dea o forma frumoasa, a crescut stuf si sunt urate...sa vad cand ajung,ca soacra-mea are treaba si nu as lua-o pe Stefania cu mine, ca este mai departe..

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

`Neatza!!!!!

Beatrice Alessia!!!!!

Pussi,Miha multumesc pt. rasp. legat de bisc. fara gluten;

Nela, ma bucur ca ati gasit ap.;stai linistita...treb.sa se rezolve si cu mutatul provizoriu
Felicitari Andradei!!!!

BB,felicitari pt. primul dintisor al Yasminei!!!

Stefania,imi pare rau pt. bebelina,tinem pumnii sa fie totul ok.Aveti grija de voi!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput