Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (287)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Dana, absolut superb site-ul...doamne ce misto sa vezi asa evolutia spiridusilor
Noi suntem binisor, eu ma lupt cu nenorocitele de contractii, dar reusesc sa le tin sub control si strumfa e baietoi in toata regula...deci voi avea doi flacai .
Gio, super tare faza cu usa. Am patit si noi ceva asemanator cand am fost in vizita la niste cunostinte. Tia se cam plictisise si dupa ce ne-a zis de vreo 10 ori ca vrea acasa a inceput sa deschida toate usile. Culmea ca noi stateam intr-ul living la etaj si sa iesim nu era nevoie de usa, doar sa coboram scarile. Cand a vazut ea ca nu gaseste iesirea, s-a pus pe plans disperata si intreba intr-una "undi-i usa???"
Va pup, ma duc in pat langa dons'oara sa isi faca si bebe siesta.

Ralu si Strumfita Anastasia(01.01.2006),Bebestrumf2
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia6 " target="_blank"> Noutati

www.flickr.com/photos/14405706@N03/sets//" target="_blank">Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Nu pot sa scriu mult ca am ceva treburi administrative, dar vroiam sa-i spun Giovei ca implantul nu are nici o legatura cu ce povesteste Maraki.Nu ma apuc acum sa pov de toti cei pe care ii cunosc si au facut implant, iti spun doar ca Cristi si-a facut unul in decembrie si unul in ianuarie si de fiecare data a avut programare la 7 seara si nua durat mai mult de o jum de ora si nici o urma de durere sau aparate "teroriste", iar a doua zi dimineata s-a dus fara probleme la serv. ba dupa al 2-lea a mai avut si o sedinta unde a avut destl de mult de vorbit...iti dai seama cat de vanat si umflata fost.
Cristina- 1 din 2 copii cu autism, care au fost bine incadrati de la varste mici merge al o scoala normala si tin pasul cu ceilati. Aici pentru bronsolita se trimite copilul imediat la un "kine", care-i face un masaj ce-i elibereaza caile respiratorii si carea re rez extraordinare...
Fetelor va pup si sper sa mai apar curand, acum chiar sunt garbita rau, dar nu puteam sa o las pe G "neinformata"

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ana pai eu habar nu am cum se face un implant, am povestit cat am patimit dupa o extractie( cand mi.a taiat gingia ) si ma gandeam cum va fi la implant cand iti umbla la os. Pe ideea asta scriam, De invinetire si umflatura a scris o tipa pe forum care tocmai facuse implant.

va pup pe toate, merg la somn ca asteapta Angelo...revin diseara

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Hello si de la noi,
Se pare ca am scapat si noi de "gargauni" ... nici acum nu stim ce virus a luat si de unde. Dupa vreo 5 zile de febra am facut o gramada de analize si analizele la sange au iesit urate de tot (multe leucocite, VSH exagerat de mare), in rest nimic concret. Repetam analizle dupa Paste si sper sa fie bine puiul mic.
In rest munca munca munca ...
Filip e un dragutz, consulta toate animalutele si le face injectie, le ia in brate sa nu planga... tati i-a spus ca are stofa de veterinar :)) Aseara a cazut si s-a lovit la picior si vine la mine si zice "nu mai pot mergea" ... il iau si il verific la picior (n-avea nimic), dar el se tot vaita si zicea ca si-a rupt picioara ca o verisoara de-a lui tati. Bineinteles ca dupa doua minute nu mai avea nimic.
Mirela draga vad ca tot cu bebe la purtator. Mai ai un pic de tot ... bebe o sa te faca sa uiti toate necazurile. Sunt convinsa ca baietii tai o sa iti faca viata mai senina si vor fi o mare binecuvantare pentru voi.

Mira vad ca Selin e calita bine :)) M-am distrat de numa si imi imaginam cum gaseste ea gumita de pe jos. Pregatim un pachet de guma pe cand veniti ... poate o cucerim! :))

Giova poate ne vedem saptamana viitoare, ce zici? Eventual mergem in ceva parc dupa ce il iei pe Marco de la gradi ...

Bombo ce rau imi pare de Jasy, draga de ea ce au chinuit-o. Un pupic si un pic de pofta de mancare de la noi ca avem destula Sper sa iasa ok analizele.

Dana ma bucur sa te vad ... spor la invatat si la lucru iti dorim o perioada mai relaxanta ca sa poti sa mai povestesti cu noi. Ce fain vorbeste Roxana. Pup minunile tale de fetite!

Maraki vad ca va duceti pe la doctori cu Angelo. Sper ca totul e ok si ingerasul mic e sanatos tun! Sa sti ca si Filip face chesti din-astea selective, adica cu mine face unele chesti pe care nu le face cu alti. E un mod de a ma sfida pe mine, sau habar n-am de ce ... de exemplu se musca de mana cand ii zic ca nu e voie sa umble undeva. Apoi vine la mine si zice ca s-a muscat. Bineinteles ca nu se musca prea tare

Ali felicitari pentru micutzul cu nume superb. Nu cred ca am mai auzit pana acum numele asta, dar imi place de nu mai pot ...

Astery sanatate la Razvanel. Ne gandim la voi si sper sa treceti cu bine si de hopul asta. Ma bucur ca Razvan face progrese si va dorim cat mai multe ... te cred ca sufletul tau radiaza cand vezi progresel lui! Va pupam

Miha e total Tudor... sunt asa draguti acum cand invata sa comunice.

Mai m-am cam intins ... mai vorbim




Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

..........normal ca nu o lasa nimeni sa adune gumele de mestecat de pe jos, dar din pacate nici eu nici barbatu-meu nu avem 3 perechi de ochi. si guma si Daria o inghite dar-mite Selin. Da ce sa fac???, are 2 exemple mai mari si invata de toate de la ei. Si se da cu fundu` de pamant si face urat daca nu primeste si ea.

Maraki e urat la noi frig, innorat, nu se intrevede vreo raza de soare pana saptamana viitoare.
Giova, nu nu am inca computer..................acusi explodez cred.
Miha fiecare copil e altfel unii sunt mai sensibili altii mai rezistenti. Eu zic ca la noi a fost mai bine pentru ca pana acum de cele mai multe ori David era cel care aducea toti virusii acasa acum el a mai crescut nu mai e asa sensibil si nu ne mai imbolnavim nici noi astialalti. .........................un singur lucru imi pare rau .Selin are inca urme de la varicela care a facut-o la 3 luni. E toata plina, am crezut ca se vor estompa cu timpul dar nu mai cred. In prima faza s-au mai colorat ca erau pete albe dar inca se vad parca ar fi arsuri mici.
Dana rad pe infundate aici in birou.............imi inchipui. Si ale mele sutn partenere de de-toate. Peretii inca sunt intregi dar restul.........mobila, usile, cartile, bluzele, mai nou ferestrele..................sunt picturi peste tot. Au niste bluze preferate. Daria una rosie si Selin una cu 2 matze care sunt toate pictate dar la care nu renunta nici in ruptul capului. Aseara abia am convis-o pe Selin sa o dezbrace sa-i dau pijamaua, dar a trebuit peste pijama sa o imbrace din nou.
Rali imi pare bine ca te mai "vad" ...........cum o sa-l cheme pe fratiorul Anastasiei??
Mirela vorbeste si tu cu bebele sa iasa mai repede, poate, poate te asculta!! ...............pe de alta parte incearca sa te odihnesti acum cat mai poti ca dupa ce vine Andrei nu o sa mai poti dormi sigur noaptea intreaga.
Angi............ne vedem mai putin

Gata plec acasa, copii sunt cu o vecina. Si face ca trenul cu 4 (mama baiatului de care va povesteam mai devreme)

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si noi de-afara la ora 18. Culmea...toata ziua a fost innorat, la ora 17 a iesit soarele si s-a inseninat. cu greu l-am luat pe pitic de-afara, dar era musai sa fac ciorba si spanacul pt. el.
Ralu, deci si Tia are treaba cu usa, draga mea. asa face si marco cand s-a plictisit, hai acasa, hai acasa.si ne trage de maini catre usa.
Hai ca mai ai putin, trebuie sa ai grija sa nu vina bb mai devreme.
Ana mersi de lamurire. si pe mine m-a cam speriat tipa aia care a scris pe forum( umflata si vanatata a fost dupa implant). eu zic ca, conteaza mult si dr. si pacientul.
Va zic eu maine pe vremea asta. Nici mie nu-mi da mai mult de 30 min., numai sa vina la timp, caci asta nu isi respecta programul.
Dana bafta maxima la examen!!!
Ce mortale sunt fetele, cum sa te superi pe ele, cand ti-au facut de acum tablouri?
Canda am si nr. de tel. al Anei de Spania. tot am zis ca o sun si nimic. poate ne vedem si cu ea sapt. viitoare, acolo la ea la bloc, in parcul Dacia.
Ma bucur ca nu mai are nimic Filip si au iesit bune analizele. ce mortal e, tot copiaza.
Mira nu exploda iubita, caci si asa ajungi tarziu acasa si nu ai timp de comp. gandeste-te la asta cand te enervezi ca nu-l ai.

Copilul meu canta foarte frumos Iepuras coconas. Am intrebat la gradi daca i-a invatat, cica nu. doar din cutiutele muzicale ce aude. Inseamna ca prinde piticul si din zbor, si inca bine de tot.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Dana Ene JOS PA;ARIA DOAMNA , CEL MAI FRUMOS SITE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Dana super site-ul, esti o fata de milioane ca te ocupi asa de frumos de copilasii nostrii!!!

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Maraki e bine ca v-ati dus la medic sa va linistiti, dar sa-ti spun ceva...fratele meu pana la 2 ani nu a scos un cuvant decat arata cu degetul si iti dai seama ca parintii mei au fost tare ingrijorati l-au dus la medic si asta nu a parut ingrijorat...spunandu-le sa stea linistiti ca e normal ptr. baieti sa vorbeasca mai tarziu...deci faptul ca el spune cuvinte...chiar si putine, raspunde la "comenzi" sa zic asa, trebuie doar sa astepti pana prinde copilul curaj...plus ca aude atatea limbi in jurul lui iti dai seama ce confuzie in capsorul lui.
Bombo multa sanatate si sa veniti cu vezsti bune, sa fie bebe sanatos...si apoi sa fie ce vreti voi! Mandra si frmoasa e Jasy a voastra, pupici din RO de la David, nu ne bagam peste Dani dar nu ne putem abtine
Mireluta mai ai putin mami si gataaaaa apoi sa vezi spectacol de zile mari...o sa fie bine sa vezi! Tin pumnii sa nasti usor si bebe sa fie sanatos .
Mira...ambitioasa Selin a ta ...daca ea vrea sa zgrabalageasca gumele de pe jos...e greu sa o opresti asa cum zici ca nu poti sa fi cu ochii pe ea mereu...
Gio bravo ptr. Iepuras coconas !!!
Astery multa sanatate lui Razvanel,sa fie ultima data cand mai are probleme
Ralu sanatate si sa se opreasca contractiile. Pupici lui Anastasia
Anca nici tu nu mai ai mult,bine ca intri in concediu, sa fie bebita sanatoasa ca asta e cel mai important acum!
Fara nici o suparare, nu mai retin ce am citit, dar dau pupici la toata lumea si va doresc o seara frumoasa!!!

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cosmi doar atat? nu mai zici nimic de Bia si papan?
Florinini ce mai faceti voi? va plimbariti la greu? ai neamuri in Bucuresti? vreo bunica, ceva?

Marco nu stiu zau ce a avut. Asa cumintel a fost, de la ora 20 s-a pus in pat la desene, mai ca adormea. noroc ca a venit tat-su si la scos din starea asta. dar dupa 30 min. iar in pat si a astat cuminte pana a adormit. Nu-l doare nimic, nu are febra, sper sa fie doar obosit.
cedez compu. sotului, eu ma retrag la orizontala.
pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput