Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (287)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Ali felicitari! Sa-ti traiasca grasanul! Ianis Alexandru, bun venit in secta! (vrei nu vrei, te bagam la un loc cu spiridusii, surioarele si fratiorii lor)
Sanatate muuulta bolnaviorilor.
Poate de maine voi reusi sa mai bag un ochi si sa mai scriu ceva.
Noapte buna!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata

Hai sa va spun ce am facut ieri la dr. Pentru pofta de mancare nu mi-a dat nimic, a spus ca se incadreaza in grafic, are kg corespunzatoare pt. inaltimea lui. Am povestit cam ce mananca si dr. zice sa nu ma stresez, sa il las sa pape ce-i place ca lipsa de vitamine nu are, sant multi copii care fac la fel ca Angelo Despre manifestarile astea ca se da cu capul de pamant cand nu il lasam sa faca ce vrea, cica nu e normal, ca nu vorbeste inca iar nu e normal...nu stiu nici eu ce sa cred, odata spunea ca din cauza ca aude atatea limbi, odata ca nu e normal pt varsta lui Ca traieste intr-un cerc vicios(ca sa zic asa )pt. ca un copil de obicei creste intr-un triunghi(mama,tata si a treia persoana ar fi frate) dar al nostru creste intr-un dreptunghi( parinti si socrosenii )si fiecare il rasfatam si-i facem pe plac si cam asta ar fi cauza manifestarilor.A mai zis ca in ziua de azi, toti copii care traiesc in orase mari, au probleme( eu nu cred asa ceva ) si ca se spune ca toti copiii se nasc sanatosi dar depinde de cum sant crescuti.Oricum, cel mai important este ca ne-a trimis la o clinica pt. copii din Munchen( aici vin copii din toata tara pt. examinare )unde vom merge la psihologi sa il examineze pe Angelo, sa discute cu noi sa vada cum se comporta copilul de obicei.Poate nu e cazul de tratament, o sa ne spuna cum sa ne comportam acasa, ce vom face si ce nu vom mai face.Lui Giorgos nu i-a placut deloc dr. mai ales ca a zis de socrosenii Nici nu vrea sa mai mergem la eaCa sa ne faca programare la clinica, trebuie sa le dam telefon, sa ne trimita niste formulare, sa le completam dupa care le trimitem la ei. Abea atunci vom primi telefon si vom sti cand santem programati.
Veste buna despre fratele meu:s-a micsorat pata la plaman, a raspuns foarte bine la tratament Doamne ajuta sa fie toata lumea sanatoasa!
intru peste o ora, ma apuc de treaba...pupici....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata..eu la mi-am pus ochelarii pe ochi...sa vad cat rezist (am ochelari doar cu protectie pt calc, fara dioptrii facuti de vreo 3 ani si nepurtati)
Giova...chiar asha de ce nu ai usa la living? Simpatic Marco. Cine stie ce au discutat la gradi despre usi si a facut legatura. De mers noi mergem in Bulgaria din 28.04 pana in 3.05 in Albena la hotel Gergana. Am prins oferta faina de paste si era pacat sa o ratam pt ca asta ne va fi concediul deocamdata. Mergem 3 familii cu sora-mea si cu prietena mea. Sper sa fie fain.
Maraki...interesant ce a zis medicul la care ai fost. Normal nu e sa nu vb chiar nimic la varsta asta dar nici anormal nu e. Sunt si au fost multi copii care au inceput mai tarziu. Deci nu te mai stresa cu pofta de mancare, la kg sta bine .
Apropo de kg Dani in weekend a fost la socrii, a fost si putin constipat si aseara am vazut ca a facut burta pt ca i se inchidea mai greu pampersul .
Spor la lucru tuturor....si eu am destul

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bianca pai Angelo spune mama,tata,aide la haide,aici,odata a spus aide baie cand umplea Giorgos cada sa-i facem baie....dar ar fi trebuit si el sa isi dea drumul la vorba asa cum au facut ai vostri Vad ca spiridusii care nu vb asta iarna, acum au inceput si inca bine de tot Deci facem investigatii sa vedem cum sta si al meu.
Bombo ce super sant pozele noi Nu am putut sa las mesaj in drop din laptopul asta, eram logata dar nu stiu ce are....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cand am auzit de poze noi la Jasmine, mi-am facut timp sa ma uit. Ce dulce e .
Maraki, lasa mai ca isi va da drumul si Angelo. Mai ai putina rabdare

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi ok, deocamdata. azi calculam cat ma costa dintii in urmatoarele 6-7 luni si m-am . Oricum i-am spus suma sotului, ca doar el plateste. asta e...sanatosi sa fim, caci banii se fac.

Bianca am inteles, sper sa aveti o vacanta faina si nu singura, de anul asta.
Bai cu usile, clar nu a invatat la gradi, dar are un spirit de observatie de ma uimeste. azi si-a luat clau niste papuci de primvara, Marco nu l-a mai vazut cu ei. si il intreaba ca ai cui sunt. asa face si cu hainele lui care sunt noi, ne intreaba de cateva ori daca sunt ale lui. cred ca daca i-as spune ca nu, nu le-ar mai purta.
Maraki bine ca ai fost la dr. si te-ai linistit in privinta kg.
In ce priveste vorbirea....eu zic ca isi va da drumul, mai ales ca spune ceva cuvinte. Copilul e cam derutat cu 3 limbi straine in jurul lui. Daca nu spunea niciun cuvant atunci era problema.
Nasicul mic a lui Marco nu vb. deloc, si are 1,6 ani, dar mama lui nu-si face probl., cica si ea a vb. doar la 3 ani direct in propoziti. ar trebui sa-l duca la un control, poate l-au dus si nu ne zic noua, cine stie, treaba lor. sunt oameni destepti, cu carte, nu ma bag eu in familia lor.
Bee te asteptam cu vesti depsre prichindei.
Bombo e mortala fie-ta, m-am topit toata.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Uite Giova, citeste mesajul 2 ca pt asta am pus link-ul

asa este cu Jasmine, e frumoasa si dulcik foc
intrati sa o vedeti si pe Bianca de Catalina ca nu mai are parola

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki ce sa citesc? nu gasesc nici un link.
am vazut si pozele cu Bia, ce mare s-a facut!!! cred ca s-a lungit mult, cel putin asa mi se pare din poze.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

uitasem sa-l pun

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=119348

te facusem curioasa?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Nu intelegeam ce spui. acum m-am lamurit, doar ca nu am timp sa citesc. diseara, poate.

, fug dupa pitic.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput