Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (287)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Giova, am vazut pozele cu tine, hai mai ca nu arati asa rau si oricum se vede clar ca se trage umflatura de la masea.
Poezia, in schimb mi se pare foarte grea pentru varsta piticilor.
Mirelus.....iti tin pumnii
Am fost si eu la Ikea, dar nu pot spune ca am ramas impresionata; ca atara, mai caut mobila.

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare si de la noi, noi ne delectam cu desene ca e tare urat afara ici vorba sa putem iesi.
Giova am vazut pozele, e un super simpatic Marcolino si e lungan si el, ce bine ca e mai cald la voi am vazut ca era in trening numai la noi se poarta inca geaca de iarna. O sa iti treca repede bine ca ai scapat de operatie, nu arata asa de rau cum ti se pare tie.
Bumbita e bine ca te-ai mai relaxat, ti-am vazut beietii sut tare draguti amandoi sa iti traiasca.
Ioana de Bistrita, ma bucur ca sunteti mai bine, bine ca ai mers la Cluj totusi offff ce de faze si tratamente aiurea. Sanatate multa.
Cristina ma bucur ca sunteti pe drumul ce bun pupiic de la noi si succes in gasirea terapeutilor buni.
Alain e tot mucos, sper sa nu se raceasca mai tare, nu prea vrea sa manance si ma gandesc ca tot din cauza asta. Pupici de la noi, nu ma mai lasa strumful meu sa stau la PC.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Mireluta draga de tine e greu cu asteptarea, e greu ca nu te poti odihni, Dumnezeu sa-ti de-a putere sa treci cu bine peste nastere. Cat despre mancarimile lui Dani, sa sti ca si David are probleme cu pieluta din cand in cand mai iese cate o mica pata de dermatita...dar eu zic ca la el e foarte usoara, dar cand l-am dus la medic in US, asta cand era dec ateva luni...medicul mi-a spus sa nu-l spal cu sapun decat o data la 2 saptamani, ma refer la corp in principiu la zonele care erup cu mancarimile alea. Sapunul usuca sau ori ce alt gel de dus sau produs chiar si recomandata ptr.babies
Ioana ma bucur sa vad ca Razvanel se simte mai bine si mananca mai bine. Ce e si cu medicii astia de multe ori din cauza neprofesionalismului lor bietii copilasi sufera mult mai mult decat boala in sine i-ar face sa sufere.
Astery bine ca se simte bine Razvanelul tau, te cred ca te topesti cu totul cand puiul iti prinde obraji si te pupiceste, chiar daca nu poate sa-ti spuna ce mult te iubeste tot gaseste el o cale sa nu scape sa te anunte de sentimentele lui. Sa fi optimista si cu multa terapie si rabdare se rezolva lucrurile si rezultatele apar atunci cand nu te astepti Esti o smbitioasa, macar o farama din ambitia ta daca as avea poate as mai slabi si eu! Bafta in continuare!

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

nu mai rezist mult.
am fost afara, e asa de rau...nu vrea sa vina cu mine de mana. se opreste isi incruciseaza mainile si zice: nu dau mana. Nu a vrut sa mergem la piata, cand am ajuns acolo vroia in parc. In drum spre parc s-a oprit in mijl. drumului ca el vrea uin piata.
Sincer nu stiu de unde s-a facut asa o obraznicatura. daca mai continua asa, il las la gradi pana seara la ora 18, nu asculta defel de noi.
a vrut sa plecam din parc, am adus cumparaturile in casa si coboaram in fata blocului. aici sper sa fie mai cuminte.
Bumbi misto jucariile de baie. I le-ai dat mai repede?
Blond cu ochii albastrii: ti-l imprumut pe Clau daca vrei. el a fost blond cand a foat pitic, soacra are ochii albastrii...si uite asa....
Ana imi pare rau ca nu ati facut nici azi analizele. bine ca l-a primit la cresa. Super sta Alex la greutate si inaltime.
eu nu am mai fost niciodata umflata si vanata la fatza. de aceea mi se pare ca sunt tare.
Silvia of mai...cand vine vremea frumoasa si la voi? azi aici sunt peste 25 grade.
Mirela ma bucur ca nu te-a bagat dani in seama la ziua verisorului. ai mai respirat si tu putin. bbA nu vrea sa-si arate capusorul? nu e pregatit inca.....
Toanca, Irina .

fug ca s-a umplut de cioco din ou Kinder, alte haine.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Silvi si noi suntem tot in casa, ploua si e rece asa ca stam in casa si ne uitam la pii(desene animate), asta dupa ce se trezeste ca inca doarme puiul meu!
Irina si de la noi pupici, ce face Mario nazdravanul? Am vazut ca analizele se zice ca ti-au iesit bune, deci nu trebuie sa te mai ingrijorezi...si eu dupa nastere m-am ingrasat, am mai slabit, dar acum de cand sunt in Ro si nu fac nici un efort decat imi port corpul usor ca sa nu ma stric cumva, zici ca am inflorit, sunt cat o duna...dar mai stau inca asa nu ma curez inca decat daca nu raman gravida anul asta, daca nu raman ma pun la slabit la anul...io tot sper

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Gio pai mai mama eu ptr. ca am o imaginatie foarte agresiva, ziceam ca esti vanata tare, dar arati foarte bine, comparativ cu ceea ce am inteles eu ca s-a intamplat. L-am vazut pe Marco in pozici, mai da ce frumos mamanca el inghetata ...si noi avem o poza langa trandafirul ala galben, nu ala...de la voi, dar tot galben e...o sa o pun pe drop .
Bumbita imi place sa citesc despre voi mesajele tale sunt tare pline de viata si ai un umorrrrrr , ma bucur ca ai petrecut un we cu sotul tau

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Gio sa sti ca e foarte normal ceea ce face Marco, stiu ca e tare greu sa stai in fata situatilor astora, eu cand face asa, destul de rar sa zic, doar cand nu-i convine lui ceea ce se intampla,daca se intampla in public eu il iau frumos de mana ii spun ca acum nu e momentul sa facem garagate, eu sunt mami si tu trebuie sa asculti de mine, totul depinde de ton, cu cat e mai ferm cu atat mai mare reusita. Sunt asa de profitori si speculeaza orice slabiciune pe care o simt,sunt niste miniaturi care au o minte fara bariere, noi trebuie sa ii stopam si trebuie inca de pe acum ca altfel...o luam razna cu totii

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Bianca, ce baiat simtit ai tu mai, auzi tu la el sa planga ca a facut pipi si nu a avut diaper pe el. Pupe mama pe el de cumintel , cat despre carti ce sa mai sunteti barbati in toata firea, parca l-am si vazut pe Dani pe olita cu cartea in mana...asteptand!!!
Vad ca si tu esti cu kg dupa tine, cat despre cantar sa sti ca eu nu am aici...cred ca si se aceea m-am ingrasat asa tare, nu am mai cumparat si din ala ca si asa am cumparat o gramada de lucruri care iarasi vor devani obiect de donatie inainte de plecare. Dar un glub al plinoaselor nu se face... asa cum fetele fac clubul celor care vor sa slabeasca, de ce sa nu fie si un club al plinoaselor...sa nu dati cu rosii...

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

No hai ca ma duc...astazi am vorbit singura....nu-i bai ca uneori face bine...
Pup toate fetele si copilasii lor...


Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Cine deschide capitol nou...ca eu am tinut subiectul pe prima pagina...unde e.. feteleeeeeeeeeee, nu e bine mai, nu e bine...

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput