Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (287)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Dana, pupici lui Roxanica; e lasa nu te mai necajii; mai toti fratii sa ''bat'' intre ei.
Bumbita, multumesc.
Casa inca nu e gata in totalitate.
Am pus vreo 2 poze: http://s242.photobucket.com/albums/ff9/piticel_24/, sa va faceti o idee cum arata, dar numai cu exteriorul ca la interior mare lucru nu prea aveti ce vedea; numei fire, cabluri, tevi, pereti gauriti, etc

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Bombo felicitari pr. fetita, sa fie sanatoasa si sa creasca frumos la mami in burtica!!! Asa cum a vrut inima ta asa se implineste...ai scapat de grija ca va fi cu putza!
Mirelutza incearca sa te odihnesti, se pare ca bebica vine curand, profita de zilele ramase si trageti sufletul...mult noroc, bebe sanatos si nastere usoara
Dana pupicei lui Oxanica scumpa...biata fetita ce o fi durut-o, e adevarat ca se bat copii, si eu ma bateam cu frate-miu de mama focului. Incerca sa-i freci locul cu ulei de ricin e foarte bun ptr. par, mai ales in locurile in care lipseste. Pupici
Toanca frumos Mateiutu tau ce ochi superbi areeeee !!!
Giova, nu avem pe nimeni aici, adica are sotul ceva rude...dar mai indepartate, nu ne plangem...suntem obisnuiti Apropo de starea de liniste a lui Marco...si eu am observat la David(cam de o sapatamana) ca are momente in zi cand ii place sa fie lasat singur se joaca singur sau se uita la TV si e tare linistit uneori ma gandesc ca e bolnav, dar cred ca e un semn al inceputului lor de "maturizare", pot sa se controleze si ei mai bine, sa-si stapaneasca iesirile...e drept ca nu dureaza mai mult de o ora pe zi, dar e un inceput nu? Ca doar cresc copilasii nostrii, pupa mama pe ei de scumpi si frumosi ca dragi imi sunt cu toti

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


sunt bine, cel putin acum.
plecata de la ora 16, am ajuns la ora 20 acasa.
Dr. a venit la ora 18, asa ca am pierdut vremea prin Mall. Mi-a facut anestezie si pe urma au pregatit pe acolo, ma uitam la alea si cu frica. Mi-au pus o chestie pe fata, numai ochii, gura si nasul era afara. cica era camp steril si sa nu pun mana.
Dr. a inceput totul la ora 18.30 si la 19 era gata. Mi-a dat niste gauri si mi-a pus 2 cuie in cap. asta a fost expresia lui. Nu m-a durut nimic, singura chestie naspa era sangele pe care-l simteam in gura. aspira tipa aia, dar tot nu lua tot.
Dr. e putin cam pesimist, ca nu va tine, caci am putin os. Mi-a pus o aditie de os, am facut o radiografie si am cumparat o plasa de medicamente. sper sa nu-mi pice, ca am pus-o!!! ca sa-mi refaca osul ma costa cat un Logan. sper sa nu ajung sa-i cumpar o masina doctorului.
Peste 2 sapt. merg sa-mi scoata firele si cred ca sa-mi scoata si lucrarea din partea dreapta.
Mi-a zis ca lasam 6 luni sa treaca, ca sa se refaca bine osul si pe urma punem dintii.
acum am luat un antibiotic si nurofen.
cica ma voi umfla putin, caci mi-a dezlipit gingia de pe os si asta e o reactie normala a organismului.
e bine totusi, efectul a cam trecut dar nu ma doare tare. e o durere suportabila, la cate copcii am.

merg sa stau cu punga de gheatza la obraz.
nu a fost asa traumatizant cum imi imaginam.
aaaaaa..... vestea buna e ca nu are legatura sarcina cu implantul. cica e anestezie, care nu contine...nu stiu ce...care nu ataca fatul. dar eu una nu as ramane acum insarcinata, caci tot sunt emotii si stres. asa ca mai pe la toamna ne-om apuca de treaba.....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

super!!!! s-a dezmortit de tot si nici o durere. clar ca si-a facut si Nurofenul ala rolul, dar totusi mai...e rana acolo!!!
sa ma vad maine cum voi fi de umflata, caci a inceput putin. si mai sunt si singura cu Marco, Clau pleaca dim. la Sibiu-Alba si se intoarce seara.

Bumbita ma bucur ca esti alaturi de Dani, chiar si pt. cateva zile. lasa ca nu mor copiii, ca stau 3 zile fara tine, si nici tu.
Ma bucur ca Sebi face p[ipi si afara, si nu uita. Marco isi tine el ciucurelul, e asa de dulce....
Cu ultimul picur n-ai ce face...cum mi-a zis Clau...ultimul picur oricat ne-om stradui, tot in chilot va merge.
Dana bafta maxima maine la examen. of...e si tarziu si departe.
Bee tot singura cu razvanel?
Toanca am vazut pozele. e un dulce mateias, iar casa e frumoasa. Pai voi ati luat-o mai nefinisata, din cate inteleg eu.
Florinini poate ai dreptate, la asta nu m-am gandit.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Mie nu imi deschide pagina la Toanca, imi da pagina principala( poate din cauza ca am schimbat browserul ) Pe netscape nu mai imi deschidea youtube si am schimbat cu Flock Trebuie sa-i spun lui fii-miu sa intre pe flock daca vrea clipuri.Noi am fost in oras la Marienplatz, am pun un filmulet cu zona, am cumparat pt Angelo un blug, doua tricouri, o curea, 5 body cu maneca scurta si doua dresuri. Ne-a mai ramas bani de o salopeta si cam atat.
Irina, daca tu esti grasaaaa....eu sant balenaaaaaaaaaaa!!!!! vai ca nu ma mai incape nimic, doar bluzele de cand eram gravi le pot purta fara sa ma stranga dar iti dai seama ca nu pot iesi cu alea afara!
Astery nu stiam de ce nu scrii deloc, ma gandeam ca nu ai chef
Giova e horror ce povestesti despre operatie Ce e si cu implatul asta, ai de asteptat 6 luni cu suruburi fara dinti montati...ai vazut ca e cu umflatura....nu poti tine gheata la maxilar?
Bianca am vazut boxeri si sorturi pt. baietei de 2 ani...boxerii sant aia mulati, pt. mare e mai misto sa-i cumperi sort lui Dani.
Mirela deci incepem cu galeriaaaaaaaa Nastere usoara mamico, sa faci un bebe sanatos si sa veniti repede acasa
pupici la mamicile care au mai scris...revin....Angelo a fost azi la Olimpia, unde e stadionul lui Bayern Munchen....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki sa poarte hainele sanoatos angelos.
Tin gheatza, dar s-a umflat mai mult decat la inceput. Oricum nu e tare, dar se vede putin. Mi-au dat ei un saculet de gheatza, misto ca-n filme. si ala il tot pun in lada la inghetat si tot asa. suruburile nu se vad, sunt in os si a cusut gingia la loc. am 6 copci( cel putin atatea mi-a numart Clau).dupa 6 luni, face iar o incizie, mai mica, descopere surbul si pune boltul pe care va sta dintele.
deschide primul link dat de Toanca, sau si pe al 2-lea, dar sterge virgula de la sfarsit care e in link si iti va merge.

Marco e la baitaz cu tat-su, eu pe aici...m-as baga la somn, dar mi-a zis sa mai stau sa nu ma bag urgent la orizontala. Dar chiar in fund nu am de gand sa adorm.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova mercic Poti sa te pui in pat ca au trecut atatea ore, dr. cred ca ti.a zis sa nu stai lungita cum ajungi acasa Asa am facut cu link-ul, am scos virgula si am reusit sa vad pozele. Toaca, l-am vazut pe Matei cum bea bere Cred ca o sa iasa ceva frumos cu casuta voastra

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici


ce sa va zic de aseara de la BAMBOO... superb , mi a placut mult si a fost f distractiv.....au acntat o groaza de vedete , am dansat dar cam aglomerat ...mancare ok, ce sa mai o petrecere reusita
acum incerc sa pun ceva poze dar nu stiu ce drcu are aparatul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Hai Cosmina ca asteeept Vad ca nu ai bagat nici o poza inca....
Giova cum te simti?
Mirela o fi nascut?
Stau cam cu stres sa nu vina italianul pe aici mai devreme si sa ma prinda cu laptopul pe masa Lasa el semne dar ma prind si gaseste comp. asa cum era <Spre exemplu scoate cablul din modem dar fara sa cada, asa sa se tina ca si cum ar fi bagat

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

buna fetele,
Mire sa ne dai de stire ce ai facut.Sa bagam vreo cateva majorete pt galerie?Ce zici?Pupicei lui Dani.
Giova , hai mai ca o sa fie bine cu implantul nu-ti face griji.
Eu aseara am afcut mancare chinezeasca si a fost apreciata de toata lumea...Spaghete de orez prajite cu pui si ciuperci...yamii , mai mult eu am mancat.Mi-era o pofta...
In rest suntem bine, broscuta e in crestere ca de obicei, si eu la fel . Am 77 kg asta inseamna ca am luat 19 kg deja, probabil o s atrec de recordul de la Andrei, dar nu-i nimic.Slabesc eu dupa ce nasc.
Andrei tot constipat dar face la toaleta, ceea ce e bine.Aseara nu s-a chinuit asa rau dar continuam cu tratamentul, ceiutul ala din pacate nu vrea sa-l bea mai deloc.L-am mai pacalit cu o bucatica mica de kiwi si un pahar de suc de portocala.Sper sa aiba mama mai mult succes azi.
In rest toate bune pe aici, am destula treaba la serviciu dar arunc un ochi si va citesc , nu am timp s ascriu.
VA up pe toate si o zi buna va doresc.


Anca 33 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
votati-ne in clipe de viata 2007 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">andrei si pestii

Mergi la inceput