Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (126)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Irina, multumesc pt. incurajare! cu tati e cam greu sa dea el,ca vine tarziu acasa, dupa 21 de obicei..
stiam ca e greu..
nu stiu cu cine seamana..ca noi amandoi suntem mancaciosi..:))cred ca cu sora-mea..
Ma apuca o stare de nervozitate cand vad ca nu mananca, e super activa si nu stiu de unde are atata energie..dar intr-adevar noaptea o doarme toata..de la 21-22 pana la 5,30-6 sau chiar 7 cateodata..
dupa 2 sapt si ceva in care nu a pus nimic si tot s-a foit sus jos intre 6,020-6,080 gr..asta seara avea 6,160 gr..



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 5 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Eu abia acum am terminat treaba, am reusit cu chiu cu vai sa fac un dussssssssss, uf ce bine este, Cristi doarme de la 21.30....eu cica il astept pe tati,in max jumatate de ora ar trebui sa ajunga....asta daca nu adorm intre timp, sunt franta.

Referitoar la papica, eu zic sa le dati atat cat vor, chiar si una dua lingurite, o sa vedeti ca usor usor o sa inceapa ei sa deschida gurita. In urma cu vreo 2 saptamani ma plangeam ca nu papa baiatul decat max 3 lingurite de bebe........acu' nu va spun cat papa ca ma injurati, oricum a devenit o placere sa-i dau papa, sper sa o tina tot asa....recunosc am descoperit ce ii place si fac combinatii, unde inainte nu papa cartofior acum nu ne lipseste de la masa de pranz...preferam legumele facute la cuptor cu putin unt si zdrobite (nu blenduite), papa cam tot ce ii dau atat dimineata, pranz si seara.Trebuie sa mai incerc cu supita, pe care am abandonat-o din cauza morcovului.
Nana nici Cristi nu papa morcov si nici nu accepta gustul de morcov fiert, crud da.........hai ca m-am intins......



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Yaia si eu ma raportam la Capraru, ca doar o am in casa, la fel mai am o carte cu cresterea copilului pana la 2 ani.
Nimic din ce este acolo nu ni se potriveste.
Nu ma raportez la ce zic medicii aici ptr ca ei nu iti dau nici o schema nimic ptr diversificare. Ei te intreaba daca maninca ceva si ce maninca. Treaba cu ml aia de lapte este de cand a avut problema atunici cand nu papa, atunci au zis astia ca trebuie sa pape atat.
O sa mergem la fel, adica pas cu pas. Inca o data mi-a demonstrat puiul lui mami drag ca el are nevoie de timp iar eu trebuie sa am rabdare.
Te pup si te imbratisez cu mult drag si iti multumesc pentru grija ta.

Edit: linguritele sunt din alea de bebelus, nu stiu daca le stii pe cele de la Avent, sunt sigura ca au mai putin de 5 ml.
Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Felicitari fluturasului papacios, sa o ti tot asa...... pentru Nana si Andreiutul ei.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Imi cad ochii pe tastatura, merg in pat langa puiutul meu mic, ca tati stie sa vina...hihi

Noapte buna.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

bravo fluturas!super!pofta buna in continuare!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Bikmaria Cris doarme de la 21 la 7 si f rar se trezeste sa bea ceai! Eu nu mi fac probleme. Oricum eu nu aud nimik cand dorm! Sunt o mama nesimtita! Eu aud doar cand plange din toti rarunchii! Cred ca nu mai e nimeni ca mine pe aci! Citesc ca voi auziti si cand isi sug degetele! Eu nu aud, frate!!!. Ca sa ma trezesti tb sa-mi pui 2 ceasuri sa sune! Acum de exemplu cred ca subconstient mi-am impus sa nu-l mai aud decat pe Cris, asa ca dimineata cand suna ceasul sotului nu aud neam!!!!.
Papanash cat dai la menajera. Eu am avut una insa a plecat din tara!
Melaniatu esti cu luatul in greutate! Cris a luat luna asta cam 250-300gr. E bine?
Nana felicitari!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Andreiutzu tine-o tot asa , mamica fericita

Miru a adormit azi pe la 9 , dar nu mai vrea in patut , daca o pun imediat ce adoarme, asa ca o las sa doarma vreo ora la noi in pat si apoi o mut , apoi doarme toata noaptea acolo

ma duc si eu la somn, maine plecam la Alexandria de dimineata

sa aveti un weekend placut
si o noapte linistita

pupici

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Apropo, daca nu-i dau lui Cris totul blenduit se face ca vomita! O fi normal. I-am dat azi un varf de mamaliga si ziceai ca isi varsa matele!!! Am mai patit asa si cu branza de vaci neblenduita! Cat e normal sa ii blenduiesc??

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

Apropo, daca nu-i dau lui Cris totul blenduit se face ca vomita! O fi normal. I-am dat azi un varf de mamaliga si ziceai ca isi varsa matele!!! Am mai patit asa si cu branza de vaci neblenduita! Cat e normal sa ii blenduiesc??



Si Eliza tot asa a facut si cu branza, si cu galbenusul de ou pe care l-am sfaramat cu furculita ...

de papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput