Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (126)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Teodoreasco, sper ca esti bine... pentru tine n-ai mers la spital?
Hai sa ne dam un pic in barci, sper ca mai ai simtul umorului ... Auzi, io zic ce e si o parte pozitiva in asta... cate kg ai slabit?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Maria.. si io (P.S.)



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Papanaso, si io m-am facut mai lacrimogena decat inainte...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Sa va spun acum despre Mario: de ieri a inceput sa mearga in toata casa in 4 labe..il gasesc peste tot, ba pe burta, ba in fund sau in 4 labe...deja a inceput show-ul.

Azi m-am dus la coafor si m-am tuns....nu sunt eu prea incantata cum arata, ca toata viata mea am avut parul lung, dar matura pe care o aveam acum in cap lasa rau de dorit...asa ca acum am un bob mai lung..asa pana la umeri...dar data viitoare bag o tunsoare mai non-conformista si poate niste suvite...oricum sotului ii place

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

2 saptamani am tot vizitat crese prin zona.. Sapatamana trecuta am inscris-o pe Ioana la cresa, incepand cu 1 oct. 2008. Si am intrebat-o pe aia .."o sa planga rau in prima saptamna?" Si ea-mi raspunde: "Daaaaa... toti plang"... Evident ca mi-au dat lacrimile instantaneu...offfff... ce greu o sa fie atunci....

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Va mai amintiti de fosta noastra colega de odisee marushka? Cea care a facut intrerupere de sarcina pentru ca fetita avea o problema cu stomacul? Ei bine, e insarcinata in 37 de saptamani, tot fetita, si, de data asta, cu voia Domnului, una sanatoasa.



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna seara .
TEO va multumeste tuturor pentru urari .Are mama fata mare ,ce repede trece timpul ,parca ieri imi tremura mana pe testul de sarcina .
In alta ordine de idei ,dupa ce am venit de la servici,am bucatarit ,am prestat o musaca de cartofi cu carne de pui ,cred ca daca nu as pune ceapa calita ar putea papa si Teodora ,o fac cu un strat de rondele din cartofi fierti un strat de carne de pui ,iar deasupra un strat de piure peste care pun cascaval ras cand este aproape gata ,iese o grozavie
ANA sa sti ca in privinta serviciului am luat atitudine ,adica nu mai lucrez duminica .Pana sa nasc lucram si duminica pana la 12 .
P.S.DUAMNA bine ati revenit ! of,nu te mai gandi la cat de greu va fi cand vei duce trandafirasul la cresa ,ce rost are sa-ti faci sange rau de pe acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by betty78

Sa va spun acum despre Mario: de ieri a inceput sa mearga in toata casa in 4 labe..il gasesc peste tot, ba pe burta, ba in fund sau in 4 labe...deja a inceput show-ul.

Azi m-am dus la coafor si m-am tuns....nu sunt eu prea incantata cum arata, ca toata viata mea am avut parul lung, dar matura pe care o aveam acum in cap lasa rau de dorit...asa ca acum am un bob mai lung..asa pana la umeri...dar data viitoare bag o tunsoare mai non-conformista si poate niste suvite...oricum sotului ii place

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario


micutul plimbaret !
Draga mamico ,asteptam poze cu noua ta tunsoare ,sa-ti fie de bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mario, vin si io cu familia mea la musacaua ta?

Eh, cred ca se raceste pana ajungem noi, ca pana fac eu bagajeleeee... asa ca ma duc sa incerc sa solutionez problema loco.

Yaia, ce bine ca va duceti acasa de Paste! Cat despre bagaje.. zau de merita sa le cari dupa tine... ca si acolo se gasesc aproape de toate.. In care parte a tarii mergeti?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:




LA MULTI ANI !

celor 3 mamici sarbatorite astazi :MARUNTZICA
CECILIA_L
TOMA_lly
VA DORESC TOT BINELE DIN LUME!sa fiti fericite alaturi de cei dragi.

Mergi la inceput