Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (126)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

yaya sa inteleg ca e vorba de teza de doctorat?
FELICITARILE MELE! A mea nu cred ca va fi gata la termen


mami 25 da',ce frate, sunt duse????????
Si tu nu le zici nimik?
Hai ca o gura de vin mai treaca mearga, dar si asa, poate cu degetelul muiat, insa cola si ciocolata??????. Eu chiar m-as lua de ele!.
Nu-mi vine sa cred!!!! Ele au copii?
Sotul nu prea vad ce vina are, si probabil ca nu e prea documentat in hrana bebelusilor, insa ai putea sa ii spui ca si ciocolata si coca cola contin cofeina, si daca tot e sa ii dati, de ce sa nu ii faca si o cafea si sa-i dea si o tigara! Ca na poate in mintea lor, a evoluat lumea si acum daca pustii fumeaza de la 11 ani, atunci de ce bebelusi nu ar manca ciocolata de la 6 luni!!!!! 4 patratele de ciocolata sunt echivalent in ceea ce priveste cantitatea de cafeina cu un Expresso!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Buna ziua mamici si copilasi.

Ufff,in sfarsit ne-am linistit.
Patru zile de febra 39-40,nemancat,slabit mult,diaree,plas,crize noaptea...dormit in fund,plimbat copil in brate non-stop.In fine...trei sferturi au trecut.
Acum am ramas cu o raguseala de prea mult smiorcait,un pic de diaree,si fara ofta de mancare.

Naaanaaaa bub Andrei e tare!!!Ma bucur tare mult sa citesc atatea vesti bune despre voi.

Sabina...fac ce fac si dau de tine pe TL!Admir din vechile postari si ma tot intreb,unde esti?De ce nu mai postezi?Am vazut ca si alti membri au disparut...dada de ex...


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La Multi Ani, mamicilor sarbatorite azi:Cecilia, Toma_Ily si
Marunzika .Sa fiti sanatoase, fericite si sa aveti parte numai deimpliniri!

La multi ani si sarbatoritilor de azi:
Miruna de LaviniaN
Rares Fabian de alina m
Maria Teodora de bikmaria
Ana-Maria de magdaz
Maria Diana de oanacris28
Antonia Theodora de LoredanaG
Tudor Paraschiv de melaniatud


Nanuta, super veste! pupam fluturasul istet si scump!

Sabina, pupam Sofia galagia si Gheorghe nazdravan.De abia stept sa ii punem pe o paturica pe iarba in parc pe nazdravanii nostri sa schimbe impresii.

Azi ii dau prima data galbenus de ou, am facut rost de oua de tara. Dr.Palicari mi-a zis sa ii dau prima data un sfert de galbenus si blenduit cu cartof si apoi adaugate restul legumelor.

Si noi avem un set de baza la legume:cartof+morcov+dovlocel, la care mai adaug brocoli/cartof dulce + carnita de pui. Astea ii plac tare mult si supa la fel. S iaurtul l-a primit super bine. Ii dau iaurt cu cereale de orez si in cateva minute a papat tot. Fructele nu sunt printre preferate, dar le mamnaca si pe astea pana la urma.

Azi vrem sa mergem dupa-amiaza in gradina botanica,nu am mai fost de cand eram gravida si mi-e tare dor.



Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by betty78

In caz ca poate www.protv.ro/filme/barbatul-insarcinat-va-naste-o-fetita.html?id_file=49440#49440" target="_blank">nu stiati?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Haha tare.O fi dreptul lui/ei...insa nu-i sta bine cu burtik:P


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Devyla, un pupic special pntru Erika si refacere rapida!

Mami25, cumnatele au copii? daca nu,cred ca poti sa le explici frumos si direct ce se da/nu se da la un bebe. Daca au copii, atunci e cam greu, mare atentie cu ele.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Neata!
Suntem si noi iepurica-incisivii de jos!

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Andreea,Mandarinuza,cumnatele mele au copii mari,sunt deja la liceu.Le-am explicat frumos si intr-o maniera delicata ca faptul ca eu sunt la primul copil si ca sunt mai mica in varsta decat ele nu inseamna ca sunt si mai putin informata,sau ca nu stiu ce este bine pt bebele meu.Spun mereu"ia uite la ai mei ce mari sunt si le-am dat detoate fara restrictii".Intradevar trebuie sa am mare grija cu ele,sau in cel mai rau caz imi ies din pepeni si le-o tai direct,le interzic sa ii mai dea ceva.Cred ca nici o mama nu vrea sa faca rau copilului,si vrea sa ii ofere ce este mai bun si mai sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

BEBEKA felicitari pt iepurila!!
Voiam sa merg pana la piata la minis,dar astia iar umbla la lift si nu pot sa cobor caruciorul,ca stau la 9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Am si eu 2 intrebari:

-branzica o pot pastra la frigider sau s-o pun in congelator?

-pot sa dau la pranz legume+un sfert galbenus+branzica de vaci? E ok combinatia asta? As vrea sa schimb pt ca a mancat carnita in fiecare zi cu legume..


Multumesc si inca o data scuze daca tot insist cu intrebari care s-au mai pus..

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Bebeka,eu stiu ca branzica se pastreaza in frigider numai pt 2 zile.Si mai stiu ca poti da carne la 2 zile,ou la 2 zile,iar cand nu se dau astea se da branzica.

Mergi la inceput