Ce parfumuri va plac (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


After five - de la Elizabeth Arden nu-cel putin nu varianta gasita la un pret super -e originala - dar magazinul fiind in suspendare nu m-as mira daca e chiar expirat
m-am si intors pentru reclamatii dar in van pentru ca magazinul nu e profilat pe parfumuri mai mult nu au nici testere si la reclamatia mea cum ca parfumul asta sigur nu are mirosul stiut de mine ci seamana mai degraba a spray Nivea sau chiar Fa alb mi s-a raspuns si care e problema?! caci doar Nivea miroase frumos ce rost mai era sa ma ratoiesc caci la o adica parfumul era deschis...magazin fara renume...oferta speciala...insa stiu ca parfumul asta este chiar daca o cumparam la pret real
a folosit cineva? si daca nu seamana cu 5-th avenue dar e suav si se poate folosi oricand...ceea ce nu as putea spune despre 5-th avenue care de ex.pe mine ma deranjeaza seara dar si cand fac sport

Cu gandul la copilarie traiesc din plin www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">emotia copilariei m-am transformat din in , si lupt neinfricat PENTRU EGALITATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Tresor de la Lancome
Dune - Christian Dior
Dolce vita -Christian Dior

Si ultimul descoperit recent: Pour Femme de la Lacoste este absolut super feminin si invaluitor.

Este comfirmat ca daca folosesti acelasi parfum f. mult timp nu mai "prinde" bine apoi si trebuie sa faci pauza. Eu am folosit Tresor ani si ani de zile si apoi am facut pauza vreo 2 ani, deoarece nu mai persista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Pour famme Lacoste e super eu l-am fakut cadou mamei ...... si in ziua de azi imi pare rau ca nu l-am pastrat pt mine.

Clyo eu am mai scris de parfumurile Mont Blanc , nu mai stiu in ce capitol, orikum de mult, sunt preferatele mele, prima data am primit cadou de la sot cand am nascut baiatul 2 dintre ele ca nu s-a putut hotara care sa il ia

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Azi am ridicat de la posta Casmir de Chopard, miroase minunat , sa vedem daca persista pe piele ca si pe hartie....ma enerveaza un pic ca nu are capac deoarece e tester dar sper sa gasesc unul care sa i se potriveasca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

quote:
Originally posted by danamiha

quote:
Originally posted by miruna22

eu ador Angel de la Thierry Mugler si Hipnose- Lancome



Hmm, avem gusturi comune, folosesc ambele parfumuri Totusi Angel e cam tare...dar imi place.




da, e tare...o colega a mea nu il suporta, deschide geamul ca e prea puternic (si nu ma dau mult)...mie mi se pare ca dupa un timp miroase a miere de albine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by gabi30

Azi am ridicat de la posta Casmir de Chopard, miroase minunat , sa vedem daca persista pe piele ca si pe hartie....ma enerveaza un pic ca nu are capac deoarece e tester dar sper sa gasesc unul care sa i se potriveasca....



Dar are un capac de carton sau cam asa ceva, in general testerele nu au capac, nu am capac nici la Wish, Le classique, Burrbery London,in schimb Miss Dior Cherie si Hypnose-Lancome au capac, depinde care cum...In general prefer testerele, sunt mai ieftine si nu mai cred ca sunt mai puternice
La mine persista mult Casmir, si dupa dus, imi place mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by andraduska

Eu ador Angel, e parfumul meu preferat! Acum. ca mi s-a terminat si vreau sa incerc altele am Euphoria-CK si Cerutti-1881. Vreau sa-mi cumpar si Nina-Nina Ricci.Cu ele imi dau vara si iarna cu Angel.

Orice problema are o solutie. Trebuie doar s-o gasesti!



Chiar am vazut, pe site-ul de unde cumpar eu parfumuri ca Nina e la promotie, uite www.esentedelux.ro/product_info.php?products_id=514&osCsid=j92lc39i4p7r3m846987ua25k4" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Apropo de site-urile astea de parfumuri, voi aveti incredere sa cumparati de la ei? Sunt originale? Eu nu prea am incredere , nu am cumparat niciodata. Nu am eu baza nici in cele de la magazinele de la noi, prefer sa imi cumpar de afara ..dar de pe un site unde nu poti verifica nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by anda141

Apropo de site-urile astea de parfumuri, voi aveti incredere sa cumparati de la ei? Sunt originale? Eu nu prea am incredere , nu am cumparat niciodata. Nu am eu baza nici in cele de la magazinele de la noi, prefer sa imi cumpar de afara ..dar de pe un site unde nu poti verifica nimic...



Eu am cumparat f.f.multe, in jur de 20 buc. (pt mama, prietene, sot, etc) si sunt f.f.f. multumita, stiu ce cumpar. Da, sunt originale. La primul parfum am avut emotii, dar acum am toata increderea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

quote:
Originally posted by danamiha

quote:
Originally posted by andraduska

Eu ador Angel, e parfumul meu preferat! Acum. ca mi s-a terminat si vreau sa incerc altele am Euphoria-CK si Cerutti-1881. Vreau sa-mi cumpar si Nina-Nina Ricci.Cu ele imi dau vara si iarna cu Angel.

Orice problema are o solutie. Trebuie doar s-o gasesti!



Chiar am vazut, pe site-ul de unde cumpar eu parfumuri ca Nina e la promotie, uite www.esentedelux.ro/product_info.php?products_id=514&osCsid=j92lc39i4p7r3m846987ua25k4" target="_blank">aici



Am eu Nina , miroase minunat dar nu prea persista din pacate, cel putin pe mine......poate daca gasesti EDP sa fie alftel

Mergi la inceput