Colectia de toamna-iarna 2005 (191)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Daca tot am avut putin timp...si pt ca am tot promis..iaca si cateva www.flickr.com/photos/madau/2377726090/" target="_blank">poze din casuta noastra

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

quote:
Originally posted by mirib

Roxi-asta e buba , ca nu-i din cauza summitului asa traseul.
Bona mai vine si sapt asta, pe urma o chem pe socrella. abia o astept, sa am si eu curat in fiec zi, mancare, imi pune si pachet, calca...

Mirela si David - 23.12.2005
www.onetruemedia.com/shared?p=44fbab57549e149baae5bc&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url br / " target="_blank">ce baiat frumos are mama!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44d498b9dd2483973e9125&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">David in decembrie





daca te trimite si in vacanta cu sotul este "belea"!!!
Ai soacra buna tine bine de ea


mada..superrr apartament! Si ai un balcon sa iti traiasca, foarte frumos totul..felicitari!

Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Roxana , ce bine ca se simte bine Alexia!!!! te mai ajuta mama ta cu ea? ma gandesc ca acum i-ti e mult mai greu ca stai cu ea toata ziua acasa. va -am pe amandoua , multa sanatate!

Miri , asa si la noi in parculet, nu poti sa dai un copil mic in leagan ca se dau "golanii" de peste 14...15 ani! nici la noi nu cred ca mai stau mult jucariile intregi in parc [:q]

Dordia , cat mai ai pana nasti? ai facut bagajul? Stefan cum se simte?

Delia , ai fost la dentist? ce face Ana, tot asa sensibila? te pup] si sper sa revii pe forum

Noki , abia te astept sa te intorci de la munte, sa me delectez cu pozele voastre

Lavi , tu ce faci? ce e cu tine ca nu ai mai scris nimic

CristinaB , cum se simte Simon? a trecut raceala? va si sper ca sunteti bine!

Ina , voi ce faceti, cum sunteti? pufoasa mica!

CristinaH , tu ce faci, ne mai citesti macar ?

Feli , cum a fost la targul de turism, ceva oferte?

Camy , si eu o mai reped pe Bia si apoi mi se rupe sufletul, dar...ce mai face Dria vorbareata, ceva perlute noi?

Eu sunt super vesele ca sambata vine prietena mea din Elvetia, nu ne-am mai vazut de un an asa ca acum numar zilele si ma rog sa treaca timpul ca sa ne revedem mai repede, ma gandesc ca nu vom avea timp si loc de copii sa vorbim...






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

cata, nu! Adica am devenit mama cu norma intreaga..zic saru'mana de ii gateste ( in zilele cand nu am eu) pentru pranz.

Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Nu, nu sintem bine niciunul. Multumim pt grija! N-am dr pt Tudor. Unul e gripat ,unul e plecat.Dr mea de familie,pe ea am sunat-o,da ea n-are copii in lista si nu vrea sa se bage.Asa ca am hotarit EU sa-i dau augumentin.Precum ziceati, 3 saptamini e prea de tot.Acu cred ca are si rosu in git ca nu maninca mai nimic.Tuseste foooarte rau,productiv,mucii sint iar purulenti si verzi si in riuri.Deja ies firisoare de singe cind il aspir.Nu ma vomita.Febra face pina la 37,8 seara,apoi scade.Inca ii dau nurofen, eurespal,ambroxol,colargol,olinth,dar io zic ca-s apa de ploaie.Imi vine sa-mi iau cimpii.Desigur n-am cu cine sa-l las ca sa fac niste cumparaturi...iara io,vai de zilele mele.N-am decit nurofen in casa si d-ala iau dar nu-mi face nimic.Is varza.Maine vine tata de la tzara sa stea cu T ca sa pot iesi sa fac aprovizionarea.

Mada ti-am admirat noua locuinta.Ai gusturi deosebite.Totul este super...iar Miruna o sa fie o printesa in camera ei roz sau mov?

=========================================================================

Vllleau si eu un vot...doua... la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Leea , eu zic sa iei copilul in brate si sa te duci la Stul Mare sau ce oras e mai aproape de voi, e imposibil sa ti-l consulte acolo! Iar cu firisoarele de sange sa nu fie de la prea mult aspirat. Va -am pe amandoi si sa ne spui cum sunteti

Mada , super a iesit casa voastra !!! sa o satapaniti sanatosi, sa aveti parte de liniste in ea si intelegere

Roxana , credeam ca stai singura cu ea! e bine atunci ca te ajuta mama ta inca






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Madau foarte frumos apartamentul, si are si suflet in el chiar dc nu v-ati mutat inca!imi place la nebunie parchetul Mirunei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, Leea, imi pare rau ca nu ai vesti bune despre voi! Si eu zic sa mergi totusi sa il vada un medic pe T! Sanatate infinita amandorura!

Melku, nu stiu ce sa zis depre "problema" ta cu Daria; si eu as tinde sa zic ca se datoreaza biberonului, avand in vedere lipsa celorlalte "elemente"! Sanatate multa!

Miri, bine ai revenit!

Madau, absolut superb noul apartament! Sa dea Dumnezeu sa va aduca noroc si sa fiti fericiti impreuna locuind in el!

Cata, reintalnire placuta cu prietena ta!
Despre Daria ce sa mai zic, e asa de smechera... in seara asta am vrut sa-i fac aerosoli (am facut rost de un aparat), nu prea i-a convenit ei si nestiind cum sa scape de mine mi-a trantit-o "vreau sa doorm!", eu zic "bine, hai ca o lasam pe maine", si strang aparatul; cand a vazut mandra mea aparatul strans , primul lucru pe care-l spune "acum hai sa ne jucam!"


Noapte buna si sa dea Domnu sa auzim cat mai multe vesti bune!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Siminaf si daca se mai pricepe cineva, help!
Ultimele trei degete de la mana stanga imi sunt usor amortite si parca nu sunt la fel de sigura pe mana stanga. Usoara senzatie de amortire urca pe jumatatea exterioara a palmei si parca si vag pe antebrat. Chestia asta am observat-o prima oara vieneri, peste we n-am prea bagat-o in seama, iar acum din nou.
Ce ar putea fi? Cheag de sange? Probleme cu inima, neurologice, fo' tumoare? Deja ma gandesc la orice.
In rest n-am niciun simptom, iau AC, m-am lovit la cap acu' vreo 2 luni, m-a durut cateva zile, altceva n-am avut. Ar trebui sa merg de urgenta la vreun medic? (In m. de familie n-am nicio baza )

Leea valeu, saracutii de voi, sanatate multa!

Madau frumos a iesit apartamentul! Sa-l folositi sanatosi!

Ina & Dordia imi pare tare rau pt voi cu bunicutele voastre. Pe de alta parte, bucurati-va ca le-ati avut atata timp langa voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

sara buna!
Deci sa dam raportul:
Kidex - hm, un eveniment de la care pot lipsi linistita. E mai mult pentru copii pana in 2 ani, dar au aceleasi lucruri pe care le gasesti si in oras. Preturi bune nu prea am vazut. Am luat 2 caciulite Rombaby nr 2 si am tulit-o.

Targul de turism - din pacate, duminica la 3 cand am ajuns noi toata lumea strangea. Am infascat un brat de pliante despre Grecia si Turcia si am fugit. De cand m-am uitat la elesunt in sevraj. Sunt locuri superbe! Mie imi plac niste hoteluri de pe insula Zakynthos, dar sunt printr-o agentie despre care am citit numai lucruri rele (Cristiantour).
Of, asta e! Poate bag o antalie mica, dar mai cercetez.

Madau e superb apartamentul! cat s-a muncit la reconditionarea lui?
A vazut si Ilinca pozele si a zis "ma place Miunica" adica "imi place Mirunica" ca inca nu-si stie cum e cu vorbitul la persoana 1 si 2.

Roxi in general Ilinca mananca supa de pui si ghiveci. Spanac, o data pe saptamana, piure. Nu ne batem capul sa-i facem cine stie ce "pastai prajite". Nu spaghete/paste, ca constipa si abia o reglam (cu struguri de 15 lei kilu)
camelia imi pare rau ca nu sta Daria la aerosoli, ca tare bine ii fac. Ai incercat s-o pui sa se uite la desene cat timp are masca pe fata? La noi merge.


Mihaelutat ce-mi plac mie bunicii astia care acum ne dau noua, parintilor, sfaturi de cum sa fim rabdatori si toleranti. Ca ei tare au fost! Tin minte ca eu nici nu miscam in fata lui tata, eu sunt acum mic copil fata de cum se purta el la varsta mea.

Melku incearca si la www.eye.ro ca si ei sunt f.f.buni. Dar si f.ocupati. Insa poti da un telefon.
Ilincai i-a mirosit gura dupa un tratament medicamentos (parca era antibitiotcul sau Tantum verde). Avea candida, se vedea limbuta alba. Si noi i-am dat cu glicerina boraxata.



Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput