Colectia de toamna-iarna 2005 (191)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

maria welcome in the club cu activitatile educative

buluci bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Azi a facut Nati vaccinul de 2 ani jumate , asa ca e maraita si a facut si un pic de temperaturica.

roxi multumesc de intrebare, tooot cochete, azi i-am probat nataliei din hainele de vara de anul trecut sa vad daca ii mai e bun ceva si aoleu, ca nu o puteam imbraca decat cu ce voia ea!

Dordia s-ar putea s-o fi patit cu deranjul din cauza stresului. Eu mai patesc.
Trista situatia cu bunicuta ta dar nu prea aveti ce face Daca nu vrea la spital, intelegeti-o, probabil vrea sa ramana cat mai mult in mijlocul vostru. Nici la spital nu prea au ce sa-i faca si tot greu v-ar fi cu drumurile si cu statul cu ea. Face calmante injectabile? Are cine sa-i faca injectiile?
Sunt alaturi de tine si de Ina

Noki vazut si eu pozele, sa va fie de bine sarbatorile de Pasti! Unde v-ati decis cu Turcia pana la urma? Cand plecati?

roxi [:)))] chiar ma miram ce-ti trebuie silicoane acu' gravida?!

madutza sanatate multa!!! Si bafta pe la doftori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Au mai ajuns din banii aia la Sergiu? Cine ce stie de el? Mai e?

Miri fii alaturi de noi e corect.Sint convinsa ca m-ar place sa cunosc "mincinoasa" mica.Razbat sarea si piperul din fiece postare.
Dordia poate ajunge buni sa-si vada totusi si stranepotul nr 2.

Da la suzeta cine mai trage? Ca noi cre ca sintem in top.La olita deloc.De vorbit nik.La mine in casa vietuieste codasul colectiei.

Mai io am dat-o-n bara.M-am constipat rrrau.Si acu il inteleg si mai bine pe T sarmanul.Si nu ma dreg cu nimic.Mai mult,azi-noapte n-am dormit nici 5 minute.Dar nu exagerez.N-am putut sa dorm deloc.La prinz am incercat n-am reusit iar acu nu mi-e somn.Inca o noapte alba si si-s gata.

=========================================================================

Vllleau si eu un vot...doua... la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Pup toate fetele colectiei! (si plodutii aferenti)

Bag si eu o postare rapida, sa mai stiti despre noi.

Dordiutule, ce putin mai ai pina sa-l vezi pe bebe!
Tin pumnii pentru bunicutza ta, macar sa apuce si dansa sa-si vada stranepotul.

Vazut poze frumoase cu :
Mandy frumos baiatul tau si pare cumintel foc

Noki bine ai revenit pe tarim forumiceasc! , dupa expresia din disco, cred ca ti-a priit vacanta si ti-ai incarcat bateriile, iar Saralina, ce sa spun, o cocheta ca intotdeauna ( mi-a placut mult poza in care este inconjurata de gasca de bunici, ce frumos!)

Leea ( ce voce blanda ai in filmulet!) si d-nul T ( haide mai, nu o vorbi el pe intelesul tau, dar este expresiv, nu ai vazut cum iti povesteste cu sarg!)

Madutza, spuneai ca Orlando doarme dupa 15:30 si pe la cit se culca seara?
Eu ma gandeam astazi ca pierd in medie un sfert de zi s-o adorm pe mandra la prinz si seara. Tin minte postarile voastre bebelusesti, ma minunam cind spuneati ca trebuie sa fiti alaturi de ei ca sa adoarma, eu o puneam in patutz si o lasam acolo fara probleme.
Ehe, acum s-au schimbat multeeee ( si nu in bine ).

Mai este vreun copilas din colectie care trebuie adormit?
- In afara de Alexandrina ( care spunea ca doarme cu puii in acelasi dormitor)-
mai sint mamici/tatici care dorm cu pititii, sau noi sintem singura exceptie din colectie?

Leutza draga si scumpa, acel telefon intarzie si eu una cred in miracole; de unde acum o saptamina bunica mea nu putea vorbi, acum a luat in greutate ( au dat-o acasa, este pe morfina, nu se ridica din pat, dar inca este in viata) si acesta schimbare s-a produs de cind a aflat ca va mai avea un stranepot.
Puteti sa spuneti ca sint suie, eu cred ca psihicul de multe ori invinge boala ( la ea nu mai este cazul, deja este in ultima faza)insa uite ca mai zvacneste pe ultima suta de metri, desi a ajuns o epava...tot spera sa-si vada stranepotii si gandul acesta cred ca o tine in viata.
Am facut de urgenta ultrasound 4D si i-am trimis poze cu bebe Edward si filmulete cu Rachie, ai mei mi-au spus ca in ziua aceea a fost mai infloritoare si mai vesela ca oricand.

Bicule , secretul armoniei noastre; cred ca incercam sa ne daruim ce stim ca ne place, si ne straduim sa ne facem viata placuta (ca si-asa, ptrecem putin timp impreuna) si de la inceput am vrut sa (ne) fie bine. In rest, sintem diferiti - caractere, comportament, fel de-a gandi- eu sint romantica , cu capul in nori, repezita, uneori risipitaore si nechibzuita , el este practic, calm, meticulos si chibzuit. sintem ca soarele si luna ( dar contrastele se atrag, nu?) . Nu pot nega insa, avem si noi discutiile noastre ( si o data pe an chiar si cite-un razboi civil ) dar scinteile trec rapid.

Bulucico, ce coincidentza, in ziua cind ai postat, ma gindeam la voi!

Mihaelutat, si noi am avut probleme cu taiatul unghiilor + spalatul pe cap. Ultima, s-a rezolvat de la sine dupa multeeee luni. Cu taiatul unghiilor, o vrajesc cu povesti de genul „haide mami, sa taiem unghiutele ca mizeria intra pe sub ele si-si face culcus acolo si ti le papa ” . Dar are momente cand se trage pur si simplu si-o zbugheste, ma si mir cum de nu am taiat-o din greseala pina acum, fiindca are niste miscari foarte bruste. Cind s-o intimpla, „bafta” ei, ca am avertizat-o sa stea cuminte.

Maria_Alexia, ma bucur ca ai dat un semn despre voi!

Miri, vacanta placuta de la treburile gospodaresti! ( daca tot sta soacra la tine, fa-ti de cap cit poti de mult, rasfata-te )

Mada, asteptam sa ne dai vestea cea mare curind!

Leea, Cata, Cami, Dordiutza, Roxi, Pischi, Lavitza

Xandra, succes cu noul serviciu!

Roxi, tu cit mai ai,suflete? ca vreau sa particip la galerie!
La Dordia stiu ca pe 17 o sa strig din rasputeri, sa se auda pina in sala de nasteti!


In rest, noi sintem tot in constructii, s-a progresat ceva-ceva, dar tot mai avem de tras vreo doua saptamani ( barbatul cu munca fizica si eu cu vaietatul ca-i praf prin casa...) , acum pun niste ziduri, urmeaza gledul, vopsitul, parchetul, gresia, faianta, montate dusul , chiuevta,etc. facuta conectia pentru masina de uscat si spalat....ehe. Si ultima etapa, vopsit in camera lui Edi si montat mobila, ca nu mai am rabdare si ma topesc de drag (mi-am pregatit camasa de noapte, capotelul,papuceii, mi-am cumparat totul cu nuante de bleo, sa fie in ton cu sexul copilului ..).

Si odata cu venirea primaverii (mai avem ceva zapada, dar astazi s-a anuntat soareeee!!) m-a apucat si dereticatul, ca toata ziua as aranja cite ceva, mereu imi gasesc de lucru. Sper sa nu fie nici un semn prevestitor .

pup fetele!







Ina,Rachel Georgia (Nov.23,2005) si Pufosel


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Leea, incearca lapte cald cu miere ( dar citeva lingurite, nu una-doua_ sau ceai. Bafta!
Lasa, ca nu sinteti voi codasii, noi regresam cu multe; nu mai vrea sa stea pe olitza, nu mai spune poezioare, nu mai stie nici un alfabet, multe nu mai face d-ra...ba, mai mult, ne tot "ameninta" ca-l bate pe frate-su, cind o sa-l vada ( la intrebarea noastra stupida " o sa-l iubesti si-o sa te joci cu fratiorul tau?" si ea ne raspunde cu un NU categoric

Ina,Rachel Georgia (Nov.23,2005) si Pufosel


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Leeo, acum mi-am dat seama; depinde si ce alimentatie ai; silfida cum esti, nu m-as mira sa maninci la o saptamina. Baga la greu paste fainoase, legume, fructe, si multaaa apa. Sau daca te feresti de primele, incearca cu legume si fructe crude.


Poate cineva sa-i dea telefon Andei sa vada ce se intimpla cu ea sau cu Nik? sau are careva vesti despre ea?
sper ca totul este bine cu ei.

Ina,Rachel Georgia (Nov.23,2005) si Pufosel


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ina ce bine ca ai scris!
Sa stii ca in fiecare seara ma gandesc la tine, sa duci sarcina cu bine pana la capat si ma gandesc ca marele hop e Pastele, daca ajungi pana la Paste esti ca si nascuta
Pt ca ma impresioneaza f tare prin ce ai trecut pana acum cu atatea sarcini pierdute; incerc sa-mi dau seama cat de greu poate fi.
Veeezi, ce bine ca a trebuit sa le spui alor tai! Important e ca aceste ultime zile/saptamani/luni ale bunicii/strabunicii sa fie cu sufletul impacat si cu o bucurie undeva. Probabil ca si ea a suferit mult pt tine cu sarcinile pierdute...mai ales ca sunteti asa apropiate.... cred ca cel mai important pt un batran cand se duce e sa fie linistit si multumit pt copiii si nepotii lui.
Doamne ajuta, pe toate planurile!

Am s-o sun eu pe Anda maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

... Dupa doua saptamani petrecute in compania lu' frate-meu, acum Rianna nu e doar fan-Dinamo, ci si fan-Inima de tigan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Originally posted by lavi02

Ina Sa stii ca in fiecare seara ma gandesc la tine, sa duci sarcina cu bine pana la capat si ma gandesc ca marele hop e Pastele, daca ajungi pana la Paste esti ca si nascuta


Lavi drag, multumesc pentru gandurile frumoase!
sint optimista, ma vad spre linia de final, doua saptamani sint fleac pe linga cele aproape 27 care au trecut ( in care am bifat fiecare zi, am considerat victorie fiecare saptamina/luna care au trecut)
sint atit de increzatoare incit mi-am pus si gravidutza la semnatura, acum, pe ultima suta de metri.
imi etalez cu mandire si placere burta, mai ales ca pentru mine este ultima data, inca mi se pare ireal totul ( ma dezmeticesc cind realizez ca nu pot vedea mai jos de burta ) as vrea sa opresc timpul in loc si sa pot savura din plin momentele frumoase ale sarcinii, pe de alta parte as vrea sa treaca mai repede, sa-mi tin baietelul in brate, sa ma vad scapata de pericole.
Si daca venirea pe lume a Rachelinei m-a surprins mult ( stau citeodata si-o privesc minute in sir , nu-mi vine sa cred ca am adus-o pe lume) sa fiu mamica a doi copilasi mi se pare un miracol (de fapt, doua!) o incintare, o binecuvintare.
Nu-mi doresc decit sa fie sanatosi, mi-au fost rasplatite inzecit asteptarile, chinurile, si daca ar fi s-o iau de la capat, nu as ezita o clipa (cu acelasi rezultatul final ).
Intr-adevar, bunica a suferit alaturi de mine, stia cit de mult imi doresc copii, finalul acesta fericit ( sper) nu era intrezarit de multi din jurul meu ( si eu am fost sceptica de multe ori) si cu siguranta este impacata cu ideea ca visul meu de atitia ani de zile s-a implinit.





Ina,Rachel Georgia (Nov.23,2005) si Pufosel


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Meems, ce bine danseaza Riannuca, in ritm, de multe ori am admirat-o ca este la curent cu noutatile muzicale si cu stilurile de dans ( ce inseamna mamica tanara!).
si wow! ce frumos ai surprins specataolul fantanilor arteziene de la Las Vegas, mi-a placut mult!

Ina,Rachel Georgia (Nov.23,2005) si Pufosel


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput