PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

anasia si teodora tot in "afacereza" ma ingana cand ii spun poezii.
cat despre suzi, va tin pumnii!!!!!!!!!!!
cate un pic, cate un pic, pana ii zici gata, ai papat-o. nu mai e! la fel a dezvatat-o si sora mea pe fata ei de suzi.
stefania am uitat ce era cel mai important:

SA FIE INTR-UN CEAS BUN, SA AVETI SPOR, SA TERMINATI CASUTA REPEDE SI SA VA IASA ASA CUM VA DORIT!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

gata, ma bag la nani ca s-a facut tarziu si copchilu' meu e cam matinal din fire!
pupici tuturor!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

anasia, mi s-a facut mie jale ca mai tai maine putin din suza fetei!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna, fetelor dragi! Ne primiti si pe noi in gashca voastra?
Eu sunt Tzuni, iar minunea mea se numeste Maria, este nascuta pe 20 iulie 2006.

As vrea sa vin in grupul vostru pt ca am si eu nelamuriri, intrebari etc despre dezvoltarea copilului si educatia lui si tare as vrea sa va mai cer sfatul si parerea. Ce spuneti? Ne primiti?

Cu drag,
Tzuni si Meri (ne vedeti in semnatura mea)


Tzuni mic si drag si scump si pisicos cu MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza!

Tzuni bun venit in livada! Am vazut pozele cu Maria

Multumesc fetele pentru urari

Map ma bucur ca Robert e bine

Michella si Patricia are o relatie deosebita cu tati ,cand il vede i se lumineaza fata,de obicei merge la el ,il trage de pantaloni si ii cere pusi.Si Masaaki e topit dupa ea,bineinteles ca si pe David il iubeste mult insa la Patricia cand sa uita e cu totul alta privire,ii licaresc ochii. Si mai nou cand vorbesc cu tata la telefon trebuie sa vorbeasca si ea,il intreaba ce faci,ii spune hai acasa,etc,(soptite de mine,bineinteles)
Piersicutza mea pe zi ce trece comunica tot mai bine,am observat ca poate sa repete aproape orice cuvant auzit,probabil ca e normal la varsta asta insa David ,cum bine stiti, nu a fost asa ,de aceea sunt surprinsa.
Mai nou pe ea o cheama "tzitzisoara Nana" (domnisoara Nana),cand vrea in brate spune "kako" (pe japoneza-dako) ,cand termina de mancat spune multumesc pentru masa pe japoneza ( un cuvant foarte greu pe care nu il spune corect insa seamana) ,cand vrea sa ii schimb pamapersul ma ia de mana si imi spune "pisu,kaka" ,cand vrea sa mergem undeva spune "ikouyo" (hai sa mergem)
Dupa cum vedeti majoritatea cuvintelor sunt pe japoneza spre marea mea disperare ,cel mai repede prinde de la David,dar de inteles intelege mai mult romaneste decat japoneza ca si David de altfel.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Tzuni bine ai venit! Cum sa nu te primim?

Buli cum mai e Rares? Sper ca sunteti mai bine. Multa sanatate pentru pitic si putere tie! Sunt cu gandul alaturi de voi in fiecare zi. Imbratisari calde!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Neata fetelor,

Hai la o buna!

Tzuni, bun venit in livada noastra! Sa-ti traiasca piersicuta scumpa Maria! Ti-am vazut pozele, e tare dragalasa Maria (asa o cheama si pe finuta mea, fetita sorei mele, dar ii zicem Mariuca, iar Razvan ii zice Uca ) si tu ce bine arati!

Anasia, cum mai e cu suzi? Ca nu stiu ce sa fac si eu, daca sa ma apuc sa i-o tai si eu sau sa-l mai las. In ultima vreme e tare marait si cere titi dimineata si seara pe drum spre cresa si spre casa, dar acolo nu i-o dau.

Va pup pe toate, fara exceptie!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

profit sa scriu, ca fii-mea a descoperit un nou album de poze si ma mai lasa (ca altfel "ma terorizeaza" sa dansam alunelul);
tzuni, bine ati venit la piersicutze!!!!
larissa, din pacate, cred ca trebuie, pt ca am observat ca e din ce in ce mai dependenta de suzica;


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Tzuni bine ai venit. Pe fetita mea o cheama tot Maria.
Anasia sa stii ca si Maria era terminata dupa suzi. Prinsese un obicei tare prost. Seara la culcare o lua si o arunca dupa pat si imi cerea sa i-o scot. Bineinteles ca eu aveam vreo trei pe care i le roteam, ca nu stateam la 10 noaptea sa sterilizez suzete. Pana intr-o seara cand a aruncat-o si nu i-am mai dat nimic, ca prea ma enervase. Ea fiind foarte obosita, a adormit fara ea. A doua seara a plans o ora dupa ea, dar m-am tinut tare. A treia seara cred ca a plans jumatate de ora si dupa aceea nu a mai plans deloc. Si asa am scapat de ea.
Gina sper ca ati scapat de raceala.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

fetelor, fiica-mea tocmai a gasit o alta suzeta, ratacita de luni de zile (am cautat-o demult, dar am zis ca s-a pierdut) si e asa de fericita ca asta e intreaga (inca) cred ca azi o sa fie operatiunea "suzeta 2"(sau , mai bine zis, 3)

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput