Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

pinacolada - eu am fost in tenerife in 2004, in aprilie. temperatura era de 25 grade. din cat am inteles, cam asa e tot timpul anului. nu era de facut baie in ocean, era rece apa...parerea mea. toate localurile se inchideau la 12!!!!!!!asa ca daca vrei distractie nocturna....zic sa alegi alta locatie!mie mi-a placut ca m-am relaxat. au o gradina zoologica super faina si foarte mare!
plaja poti face...
rodica - pojarul si varicela sunt doua boli diferite!


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Pinacolada, cel mai intelept este sa te duci la targ. Pe langa oferta impresionanta, beneficiexi si de reduceri considerabile in aceasta perioada.

Despre Grecia, e super. Mancarea buna, sporturi acvatice, ATV-uri, plimbari cu salupa (super ieftin de inchiriat), cumparaturi ok. Atena este foarte scumpa. Pentru cumparaturi sunt mai multe locuri ok, in functie de de ce cauti. Salonic este un oras super.
Daca vrei sa vizitezi, iti recomand Turcia. Au cascadele si Efesul este cel mai frumos loc din cate am vazut eu pana acum. Efesul este un colt de lume pastrat ca in timpurile stravechi. E imens si extrem de frumos.
In Grecia am fost dezamagita rau si la Troia, si la Acropole si la manastiri. Bine, dezamagita e exagerat... Este frumos si acolo, dar mult prea comercial. Si deja s-a pierdut mult din apasarea aia, din grandoarea istoriei. Nu e mai copleseste nimic...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

bernix i-am facut infanrix la 2 si 6 luni si pentaxim la 4 luni
insa vaccinul anti rujeola, rubeola oreion se face la 1 an tocmai ca pana la un aan exista posibilitatea sa faca bolile astea (mi a zis pediatra ca e bine dak le face pt ca apoi la un an se imunizeaza cu vaccinul )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Sabina si finutul meu mergea tot pe varfuri de la premergator...ai dreptate bine ca au renuntat la timp la el!!Mult timp a mers oarecum cracanat parca il jena ceva intre picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am vazut o Mirunica tare frumoasa, a zis Cristi ca unde a stat ascunsa de el nu a vazut-o pana acum....hihi.

Vad ca vb de cconcediu, eu tocmai cautam o vila ceva pe litoral(la noi), anul asta nu plecam afara....tati, bebe e prea mic.....
Am gasit ceva interesant spre Mamaia in nordul statiunii spre Navodari, cunosc f bine zona si mie imi place mult, mai cautam(nu vreau hotel, nu vreau aglomeratie)....eu vreau ceva linistit, comod si practic pentru un conediu cu bebe mic,inca nu stiu cand e mai bine sa mergem, ma refer la perioada....voi in ce perioada o sa plecatii cu bb la mare?



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

www.flickr.com/photos/imbracamintecopii " target="_blank">poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Annisia- da...am tot fost in grecia, strabunica a fost grecoaica...
da, salonic e superb, atena sunt de aceesi parere cu tine!
sa ma uit un pic la halkidiki!
troia, olympia, arahova...la arhova e fabrica de blanuri..sunt superbe si preturi super mici, cumparau in draci!
in corfu, thassos nu am fost...tu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

gabit78- merci pt raspuns, da .....nu se poate face baie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by Pinacolada

plaja din tenerife e frumoasa, apa? am inteles ca in iunie nu are decat vreo 19 grade!
ce vreau?
vreau ceva frumos, sa ne relaxam, sa facem plaja, etc!
e la stadiu de speranta, dar......chiar as vrea sa merg undeva....
Cu copiii vom merge la neptun, la o vila vreo 2 saptamani si apoi la busteni tot cam asa!
afara din tara cu ei peste cadavrul sotului:)))) nu vrea neam!
nu mai insist ca fac discutii degeaba!

Pinacolada
mama de Luca 18.10.2005 si Rares 06.09.2007
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002




in Tenerife nu sunt plaje naturale, fiind insula vulcanica, dar sunt destul de multe si bine amenajate si ff curate si civilizate, despre apa ce sa zic, e oceanul care e f sarat dar noua ne-a placut , fiecare hotel are minim o piscina, de temperatura nu stiu ce sa zic, noi am fost in august si era apa fff calda, oricum acolo frig nu e ca e primavara vesnica, iar temperaturile nu sunt au variatii f mari nici in august nu depasea temperatura 28 grade, f aproape in zona asta e si un aqualand, la o ora de mers cu masina ai cel mai mare gradina zoo din Europa, Loro Park poti sa mergi in croaziera pe alte insule, sa faci scufundari, sa urci pe munte la 1800m, e ideal pt shoping, e paradis fiscal, au taxe doar de 5%

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Apropos de mers la mare ati fost vreodata aczate intr-o garsoniera pe la Mamaia sau in alta statiune.Pe mine asta m-ar interesa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

prisi - te aprob!mie mi-a placut mult in tenerife...pacat ca e asa departe...
noi vrem sa mergem la turci anul asta...undeva sf lui august, inceputul lui septembrie. sa vedem....
la noi pe litoral noi am zis ca nu mai mergem.
fi-miu a fost in corfu anul trecut cu socrii.cica a fost fain..acum nu stiu ce sa zic...

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput