Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Buna fetelor, am intrat si eu repede sa va salut si sa va zic despre noi, azi nu am timp sa citesc.
Fata a facut febra ieri de la vaccin, a fost tare plangacioasa, piciorusul i s-a umflat si e tare asa ca stam cu comprese reci in continuare. Ziua e mai linistita, dar pana o culc seara e groaznic, plange si e tare agitata. Gingiile i s-au inflamat si mai rau, asa ca avem de tras.
Ieri am umblat sa-i cumpar lu al meu si altceva pe langa parfum, i-am luat si o pereche de adidasi. Sper sa-i placa. Asa ca azi nu mai intru ca avem musafiri si trebuie sa ma apuc de pregatiri.
Va pupacesc si multumesc fetelor care m-au felicitat pt sot. Oricum dau de baut pt toata lumea.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, foloseste cineva pentru bebe www.babiesgalore.com.au/view_product_new.php?productid=1040&returnUrl2=%2Fshow_product_search.php%3Fsearchtype%3Dcategory%26categoryid%3D149" target="_blank">baby jumper? Am fost la un magazin pt bebelusi si am vazut si am pus-o pe Lisa. Era si mai mica si nu stia exact ce sa faca si nici nu am lasat-o prea mult ca sa aiba timp sa se prinda de distractie...

Un coleg de-al sotului are asa ceva pt bebelusa lor, mai mica cu o luna decat Lisa si a zis ca e innebunita dupa el, ca ii place f mult si ca se distreaza la maxim. As inclina sa il iau, dar nu mai stiu pe nimeni in afara de acel tip ca sa intreb. Si nici nu vreau sa il cumpar pt 1 sapt si apoi sa il pun in garaj.

Ma gandeam sa il iau pt ca Lisa se plictiseste repede de catutul ei, de jucarii, de play pan, de scaunul de masa etc. Si ar fi ceva care sa o tina sus si sa o tina activa.

Sa vedem, poate we asta apuc sa mai citesc niste review, dar vroiam sa stiu si parerea unor mamici care deja au asa ceva pt bebelusii lor.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Pentru fetele care se intreaba daca bebelusii lor mananca suficient: aveti www.babycenter.com/0_age-by-age-guide-to-feeding-your-baby_1400680.bc#3" target="_blank">aici un tabel cu cat trebuie sa pape bebe in functie de varsta.

Sper sa va fie de folos!



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

quote:
Originally posted by papanash

Bine v-am regasit !
ieri seara am picat si eu, departe vremurile alea in care prestam la schimbul 3, avem zile foarte solicitante, doamnelor !

Roxana,eu chiar ma intrebam care-i tratamentul tau minune antidepresie, ca esti asa de echilibrata si impartiala, de parca n-ai avea 2 copii, probleme ca toate mamicile de-aici, etc. Si al meu sot suporta saracul cu stoicism crizele mele, ma mai lucreaza la psihic fara sa-mi dau seama, si-mi revin, ca n-am incotro. Acum mai e si astenia asta de primavara...
petrecere frumoasa pe seara !

Afibebe, cum adica s-a trezit dar nu a mai cerut papa ? aveti vreun cod ? al meu incepe foaiala si am incercat sa-l legan sa adoarma la loc dar nu merge, pana nu-i dau lapte nu adoarme. Eu zic ca e ok cat mananca , de Cristi zic, ce fructe i-ai dat si refuza ? Eu ii dau mar golden+ jumatate de banana si mananca tot ( daca mai lasa o lingurita, mananca mami ).Alte fructe n-am incercat, citrice deloc, maine ies la cumparaturi sa vad ce-i iau nou ( mango as vrea )

Pinacolada, bona Roxanei cred ca s-a dus si ea la tatal bonei tale , ati ramas amandoua fara bone astazi . O zi usoara va urez !


Bernix, ce frumusete de fetita ai tu ! pozele sunt superbe, dar degeaba luai tu camera aia bengoasa daca n-aveai si modele pe masura !
mie imi place foarte mult aia in care e imbracata in fustita, e o dulcica !. Adu-o mai des pe la noi si asteptam si rezultate de la revizie!

Bikmaria, e belea aia cu baba . deci tre'sa ma duc la coafor ! ok ! daca fac dublu-shoping se pune ?









Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)




Si Cristi facea la fel.Nu adormea pana nu ii dadeam laptic.Acum i-am pus suzeta in gurita si a adormit cu ea.deci am reusit doua seri la rand cu suzeta - si se trezeste de 3-4 ori pe noapte.
In ceea ce priveste fructele- i-am dat pere, mar si banana, insa nici nu vrea sa le mai vada.Facem o pauza.Asa a facut si cu supica si acum o accepta, chiar topeste biberonul.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

Pentru fetele care se intreaba daca bebelusii lor mananca suficient: aveti www.babycenter.com/0_age-by-age-guide-to-feeding-your-baby_1400680.bc#3" target="_blank">aici un tabel cu cat trebuie sa pape bebe in functie de varsta.

Sper sa va fie de folos!



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii





multumim.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

Fetelor, foloseste cineva pentru bebe www.babiesgalore.com.au/view_product_new.php?productid=1040&returnUrl2=%2Fshow_product_search.php%3Fsearchtype%3Dcategory%26categoryid%3D149" target="_blank">baby jumper? Am fost la un magazin pt bebelusi si am vazut si am pus-o pe Lisa. Era si mai mica si nu stia exact ce sa faca si nici nu am lasat-o prea mult ca sa aiba timp sa se prinda de distractie...

Un coleg de-al sotului are asa ceva pt bebelusa lor, mai mica cu o luna decat Lisa si a zis ca e innebunita dupa el, ca ii place f mult si ca se distreaza la maxim. As inclina sa il iau, dar nu mai stiu pe nimeni in afara de acel tip ca sa intreb. Si nici nu vreau sa il cumpar pt 1 sapt si apoi sa il pun in garaj.

Ma gandeam sa il iau pt ca Lisa se plictiseste repede de catutul ei, de jucarii, de play pan, de scaunul de masa etc. Si ar fi ceva care sa o tina sus si sa o tina activa.

Sa vedem, poate we asta apuc sa mai citesc niste review, dar vroiam sa stiu si parerea unor mamici care deja au asa ceva pt bebelusii lor.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii



mie mi-ar fi teama de asta, da' poate-s eu mai panicoasa. cel mai bine sa mergi in vizita la colegul sotului ( daca se supara sotul pe tine sa-i zici ca eu te-am trimis ! )sa vezi cum se comporta. ref. plictiseala, exact asa-i si-al meu, masinuta a fost buna cateva zile, dupa aia nu se mai uita la ea, o folosesc acum ca si scaun de masa.
am un cos plin cu jucarii, dar prefera capacele de la bibe, sticle goale din plastic, sosete....



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by danielaradu

fetele neatza
am fost azi dim la centrul de diagnosticare si maria are pojar
norocul meu ca am urmarit semnele pt ca luni seara imi facuse febra am fost la medicul ei si mi a zis ca are rosu in gat mi a dat ospen sa i dau , i a trecut febra a facut o zi scaune moi si ieri i au aparut pe gatulet cateva pete rosii
am zis hai sa urmaresc maine dak mai apar si azi dim m am uitat
fata mea era plina de bubite rosii pe frunte si pe burtica
i am zis sotului sa vezi ca asta mica are pojar am plekt in fuga la spital si asa e
acum i au dat tratament
i au luat is sange si a plans mititica
asa caaveti grija cu medicii mie mi a zis ca are ceva si cand colo ia uite




si care-i treaba cu pojarul ? o mananca bubitele ? se trateaza pojarul ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Fetelor, iesiti azi cu bebeii afara? Eu nu stiu ce sa fac ca Cris e f mucios in continuare!!!!!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Danuta, eu pun ulei la fiert in supa, ulei normal, cand i-am pus extravirgin direct in piure n-a mancat. Nici n-am mai incercat de-atunci. Acuma, cred ca e si in functie de cum prefera ei, ne adaptam la gusturile picilor, ce sa facem ? crestem noi mari !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Buna fetelor, am intrat si eu repede sa va salut si sa va zic despre noi, azi nu am timp sa citesc.
Fata a facut febra ieri de la vaccin, a fost tare plangacioasa, piciorusul i s-a umflat si e tare asa ca stam cu comprese reci in continuare. Ziua e mai linistita, dar pana o culc seara e groaznic, plange si e tare agitata. Gingiile i s-au inflamat si mai rau, asa ca avem de tras.

Va pupacesc si multumesc fetelor care m-au felicitat pt sot. Oricum dau de baut pt toata lumea.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)



ce face printesa, mai are temperatura ? i-ai dat si ceva antitermic ?
petrecere frumoasa ! eu prefer un vin rosu, stiu ca sampania e preferata Carpatinei, in rest nu prea mai stiu.....



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput