Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Papanash - ori a fost coincidenta ori ai avut dreptate cu solutia...am fiert tetinele si biberoanele si i-am dat laptic la 19.30 si a papat 130 ml si am continuat cu lingurita cu lapte cu cereale.Sper din tot sufletul sa fi fost asta pb.Sa-ti dea Dumnezeu sanatate!! dar vroiam sa te intreb e bine totusi sa folosesti detergent de vase pt ettine ca parca stiam ca nu e recomandat...acum incerc sa gasesc alta varianta safe de curatare.Sa le spal cu apa fierbinte si atat?

Fetelor cum sa curat tetinele...fara sterilizare ma refer...oare daca nu le mai sterilizez are ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by melaniatud

Papanash - ori a fost coincidenta ori ai avut dreptate cu solutia...am fiert tetinele si biberoanele si i-am dat laptic la 19.30 si a papat 130 ml si am continuat cu lingurita cu lapte cu cereale.Sper din tot sufletul sa fi fost asta pb.Sa-ti dea Dumnezeu sanatate!! dar vroiam sa te intreb e bine totusi sa folosesti detergent de vase pt ettine ca parca stiam ca nu e recomandat...acum incerc sa gasesc alta varianta safe de curatare.Sa le spal cu apa fierbinte si atat?

Fetelor cum sa curat tetinele...fara sterilizare ma refer...oare daca nu le mai sterilizez are ceva?



eu zic sa le speli cu detergent si dupa aia sa le fierbi cateva minute.
ma bucur ca a papat mai bine. vezi ca bebeii au instinct de conservare f. bine dezvoltat si refuza tot ce nu le face bine sau nu le place.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Buna si de la noi,

Pentru noi a fost azi o zi mai buna, am papat la pranz putin piure, nu am mai urlat la siropuri, zic eu ca suntem pe drumul cel bun, dar exista un dar, aseara dupa baita am observat pe burta si spate niste punctulete rosii, nu stiu daca le avea ininte de baita, tati a dezbracat baiatul......el zicea ca sunt de la apa( de la robinet) am luat-o ca atare, dar parca mai sunt si azi...sa ma ingrijorez???????? de la mancare nu are de la ce sa fie ca nu a papat ieri decat tatzi.

Betty am facut testul cu picatura de ospamox pe frunte, nu s-a inrosit....voi cum mai sunteti??????????

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

www.flickr.com/photos/imbracamintecopii " target="_blank">poze noi




si eu patesc asa ceva de la apa, daca nu-mi dau cu crema dupa dus am bubite rosii.Asta numai la apa din Bucuresti se intampla. Andrei n-a patit asa ceva, dar ii pun ceai in apa de spalat ( galbenele, tei, musetel, combinate sau numai unul, depinde ce am in casa ), si mai e si gelul de dus cu ph neutru, ori seamana cu taica-su si e mai imun la asta. Acum au disparut ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by melaniatud

Chiar ..ceva reactii de la Kidex? Merita?



a fost sotul meu si a venit deceptionat, standuri putine numai cu haine si jucarii.Preturi de magazin. Cica nimic cu mancarica pt. bebei.
mai interesant a fost targul de turism, a venit cu o sacosa de pliante pe care le studiaza acum, cu toate ca ne-am luat bilete de concediu pt. august, sa vedem ce surprize ne mai face....
A mai fost Rox azi, ea luase ceva de imbracat de-acolo.



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Cecilia auzi poate si al tau o face rubeola? Are si in spatele urechilor si in cap? Vezi daca are la ceafa ganglionii inflamati.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Bebeka, ia uite cum arata dupa masa de pranz :

http://www.flickr.com/photos/23756759@N04/2369480146/




Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

am reusit sa culc si eu pe rasfatila, tare greu, azi nu prea a dormit si acum era prea obosita

Cecilia multumim, multa sanatate lui Cristian

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Betty -Sa speram ca nu o sa-l chinuie prea mult pe Mario rubeola!!Pupam papanashul scump
Papanash - bine ca nu am ratat nimic cu Kidexul asta...ma batea gandul s-o trimit pe mama acolo ...poate ajung in Bucuresti la Baby Expo.
Cecilia - ne bucuram ca se reface prichindelul!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:


Betty imi pare rau ca treceti prin asta, parca sunt prea mici ....uf mititeii........in afara de pete ai mai observat si altceva?????
Eu nu am vazut pete, are niste bubite mici rosii, care sunt fade acum, as zice ca seamana cu cele care au aparut acum cateva luni cand am schimbat detergentul, sunt doar pe piept si pe spate......acum doarme' dar o sa verific maine...oricum l=-am dat cu bepanten....


Papanas si eu ma mai irit uneori de la apa, dar la fata sunt sensibila nu pe corp........ nu stiu ce sa zic...



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

www.flickr.com/photos/imbracamintecopii " target="_blank">poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am vazut o super papusica, ce frumos doarme ea acolo........Danielle nu cumva ea si Cristi sunt frati........ cunosc pozitia asta.
suntem si noi aproape


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

www.flickr.com/photos/imbracamintecopii " target="_blank">poze noi

Mergi la inceput