Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 ( 62 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Patricia, iti multumesc mult! Ma bucur ca ti-a placut atat de mult casuta noastra. Adevarul este ca si cu bani mai putini se pot face lucruri dragute, doar ca tb umblat mai mult.
Lali, am pus aici pozele:
http://www.flickr.com/photos/25101407@N04/?saved=1
Nu am foarte multe si nu din toate camerele, unele sunt poze vechi cu exteriorul inca in constructie. Pe cele din int le-am facut mai mult pt. fetele care au vrut sa-si faca o idee.
Casa voastra va fi foarte frumoasa dar mi se pare imensa. Mare mi se pare si a mea care are doar 250 mp. utili, iar noi stam cu ai mei. Acum m-am mai linistit, vad ca se poate si mai mare!
Liviana, intr-adevar Tudor si Nora se inteleg foarte bine, ca si noi, mamicile. Noi suntem surioare, ei fratiori. Sau poate iubiti candva, mai stii?
Tu mergi la Kidex cu Bogdan bolnav?

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Lali, multumesc!
Tomasa : As vrea sa-l iau pe Matei pt distractii la Kidex, iar pe Bogdan probabil il voi lasa acasa - sa vad ce-mi spune azi si pediatra.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Pina la ce ora e deschis la Kidex? Nu gasesc deloc pe pagina de web

Si eu as vrea sa merg miine dimineata cu Vladut la Kidex, o sa mergem cu metroul pentru ca e o nebunie cumplita, tati al nostru merge la servici

Eu am o problema, ma enerveaza rau de tot bona pe care o avem acum. Am zis sa nu incerc sa o schimb acum cind Vladut inca se obisnuieste cu gradinita, si tot sper sa treaca vremea si sa nu ma mai enerveze dar o face in continuare

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonadinca spune:

Tocmai am terminat de gatit un kil de fasole. Ma laud! Am facut si batuta cu ceapa deasupra si boabe cu ciolan afumat. In seara asta Dragos sigura va ajunge mai repede acasa...dupa miros!

Lali, nici nu-mi vine sa pun poze cu casa mea... Acum are o varianta acceptabila dar a trecut si prin vremuri mai grele. Noi speram sa ne apucam in aprilie si sa terminam in toamna. Vreau curte pentru Nora!
Dar o sa ma inspir cat pot din ce vad la prieteni!
Norica ii spune mereu arhitectului "Vreau casa roz cu sclipici si inimioare rosii! Ai auzit?"

Patricia, rochita a primit-o! Cei mai vechi prieteni ai nostri au fost plecati la Disney cu fetita lor. Asa ne-am obisnuit sa ne cumparam reciproc cadouri pentru fetite din afara tarii. Cand a primit-o a fost o nebunie. Cateva zile nu am putut sa i-o dau jos. Am fost si la cumparaturi cu Nora imbracata in Alba.
Am vazut ca in Unirea este un magazin care aduce f. multe juc Disney. Ar tb intrebati! Sau da o cautare pe net dupa costume de carnaval! Eu am mai vazut niste modele... Acum tb sa fac rost de un costum de balet...I-am luat de la Tinkerbella dar nu sta fusta ridicata! Iar Bella Balerina are fusta roz si sta ridicata!
Micuta este finuta noastra, prima noastra finuta. Este un copil tare cald si zambeste toata ziua...Alesia Maria (Maria i-am pus eu la botez si l-am ofuscat rau pe unul din bunici).

Liviana, Tudorica(asa-i zice) si Norica au o relatie minunata. Pana in acest moment este singurul copil cu care isi imparte jucariile si pe care l-a primit in castelul ei de printesa. Poate ca am contribuit si noi parintii, dar sincera sa fiu in perioadele noastre grele parintii lui Tudor, ne-au fost aproape ca nimeni altii (nici macar parintii nostri). Suntem norocosi!

Irina, noi nu cred ca o sa mai ajungem la targ. Imi este frica de aglomeratie si de virozele ei! Parca nu as rata cateva zile la munte pentru niste haine si papuci...

Cine mai merge la Kidex?

Week. cu soare si fara vant!

Norica si Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Simona, eu as merge la Kidex. Am si niste invitatii. Daca vrei, let me know.



pupici

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Program de vizitare Kidex (info de pe site):

27.03.2008 - 29.03.2008, intre orele 10.00 - 19.00

30.03.2008, intre orele 10.00 - 18.00



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Scuze ca n-am mai intrat sa va raspund.

Am fost dimineata la Kidex, drumul a fost super-super lejer, am facut 20 deminute din Berceni pana acolo!! Era f. lejer si la expo, lume putin, f. aerisit in comparatie cu Baby Expo, insa nu prea am gasit ce vroiam...Am gasit standul Nuk tocmai cand plecat si nu m-am mai uitat...am luat carucior Graco Mirage Plus cu 400 ron(pe net e 580 ron) si o husa pt. picioare cu 30 ron. N-am apucat sa-i iau nimic lui Vlad sau altceva pt. ca am stat sa se joace peste tot. Mi-au placut mult locurile de joaca de acolo si lui Vlad la fel. Aaa, i-am luat un set de plastilina din ala la cutiute mari galbene.

M-am intalnit cu Shobo, era cu micuta, o scumpica foc si f. cuminte, o dulceata! Shobo, arati super! Abia astept sa nasc!

Oana 36+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Aaa, am uitat sa ne laudam
Acum trei zile i-am zis lui Vlad ca nu-i mai pun pampers la somn, ca e baiat mare, doarme in pat mare, toti prietenii de seama lui nu mai au, bla-bla, ca pastram pampersii pt. bb. I-am pus paturica absorbanta Happy sub el la somn si nu a facut deloc nici la pranz, nici noaptea, in conditiile in care gaseam pampersul full. Il pun sa faca inainte de somn, seara il trezeste sotul pe la 12 si pe 3 dimineata si face la baie, apoi la 8 cand se trezeste singur se duce la baie singurel, isi ridica panatalonii si vine sa ma trezesca . La pranz la fel, face inainte sa se culce si apoi dupa 2-3 ore, depinde cat doarme, se scoala si se duce singurel la baie. Ii reamintesc mereu sa se duca la baie cand se scoala.
Eu cred ca avea deja dezvoltate sficterele, doar ca era mai comod pt. el cu pampers. Daca din prima n-am avut accidente! Doamne Ajuta sa fie cat mai putine(sunt sigura ca se poate intampla sa scape). Eu sunt super fericita, am baiat mare!

Oana 36+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, sa stii ca si noi ii gasim pampersul uscat lui Rayan de cateva luni bune ( rar gasim cateva picaturi), si inca ii punem de siguranta, dar cred ca o sa imi iau inima in dinti si renuntam total la pamers ;)

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, pai asa am facut si eu, mi-am luat inima in dinti...stiu ca e comod si pt. el mai ales...in prima seara ma ruga sa i-l pun . Si mai ales daca Rayan nici nu face o sa fie usor. Mie mi-era ca o sa faca mult, imi pregatisem pantaloni de schimbi sa nu bajbai noaptea, pt. dimineata avea un kil de pipi in pampers
Daca nu venea bebe nu ma stresam asa tare, dar nu vreau sa iau cate doua baxuri de pampersi, mai bine ii cumpar altceva de banii aia.

Oana 36+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput