Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 ( 62 )

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mai ce balerina zambareata si expresiva avem. Mi-au placut pozele, si cele de la munte.

Eu am facut balet parca de la 5 ani daca imi amintesc eu bine, dar din ce o vad eu pe Nora din poze, are fata tinuta si gratie, asa ca, nu mai sta, du-o.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ne-am intors si noi din Germania.
Din pacate pentru noi si din fericire pentru el Dragos a ramas la Baia Mare. Curtea alor mei e un rai inverzit si inflorit pe deal.... ce mai nu se compara cu apartamentul nostru cu vedere directa la intersectia de la Bucur Obor. Am plans pe drum de dorul lui, dar cand am ajuns la 1 noaptea acasa la Bucuresti si se lucra cu picamerele in intersectie de nu se putea sta (nici intr-un caz dormi!) in casa de zgomot cu geamurile inchise, iar praful era de doua degete m-am felicitat ca l-am lasat la bunici. Cateva poze cu Dragos ieri in curte:
http://family.webshots.com/photo/2965108880061127569eIDyoS

Simona, ai balerina mica in casa ta ! e superba ! Dar e si artista, am vazut peretii ...
Te sun pentru analize...
Si casa incepe sa prinda contur ! Succes !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Ce frumoasa balerina! Sa-ti traiasca, Simona!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Dana,

Oana, trebuie sa vad lucrurile bune fiindca de rele m-am saturat si in plus am sotul pesimist si cineva trebuie sa echilibreze balanta... Nora e frumoasa foc, sa fie sanatoasa!

Liviana, ai dreptate, suntem fericiti...de doua luni de cand e cumnata insarcinata si stau mai mult pe acasa seara, dupa ce punem piticii la somn, vinerea, profiam de cateva ore de liniste si face tare bine la psihic. De concediu fara ei insa nu poate fi vorba, nici nu cred ca as putea sa stau macar o zi fara ei. La noi pana nu ne-au obligat fratele si cumnata sa iesim nici macar nu realizasem cat imi lipseste sa am catea ore numai cu sotul meu.
In legatura cu efectul de dupa, habar nu am fiindca intentionez sa iau in permanenta ceva (doar produse naturale, nimic chimic sau cu efecte secundare nedorite) pentru a-mi ajuta metabolismul care de cand ma stiu s-a miscat cu incetinitorul, insa maxim o luna dintr-un produs.

Intrebare: am inteles (de la medicul de familie) ca exista o epidemie de scarlatina in crese si gradinite, ati auzit de cazuri in locurile pe unde merg copii vostrii?
Noi chiar astazi i-am facut exudatul lui Andrei, asa ne-au cerut de la cresa (nu-i mai primesc luni fara rezultate), ne-au motivat ca ar fi aparut un caz de anghina dar mi se pare un motiv prea neinsemnat pentru a pune toti copii sa-si faca exudatul.

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Amaya, cum se numesc pastilele alea? se gasesc la farmacie? ai mincat si mai moderat?
eu nu am auzit nimic de epidemie, dar rebe lipseste de 2 saptamini; am preferat sa o tin acasa saptamina asta sa se refaca complet dupa boala. si ei i s-a recoltat de urgenta pt streptococ, din fericire negativ.
In schimb am auzit de cea de varicela.

simona_dinca, ce dragutza e balerina!

Lali, bine ati revenit. ce frumos e raiul de la Baia Mare, sa nu iti para rau ca l-ai lasat acolo pe Dragos, la infernul care e acum in bucuresti, mai ales la noi in zona.
sper ca nu cu motive medicale ati fost plecati, nu??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Patricia, pastilele se numesc exact asa Ceai Verde/ Guarana+Mate dela Parapharm. Eu nu am luat dupa prospect insa. Luam cate 4 pastile de ceai verde pe zi si acum iau 4 din cele Guarana si Mate (doua dimineata si 2 dupa amiaza) Din dieta mea zilnica nu am schimbat nimic insa eu de fel nu mananc foarte multe dulciuri iar painea am redus-o din noiembrie anul trecut.
Multumesc pentru raspunsul referitor la epidemie...Rebe pana la urma nu are varicela, nu? Ii mai faci vaccinul?

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

amaya, multumesc. Deci sa inteleg sa sint 2 feluri de pastile, nu? sint scumpe?

Nu, nu a avut varicela si nici alta boala, si 2-3 bubite razlete nu se stie de la ce...da, o sa i-l fac probabil pe la sf. lunii daca va fi bine, inainte o sa ii fac un set complet de analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Simona, am vazut si eu poze cu balerina ta. E dulce si foarte gratioasa, sa-ti traiasca! Stii unde mai gasesti costume de balet? la Intersport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Patricia, am fost la un targ Fensterbau und Frontale Nurnberg, cel mai mare din Europa. Firma cu care lucram noi a expus acolo si am fost in interes de serviciu.
Patricia, apropo de aer curat, cand l-am dus pe Dragos la Baia Mare tusea putin iar dupa trei zile de aer de munte tusea i-a trecut de la sine. Cred ca praful din Bucuresti contine foarte multe substante toxice si alergeni si ca orice usoara boala a copiilor nostri este agravata de praful si poluarea de aici.
Daca mai e si vreo epidemie prin Bucuresti, atunci chiar ca am facut bine ca l-am lasat la ai mei. Insa mi-e tare greu fara el. Dar ma consolez cu gandul ca lui ii e mai bine acolo, e toata ziua afara, la aer si are niste bunici si o familie mare (unchi, matusi, verisori) care il adora. Voi aduce un Dragos razgaiat de acolo, dar asta e. Sper din suflet sa nu mi-l ingrase, i-am amenintat ca l-am cantarit inainte si daca il ingrasa la vara il trimit la ceilalti bunici, nu la ei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Amaya, am notat si eu pastilele, ca am mare nevoie !

Mergi la inceput